Справа № 127/13790/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 квітня 2024 р. м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Медяна Ю.В., ознайомившись з матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 до Головного Харківського управління у справах захисту прав споживачів, Харківської державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів, треті особи на стороні відповідача Державна казначейська служба України, товариство червоного хреста України, третя особа на стороні позивача ОСОБА_2 про визнання дій та бездіяльності протиправними і зобов`язання до вчинення дій,
в с т а н о в и в:
До Вінницького міського суду Вінницької області звернувся ОСОБА_1 із адміністративним позовом до Головного Харківського управління у справах захисту прав споживачів, Харківської державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів, треті особи на стороні відповідача Державна казначейська служба України, товариство червоного хреста України, третя особа на стороні позивача ОСОБА_2 , про визнання дій та бездіяльності протиправними і зобов`язання до вчинення дій.
Ознайомившись з матеріалами позовної зави, судом встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам законодавства України, та підлягає поверненню позивачу з таких підстав.
Документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за винятком випадків, визначених цим Кодексом (ч.7,8 ст.44 КАС України).
Процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів). Тобто, надсилання в електронному вигляді процесуальних документів до суду має здійснюватися з використанням сервісу «Електронний суд».
Вимога про звернення до суду через підсистеми Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи є обов`язковою для осіб, визначених пунктом 10 Положення про ЄСІТС, та тих осіб, які добровільно зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі.
Звернення фізичної особи (за виключенням адвокатів та інших, передбачених пунктом 10 Положення про ЄСІТС осіб) до суду через офіційну електронну адресу суду з процесуальним електронним документом, який підписаний електронним цифровим підписом, є належним та правомірним способом безпосереднього звернення до суду, що ототожнюється із безпосереднім зверненням до суду через канцелярію або традиційними засобами поштового зв`язку і має кваліфікуватися саме як безпосереднє звернення до суду.
Відповідно доч.6ст.18Закону України«Про електроннуідентифікацію та електронні довірчі послуги», кваліфікований електронний підпис має таку саму юридичну силу, як і власноручний підпис, та має презумпцію його відповідності власноручному підпису.
Судом встановлено, що позивач направив на електронну пошту Вінницького міського суду Вінницької області дану позовну заяву, не підписавши її кваліфікованим електронним цифровим підписом.
Відповідно до п. 3 ч. 4ст. 169 КАС Українипозовна заява повертається позивачеві, якщо позов подано особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
Враховуючи вищевикладене, оскільки позивачем в порушення вимог чинного законодавства не було підписано позовну заяву, надіслану в електронній формі, суд дійшов висновку, що позовна заява і додані до неї документи підлягають поверненню позивачу.
При цьому, суд роз`яснює позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
На підставівищезазначеного,керуючись ЗакономУкраїни «Проелектронні документита електроннийдокументообіг»,Законом України«Про електроннуідентифікацію та електронні довірчі послуги», ст.18, 44,169, 248,256,294,295,297 КАС України, суд
у х в а л и в:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного Харківського управління у справах захисту прав споживачів, Харківської державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів, треті особи на стороні відповідача Державна казначейська служба України, товариство червоного хреста України, третя особа на стороні позивача ОСОБА_2 , про визнання дій та бездіяльності протиправними і зобов`язання до вчинення дій повернути позивачу.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення до Сьомого апеляційного адміністративного суду.
Суддя
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 29.04.2024 |
Оприлюднено | 30.04.2024 |
Номер документу | 118675177 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо захисту політичних (крім виборчих) та громадянських прав, зокрема щодо забезпечення права особи на звернення до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів |
Адміністративне
Вінницький міський суд Вінницької області
Медяна Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні