Ухвала
від 26.04.2024 по справі 320/17962/24
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про повернення позовної заяви

26 квітня 2024 року м. Київ № 320/17962/24

Суддя Київського окружного адміністративного суду Лисенко В.І., розглянувши позовну заяву Головного управління ДПС у Хмельницькій області до ОСОБА_1 , третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю "Перша група компаній "Саноіл-ПММ", про встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду за кордон,

в с т а н о в и в:

До Київського окружного адміністративного суду звернулось Головне управління ДПС у Хмельницькій області з позовом до ОСОБА_1 , у якому просить суд:

- встановити тимчасове обмеження у праві виїзду за кордон керівнику Товариство з обмеженою відповідальністю «Перша група компаній «Саноіл-ПММ» (29000, Хмельницька область, м. Хмельницький, вул. Староміська, буд. 1, корп. 2-Б, кВ. 7/3А, ЄДРПОУ 40146351) ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код РНОКПП НОМЕР_1 ) за межі України до погашення податкового боргу в сумі 2 444 661.34 грн.

26.04.2024, до відкриття провадження у цій справі, від представника позивача Зайця І.О. надійшло клопотання про повернення позовної заяви.

Розглянувши клопотання представника позивача, суд зазначає таке.

Особливості провадження у справах за зверненням податкових та митних органів, що розглядаються за скороченою процедурою на законодавчому рівні врегульовано положеннями статті 283 Кодексу адміністративного судочинства України, зокрема і щодо встановлення тимчасового обмеження керівника юридичної особи або постійного представництва нерезидента-боржника у праві виїзду за межі України (абзац 7 частини першої статті 283 КАС України)

Так, відповідно до частини 2 статті 283 Кодексу адміністративного судочинства України, заява подається до суду першої інстанції протягом 24 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом, у письмовій формі та повинна містити: 1) найменування адміністративного суду; 2) найменування, поштову адресу, а також номер засобу зв`язку заявника; 3) найменування, поштову адресу, а також номер засобу зв`язку, якщо такий відомий, щодо сторони, до якої застосовуються заходи, визначені частиною першою цієї статті; 4) підстави звернення із заявою, обставини, що підтверджуються доказами, та вимоги заявника; 5) перелік документів та інших матеріалів, що додаються; 6) підпис уповноваженої особи суб`єкта владних повноважень, що скріплюється печаткою.

Для визначення обставин, що зумовлюють звернення до суду щодо тимчасового обмеження керівника юридичної особи або постійного представництва нерезидента-боржника у праві виїзду за межі України законодавцем було доповнено порядок розгляду окремих категорій термінових адміністративних справ статтею 289-2 Кодексу адміністративного судочинства України, який не пов`язаний із загальними положеннями КАС України, а ні загальними положеннями податкового законодавства, тобто є спеціальними.

Так, згідно з частиною 1 статті 289-2 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі невиконання у встановлені Податковим кодексом України строки обов`язку щодо сплати грошових зобов`язань юридичною особою або постійним представництвом нерезидента, що призвело до виникнення податкового боргу (заборгованості) у сумі, що перевищує 1 мільйон гривень, та якщо такий податковий борг не сплачено протягом 240 календарних днів з дня вручення платнику податків податкової вимоги, податковим органом подається до суду за основним місцем реєстрації юридичної особи або постійного представництва нерезидента позовна заява про застосування судом тимчасового обмеження керівника юридичної особи або постійного представництва нерезидента-боржника у праві виїзду за межі території України.

Системний аналіз зазначених норм дає підстави для висновку, що заява про встановлення тимчасового обмеження керівника юридичної особи або постійного представництва нерезидента-боржника у праві виїзду за межі України має подаватись податковим органом до суду з додержанням вимог, визначених статтею 283 Кодексу адміністративного судочинства України та з урахуванням особливостей, встановлених у статті 289-2 Кодексу адміністративного судочинства України.

Отже, аналіз приписів КАС України дає підстави для висновку, що загальні норми КАС України, що регулюють процедуру позовного провадження, до провадження на підставі заяв податкових та митних органів можуть застосовуватись лише в частині, що не суперечить спеціальним нормам 283, 289-2 КАС України.

Згідно з частиною третьою статті 166 КАС України, заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.

Оскільки статтями 283, 289-2 КАС України не встановлений порядок розгляду заяви позивача про повернення позовної заяви, тому розгляд вказаної заяви проведено у відповідності до вимог ст. 169 КАС України.

Частиною 6 статті 7 КАС України встановлено, що у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).

Дослідивши зміст заяви представника позивача та наявні у справі документи, суд вважає за необхідне її задовольнити, з огляду на таке:

Як слідує із позовної заяви та заяви про повернення позову, вони підписані представником позивача ОСОБА_2 , на підтвердження повноважень якого надано з витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та довіреність у порядку передоручення від 13.03.2024, сформовану у системі "Електронний суд" та довіреність ГУ ДПС у Хмельницькій області від 13.02.2024 №1693/5/22-01-13-02-10.

Згідно ч.1 ст.60 КАС України представник, який має повноваження на ведення справи в суді, здійснює від імені особи, яку він представляє, її процесуальні права та обов`язки.

Частиною 3 ст.11 КАС України передбачено, що учасник справи наділений правом вільного розпорядження своїми вимогами на власний розсуд.

Імперативними приписами п. 2 ч. 4 ст.169 КАС України на суд покладено обов`язок повернення позовної заяви, якщо позивач до відкриття провадження в адміністративній справі подав заяву про її відкликання.

Керуючись статтями 169, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

у х в а л и в:

Позовну заяву Головного управління ДПС у Хмельницькій області до ОСОБА_1 , третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю "Перша група компаній "Саноіл-ПММ" про встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду за кордон, - повернути позивачеві.

Роз`яснити позивачеві, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Копію ухвали разом з матеріалами позовної заяви надіслати позивачеві.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.

Суддя Лисенко В.І.

СудКиївський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення26.04.2024
Оприлюднено29.04.2024
Номер документу118658122
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо погашення податкового боргу, з них

Судовий реєстр по справі —320/17962/24

Ухвала від 26.04.2024

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Лисенко В.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні