Рішення
від 29.04.2024 по справі 904/815/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29.04.2024м. ДніпроСправа № 904/815/24За позовом Акціонерного товариства "ДТЕК Дніпровські електромережі"

до Межівської районної державної лікарні ветеринарної медицини

про стягнення заборгованості

Суддя Юзіков С.Г.

Без участі представників сторін

СУТЬ СПОРУ:

Позивач просить стягнути з Відповідача: 28 461,46 грн. - борг по оплаті послуг з розподілу електричної енергії, наданих за період жовтень-грудень 2023, 1 258,54 грн. - боргу по оплаті послуг із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії за грудень 2023 та судові витрати.

26.03.2024 від Відповідача надійшов відзив, в якому останній повідомив, що згідно наказу Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів № 415 від 07.10.2022 "Про реорганізацію деяких державних установ, що належать до сфери управління Держпродспоживслужби", Межівська районна державна лікарня ветеринарної медицини приєднана до Покровської районної державної лікарні ветеринарної медицини. Згідно наказу Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області № 28-ОД від 03.02.2023 "Про затвердження персонального складу комісії з реорганізації державних установ Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області" в Межівській районній державній лікарні ветеринарної медицини створена комісія з реорганізації установи. Згідно повідомлення казначейської служби від 27.11.2023 всі рахунки загального і спеціального фонду закриті. Станом на 05.12.2023 здано ліквідаційний баланс.

Відповідно до ч. 6ст. 165 ГПК України до відзиву додаються: 1) докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем; 2) документи, що підтверджують надсилання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.

Згідно з абз. 1 ч. 6 ст. 6 ГПК України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.

Суд має право вирішити справу за наявними матеріалами також у разі, якщо відзив подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його і не навела поважних причин невиконання такого обов`язку (ч. 10 ст. 165 ГПК України).

Відповідно до витягу з ЄДР станом на день прийняття рішення Відповідач знаходиться в стані припинення, запису, що підприємство припинено немає.

Позивач відповідь на відзив не надав.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши подані докази, господарський суд, -

ВСТАНОВИВ:

06.03.2009 ВАТ "Електропостачальна компанія "Дніпрообленерго" (правонаступник - ПАТ "ДТЕК ДНІПРООБЛЕНЕРГО", змінено назву на АТ "ДТЕК ДНІПРОВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ" (Постачальник) та Межівська районна державна адміністрація ветеринарної медицини (Споживач) уклали Договір про постачання електричної енергії № 35 (далі Договір № 35), за п. 1 якого Постачальник продає електричну енергію Споживачу для забезпечення потреб електроустановок Споживача з приєднаною потужністю 97,1 кВт (КВА), величини якої по площадках вимірювання та точках продажу визначені Додатком "Графік зняття показів засобів обліку електричної енергії", а Споживач оплачує Постачальнику вартість використаної (купленої) електричної енергії та здійснює інші платежі згідно з умовами цього Договору.

Точка (точки) продажу електричної енергії - межа балансової належності, на якій відбувається перехід права власності на електричну енергію, визначена додатками "Акт розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін" між Постачальником та Споживачем, та "Загальна схема електропостачання", які є невід`ємною частішою даного Договору або інша межа обумовлена окремим додатком до Договору.

Відповідно до підп. 2.3.3. п. 2.3. Договору № 35 Споживач зобов`язується оплачувати Постачальнику вартість електричної енергії згідно з умовами додатку "Порядок розрахунків" та додатку "Графік зняття показів засобів обліку електричної енергії".

Договір вважається щорічно продовженим на наступний календарний рік, якщо за місяць до закінчення терміну дії Договору жодною із сторін не буде заявлено про припинення його дії або перегляд його умов (підп. 9.8.1. п. 9.8. Договору №35).

19.04.2018 набрала чинності Постанова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) "Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії" № 312 від 14.03.2018 (далі Постанова).

За п. 2 Постанови укладення договорів між споживачами та іншими учасниками роздрібного ринку електричної енергії, відповідно до вимог цих Правил, здійснюється до "01" грудня 2018 року шляхом приєднання споживачів до публічних договорів приєднання (договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії, відповідних договорів про постачання електричної енергії) на умовах чинних договорів про постачання електричної енергії та про користування електричною енергією, укладених з відповідними постачальниками електричної енергії за регульованим тарифом, шляхом подання заяви-приєднання за формою, наведеною у додатку до цієї постанови.

Пунктом 4 Постанови встановлено, що договір про надання послуг з розподілу електричної енергії вважається укладеним з дати підписання споживачем заяви-приєднання до договору про надання послуг з розподілу електричної енергії, яка повертається споживачем на адресу ОСР, та/або сплати за рахунком (квитанцією), який надсилається (надається) одночасно з договором споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії, та/або з дати, указаної у заяві-приєднанні, якщо споживач протягом указаного в заяві-приєднанні терміну не звернувся до ОСР із запереченнями щодо укладення договору в цілому або щодо окремих умов договору та спожив будь-який обсяг електричної енергії.

Враховуючи факт споживання Відповідачем електричної енергії, станом на сьогодні між Відповідачем та Позивачем діє Публічний договір споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії, умови якого розміщені на сайті Позивача (далі Договір з розподілу).

Оператор системи розподілу надає Споживачу послуги з розподілу електричної енергії параметри якості якої відповідають показникам, визначеним Кодексом системи передачі, затвердженим постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 309. та Кодексом систем розподілу, затвердженим постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 310, за об`єктом, технічні параметри якого фіксуються в Паспорті точки/точок розподілу за об`єктом Споживача, який є Додатком 2 до цього Договору, та в особовому рахунку Споживача, облікових базах даних Оператора системи розподілу (п. 2.1. Договору з розподілу).

Відомості про засіб (засоби) вимірювання обсягу електричної енергії, що використовується на об`єкті (об`єктах) Споживача, зазначаються разом із енергетичними ідентифікаційними кодами (ЕІС кодами) в додатку 3 до цього Договору (п. 2.2. Договору з розподілу).

Споживач оплачує за розподіл електричної енергії згідно з умовами глави 5 цього Договору та інші послуги Оператора системи розподілу згідно з Додатком 4 "Порядок розрахунків" (п. 2.3. Договору з розподілу).

Ціною цього Договору є вартість послуг з розподілу (передачі) електричної енергії на об`єкт (об`єкти) Споживача зазначені у в Паспорті точки/точок розподілу за об`єктом Споживача (п. 5.1. Договору з розподілу).

Оплата послуг з розподілу електричної енергії за цим Договором здійснюється на поточний рахунок Оператора системи розподілу (п. 5.2. Договору з розподілу).

Згідно з п. 6.2. Договору з розподілу, споживач зобов`язується, зокрема: виконувати умови цього Договору; забезпечувати належний технічний стан та безпечну експлуатацію своїх внутрішніх електромереж, електроустановок та електроприладів; невідкладно повідомляти Оператора системи розподілу про недоліки в роботі вузла вимірювання; узгоджувати з Оператором системи розподілу нові підключення та переобладнання внутрішньої електропроводки, здійснювані з метою збільшення споживання електричної потужності; забезпечувати доступ представникам Оператора системи розподілу, які пред`явили свої службові посвідчення, до свого об`єкта для обстеження вузла вимірювання, електроустановок та електропроводки; у разі зміни власника об`єкта (звільнення Споживачем займаного приміщення, реорганізації, ліквідації (у тому числі шляхом банкрутства), відчуження в будь-який спосіб займаного приміщення) не пізніше ніж за 20 робочих днів до припинення користування електричною енергією на об`єкті письмово повідомити Оператора системи розподілу про розірвання цього Договору та не пізніше дня звільнення об`єкту здійснити всі оплати передбачені умовами цього Договору; у разі здійснення оплати за послугу з розподілу безпосередньо Оператору системи розподілу здійснювати таку оплату у терміни передбачені Додатком 4 до цього Договору; уразі, якщо Споживач є власником засобу вимірювання, виконувати обґрунтовані вимоги Оператора системи щодо приведення засобу вимірювання в технічний стан відповідно до вимог нормативних документів.

06.11.2023 сторони уклали Договір про закупівлю послуг з розподілу електричної енергії за державні кошти/власні кошти № 1100000131653П-2023 (далі Договір № 1100000131653П-2023) за п. 1.1. якого Оператор системи розподілу/Учасник (Позивач) зобов`язується у 2023 році надати Споживачу/Замовнику (Відповідачеві) послуги з розподілу електричної енергії (далі - послуги) для забезпечення потреб електроустановок Споживача/Замовника, а Споживач/Замовник - прийняти їх та оплатити їх вартість та здійснювати інші платежі (пеня, штрафні санкції тощо) згідно з умовами цього Договору про закупівлю, який є невід`ємною частиною публічного Договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії (далі - Договір споживача) відповідно до переліку об`єктів, наведеному у Додатку № 1 до цього Договору.

Розрахунки Споживача/Замовника за послуги проводяться в порядку та на умовах, визначених в Договорі споживача (п. 4.1. Договору № 1100000131653П-2023).

Оплата послуг за фактичні обсяги розподіленої електричної енергії здійснюється Споживачем/Замовником на підставі виставлених Оператором системи розподілу/Учасником рахунків та на підставі Актів прийняття-передавання наданих послуг з розподілу електричної енергії протягом 5 робочих днів від дня їх отримання (п. 4.6 Договору № 1100000131653П-2023).

Строк (термін) надання послуги за цим Договором про закупівлю з 01.04.2023 по 31.12.2023 включно (п. 5.1. Договору № 1100000131653П-2023).

Відповідно до підп. 6.1.1. п. 6.1. Договору № 1100000131653П-2023 Споживач/Замовник зобов`язаний своєчасно та в повному обсязі сплачувати грошові кошти за надані послуги, відповідно до виставлених Оператором системи розподілу/Учасником платіжних документів.

Цей Договір діє до 31.12.2023 включно, а в разі укладання договору як електронного документа договір набирає чинності з дати коли остання сторона договору скріпила його КЕП/ЕЦП, при цьому відповідно до ч. 3 ст. 63 і ЦК України умови цього Договору застосовуються до правовідносин, які виникли між сторонами з 01.04.2023, а в частині проведення розрахунків до повного виконання Сторонами своїх зобов`язань за Договором (п. 10.1. Договору № 1100000131653П-2023).

30.05.2023 сторони уклали Договір про закупівлю послуг із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії за державні кошти/власні кошти № 35/10 (далі Договір № 35/10), за п. 1.1. якого Оператор системи розподілу/ Учасник (Позивач) зобов`язується у 2023 році надати послуги із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії до електроустановок Споживачів/Замовників (Відповідача), а Споживач/Замовник - прийняти і оплатити їх вартість та здійснювати інші платежі (пеня, штрафні санкції тощо) згідно з умовами цього Договору про закупівлю, який є невід`ємною частиною к публічному Договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії (далі - Договір споживача), відповідно до переліку об`єктів, наведеному у Додатку № 1 до цього Договору.

Оплата послуг за фактичні обсяги наданих послуг із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії здійснюється Споживачем/Замовником на підставі виставлених Оператором системи розподілу/Учасником рахунків та на підставі Актів прийняття-передавання наданих послуг протягом 5 робочих днів від дня їх отримання (п. 3.6. Договору № 35/10).

Строк (термін) надання послуги за цим Договором про закупівлю з 01.03.2023 по 31.12.2023 включно (п. 4.1. Договору № 35/10).

Відповідно до підп. 5.1.1. п. 5.1. Договору № 35/10 Споживач/Замовник зобов`язаний своєчасно та в повному обсязі сплачувати грошові кошти за надані послуги відповідно до виставлених Оператором системи розподілу/Учасником платіжних документів.

Цей Договір набирає чинності з 30.05.2023 і діє до 31.12.2023 включно, а в разі укладання договору як електронного документа договір набирає чинності з дати коли остання сторонам договору скріпила його КЕП/ЕЦП, при цьому відповідно до ч. 3 ст. 631 ЦК України умови цього Договору застосовуються до правовідносин, які виникли між сторонами з 01.03.2023, а в частині проведення розрахунків - до повного виконання сторонами своїх зобов`язань за Договором (п. 9.1. Договору № 35/10).

На виконання Договору № 1100000131653П-2023 Позивач за період жовтень-грудень 2023 року надав Відповідачеві послуги з розподілу електричної енергії на загальну суму 28 461,46 грн., що підтверджується Актами надання послуги з розподілу електричної енергії: № 40250100252930-1 за жовтень 2023 рік на суму 3 869,78 грн., № 40250000851696-1 за листопад 2023 рік на суму 8 771,20 грн., № 40250020285813-1 за грудень 2023 рік на суму 15 820,48 грн.

На виконання Договору № 35/10 Позивач за грудень 2023 рік надав Відповідачеві послуги із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії на суму 4 284,25 грн., що підтверджується Актом № 30250020285813-3.

Позивач виставив Відповідачеві рахунки за послуги з розподілу електричної енергії: № 40250100252930 за жовтень 2023р. від 31.10.2023 на суму 3 869,78 грн., № 40250000851696 за листопад 2023 р. від 30.11.2023 на суму 8 771,20 грн., № 40250020285813 за грудень 2023 р. від 31.12.2023 на суму 15 820,48 грн. та додаток до рахунку № 30250020285813 від 31.12.2023, відповідно до якого, за послуги із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії борг становить 4 284,25 грн.

Позивач листом №2546/1001 від 15.01.2024 направив Відповідачеві зазначені рахунки та Акти надання послуг.

Відповідно до даних веб-сайту "Укрпошта" 23.01.2024 Відповідач отримав листа Позивача.

За твердженням Позивача, Відповідач за послуги із забезпеченням перетікань реактивної енергії розрахувався частково, у зв`язку з чим у нього виник борг перед Позивачем у розмірі 28 461,46 грн. за послуги з розподілу електричної енергії за жовтень-грудень 2023 р., 1 258,54 грн. за послуги із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії за грудень 2023р..

Наведені обставини стали причиною звернення Позивачем з позовом та є предметом спору у даній справі.

Предметом доказування у справі є наявність/відсутність боргу у Відповідача перед Позивачем за спірний період за розподіл електричної енергії та послуги з забезпечення перетікання реактивної електричної енергії, обґрунтованість нарахування стягуваних сум.

Відносини, що виникли між сторонами у справі на підставі Договору, є господарськими зобов`язаннями, тому, згідно зі ст. 4, 173-175 і ч. 1 ст. 193 ГК України, до цих відносин мають застосовуватися відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей передбачених Господарським кодексом України.

Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 11 ЦК України підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Відповідно до положень ст. 275 ГК України За договором енергопостачання енергопостачальне підприємство (енергопостачальник) відпускає електричну енергію, пару, гарячу і перегріту воду (далі - енергію) споживачеві (абоненту), який зобов`язаний оплатити прийняту енергію та дотримуватися передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного обладнання, що ним використовується.

Окремим видом договору енергопостачання є договір постачання електричної енергії споживачу. Особливості постачання електричної енергії споживачам та вимоги до договору постачання електричної енергії споживачу встановлюються Законом України "Про ринок електричної енергії".

Згідно з ч. 1 ст. 627 ЦК України відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

Відповідно до ч. 1 ст. 628 ЦК України зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Статтею 193 ГК України визначено, що суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону та інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.

Відповідно до ст. 525, 526 ЦК України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Статтею 610 ЦК України передбачено, що порушенням зобов`язання є його не виконання або виконання з порушенням умов, які визначені змістом зобов`язання.

Договір є обов`язковим для виконання сторонами (ст. 629 ЦК України).

Згідно з ч. 1 ст. 530 ЦК України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Статтею 611 ЦК України встановлено, що у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом

Відповідно до ч. 1 ст. 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Відповідно до ст. 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

У ст. 76, 77 ГПК України визначено, що належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Згідно зі ст. 78, 79 ГПК України достовірними є докази, створені (отримані) за відсутності впливу, спрямованого на формування хибного уявлення про обставини справи, які мають значення для справи. Наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування. Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Статтею 86 ГПК України передбачено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також вірогідність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Згідно зі ст. 13 ГПК України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін.

Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом.

Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.

Відповідач позов заперечує з викладених у відзиві підстав.

Перевіривши доводи і докази сторін, суд погоджується з Позивачем та не приймає позицію Відповідача.

Так, 06.11.2023 сторони уклали Договір про закупівлю послуг з розподілу електричної енергії за державні кошти/власні кошти № 1100000131653П-2023 за п. 1.1. якого Оператор системи розподілу/Учасник зобов`язується у 2023 році надати Споживачу/Замовнику послуги з розподілу електричної енергії для забезпечення потреб електроустановок Споживача/Замовника, а Споживач/Замовник - прийняти їх та оплатити їх вартість та здійснювати інші платежі (пеня, штрафні санкції тощо) згідно з умовами цього Договору про закупівлю, який є невід`ємною частиною публічного Договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії відповідно до переліку об`єктів, наведеному у Додатку № 1 до цього Договору.

На виконання Договору № 1100000131653П-2023 Позивач за період жовтень-грудень 2023 року надав Відповідачеві послуги з розподілу електричної енергії на загальну суму 28 461,46 грн., що підтверджується Актами надання послуги з розподілу електричної енергії: № 40250100252930-1 за жовтень 2023 рік на суму 3 869,78 грн., № 40250000851696-1 за листопад 2023 рік на суму 8 771,20 грн., № 40250020285813-1 за грудень 2023 рік на суму 15 820,48 грн.

Оплата послуг за фактичні обсяги розподіленої електричної енергії здійснюється Споживачем/Замовником на підставі виставлених Оператором системи розподілу/Учасником рахунків та на підставі Актів прийняття-передавання наданих послуг з розподілу електричної енергії протягом 5 робочих днів від дня їх отримання (п. 4.6 Договору № 1100000131653П-2023).

30.05.2023 сторони уклали Договір про закупівлю послуг із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії за державні кошти/власні кошти № 35/10, за п. 1.1. якого Оператор системи розподілу/ Учасник зобов`язується у 2023 році надати послуги із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії до електроустановок Споживачів/Замовників, а Споживач/Замовник - прийняти і оплатити їх вартість та здійснювати інші платежі (пеня, штрафні санкції тощо) згідно з умовами цього Договору про закупівлю, який є невід`ємною частиною к публічному Договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії, відповідно до переліку об`єктів, наведеному у Додатку № 1 до цього Договору.

На виконання Договору № 35/10 Позивач за грудень 2023 рік надав Відповідачеві послуги із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії на суму 4 284,25 грн., що підтверджується Актом № 30250020285813-3.

Оплата послуг за фактичні обсяги наданих послуг із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії здійснюється Споживачем/Замовником на підставі виставлених Оператором системи розподілу/Учасником рахунків та на підставі Актів прийняття-передавання наданих послуг протягом 5 робочих днів від дня їх отримання (п. 3.6. Договору № 35/10).

Позивач виставив Відповідачеві рахунки за послуги з розподілу електричної енергії: № 40250100252930 за жовтень 2023р. від 31.10.2023 на суму 3 869,78 грн., № 40250000851696 за листопад 2023 р. від 30.11.2023 на суму 8 771,20 грн., № 40250020285813 за грудень 2023 р. від 31.12.2023 на суму 15 820,48 грн. та додаток до рахунку № 30250020285813 від 31.12.2023, відповідно до якого, за послуги із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії борг становить 4 284,25 грн.

Позивач листом №2546/1001 від 15.01.2024 направив Відповідачеві зазначені рахунки та Акти надання послуг.

Відповідно до даних веб-сайту "Укрпошта" 23.01.2024 Відповідач отримав листа Позивача.

Дослідивши надані до матеріалів справи докази (Договори, Акти наданих послуг, рахунки, лист Позивача про направлення Актів та рахунків), беручи до уваги відсутність заперечень Відповідача з приводу наявності спірних правовідносин, отримання послуг, неоплата отриманих послуг, суд визнає обґрунтованою та підтвердженою матеріалами справи вимогу про стягнення 28 461,46 грн. - борг по оплаті послуг з розподілу електричної енергії, наданих за період жовтень-грудень 2023, 1 258,54 грн. - боргу по оплаті послуг із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії за грудень 2023.

З урахуванням викладеного, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, до стягнення належить 28 461,46 грн. - борг по оплаті послуг з розподілу електричної енергії, наданих за період жовтень-грудень 2023, 1 258,54 грн. - боргу по оплаті послуг із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії за грудень 2023.

Згідно зі ст. 129 ГПК України судовий збір у справі слід покласти на Відповідача.

Керуючись ст. 2, 73, 74, 76, 77-79, 86, 91, 129, 231, 233, 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, суд

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити.

Стягнути з Межівської районної державної лікарні ветеринарної медицини (52900, Дніпропетровська обл., Межівський район, смт Межова, вул. Покровська, буд. 2, код 25789224) на користь Акціонерного товариства "ДТЕК ДНІПРОВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ" (49107, м. Дніпро, шосе Запорізьке, 22, код 23359034) 28 461,46 грн. - борг по оплаті послуг з розподілу електричної енергії, наданих за період жовтень-грудень 2023, 1 258,54 грн. - боргу по оплаті послуг із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії за грудень 2023, 3 028,00 грн. судового збору.

Видати наказ після набрання судовим рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Центрального апеляційного господарського суду у строк, передбачений ст.256 ГПК країни.

Суддя С.Г. Юзіков

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення29.04.2024
Оприлюднено01.05.2024
Номер документу118700991
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв

Судовий реєстр по справі —904/815/24

Судовий наказ від 27.05.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Юзіков Станіслав Георгійович

Рішення від 29.04.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Юзіков Станіслав Георгійович

Ухвала від 04.03.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Юзіков Станіслав Георгійович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні