ЄУН: 336/2300/24
Провадження №: 2-н/336/164/2024
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 квітня 2024 року м. Запоріжжя
Суддя Шевченківського районного суду м. Запоріжжя Галущенко Ю.А., розглянувши заяву Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Щаслива оселя-61» про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості по внескам на утримання будинку і прибудинкової території,
ВСТАНОВИВ:
Голова правління ОСББ «Щаслива оселя-61» звернулася до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості по внескам на утримання будинку і прибудинкової території за період з 01.01.2022 року по 29.02.2024 року, яка складає 8158,80 грн., а також витрати по сплаті судового збору у розмірі 302,80 грн..
Як передбачено ч. 1 ст. 160 ЦПК України, судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених ст. 161 цього Кодексу.
Відповідно до частини першоїстатті 164 ЦПК України, за подання заяви про видачу судового наказу справляється судовий збір у розмірі, встановленому законом.
Відповідно п. 1 ч. 3ст. 163 ЦПК України, до заяви про видачу судового наказу додається: документ, що підтверджує сплату судового збору.
Згідно ч. 1, ч. 2 ст. 9 Закону України "Про судовий збір", судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
За змістом роз`яснень, наведених у п. 26 Постанови Пленуму Верховного суду України «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах» №10 від 17.10.2014: відповідно до частини другої статті 9 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI "Про судовий збір" суд перед відкриттям провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України. У зв`язку із цим суд повинен перевірити, щоб платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою, що додаються до позовної заяви (заяви, скарги), містили відомості про те, за яку саме позовну заяву (заяву, скаргу, дію) сплачується судовий збір. При цьому, наприклад, платіжне доручення повинно бути підписано відповідальним виконавцем банку і скріплено печаткою установи банку з відміткою про дату надходження та дату виконання платіжного доручення (пункт 2.14 Інструкціїпробезготівковірозрахунки вУкраїнівнаціональній валюті,затвердженоїпостановоюПравління НаціональногобанкуУкраїнивід 21січня2004року№22(зізмінами)). Оскільки законодавством не встановлено певного порядку проставлення на розрахункових документах на переказ коштів відмітки про зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України, суди, виконуючи наведені вище вимоги закону, повинні перевіряти таке зарахування, використовуючи способи, передбачені Цивільним процесуальним кодексом України, зокрема в разі необхідності отримувати таку інформацію з Державної казначейської служби України, що забезпечує казначейське обслуговування цього фонду. Відповідні документи подаються до суду тільки в оригіналі; копії, у тому числі виготовлені з використанням технічних засобів (фотокопії тощо) цих документів, а також платіжне доручення, яке за формою не відповідає наведеним вимогам, не можуть бути належним доказом сплати судового збору.
Згідно зп.37,41Інструкції пробезготівкові розрахункив національнійвалюті користувачівплатіжних послуг,затвердженої постановоюправління НаціональногоБанку Українивід 29.07.2022№163платіжна інструкціянапримусовесписання (стягнення),оформленастягувачемв електроннійабопаперовійформі,повиннамістититакі обов`язковіреквізити: 1)датускладанняі номер; 2)найменування/прізвище,власнеім`я,побатькові(занаявності),кодплатниката номерйогорахунку; 3)найменуваннянадавачаплатіжних послугплатника; 4)сумуцифрамита словами; 5)призначенняплатежу; 6)підпис(и)стягувача/кваліфікований(і)електронний(і)підпис(и)стягувача; 7)печаткустягувача/кваліфіковануелектроннупечаткустягувача; 8)найменуваннястягувача; 9)кодстягувачата номерйогорахунку(заповнюєтьсястягувачемуразі стягненнязавиконавчимидокументами); 10) найменування отримувача, код отримувача та номер його рахунку [заповнюється стягувачем у разі стягнення на підставі рішення суду, що набрало законної сили, або рішення керівника органу стягнення (його заступника або уповноваженої особи) відповідно до Податкового кодексу України]; 11) найменування банку стягувача/отримувача.
Відповідно доп.41 вказаноїінструкції, платник заповнює реквізит "Призначення платежу" платіжної інструкції так, щоб надавати отримувачу коштів повну інформацію про платіж та документи, на підставі яких здійснюється платіжна операція. Повноту інформації визначає платник з урахуванням вимог законодавства України.
У зв`язку із цим суд повинен перевірити, щоб платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою, що додаються до позовної заяви (заяви, скарги), містили відомості про те, за яку саме позовну заяву (заяву, скаргу, дію) сплачується судовий збір.
Так, звертаючись до суду із заявою про видачу судового наказу, заявником долучена платіж № 1293088417 від 04 березня 2024 року про сплату судового збору у розмірі 302,80 грн.
При перевірці зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України, відповідно до вимог статті 9 Закону України «Про судовий збір» виявлено, що за період з 04.03.2024 по 06.03.2024 згідно Квитанції від 04.03.2024 № 1293088417 судовий збір у розмірі 302,80 грн., від ОСББ «Щаслива оселя-61» на рахунок НОМЕР_1 не надходив, що підтверджується відповіддю з Управління Державної казначейської служби України у Шевченківському районі м. Запоріжжя Запорізької області № 02-10-10/550 від 25.04.2024.
Крім того, квитанції від 04.03.2024 № 1293088417 на суму 302,80 гривні, яка подана до суду у паперовій формі не містить обов`язкових реквізитів, а саме підпису стягувача, печатки стягувача (до суду надана копія).
Ч.1 ст.3 Закону України "Про судовий збір" визначено перелік об`єктів справляння судового збору, в залежності від різновиду якого й різниться й ставка судового збору.
Разом з цим, у призначенні платежу до платіжної інструкції зазначено про сплату судового збору за заявою ОСББ «Щаслива оселя-61» без зазначення прізвища боржника.
Отже, квитанція від 04.03.2024 № 1293088417 про сплату судового збору у розмірі 302,80 грн. не може бути прийнята судом як належний доказ сплати судового збору.
Згідно п. 1 ч. 1 ст.165ЦПК України суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо заява подана з порушеннями вимог статті 163 цього Кодексу.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 167 ЦПК України, за результатами розгляду заяви про видачу судового наказу суд видає судовий наказ або постановляє ухвалу про відмову у видачі судового наказу.
Таким чином, беручи до уваги те, що заява про видачу судового наказу не відповідає вимогам ст.163 ЦПК України, у видачі такого наказу слід відмовити.
Роз`яснити заявнику, що відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 8, 9 ч. 1 ст. 165 цього Кодексу, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою вимогою в порядку, встановленому цим розділом, після усунення недоліків.
Керуючись п. 1 ч.1 ст.165 ЦПК України суддя,
ПОСТАНОВИВ:
Відмовити у видачі судового наказу за заявою Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Щаслива оселя-61» про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості по внескам на утримання будинку і прибудинкової території.
Направити Об`єднанню співвласників багатоквартирного будинку «Щаслива оселя-61» копію ухвали та повернути заяву про видачу судового наказу разом з доданими до неї документами.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Запорізького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття ухвали суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Ю.А. Галущенко
Суд | Шевченківський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 26.04.2024 |
Оприлюднено | 01.05.2024 |
Номер документу | 118700588 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи наказного провадження Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості |
Цивільне
Шевченківський районний суд м. Запоріжжя
Галущенко Ю. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні