Рішення
від 29.04.2024 по справі 910/1838/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.uaРІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29.04.2024Справа № 910/1838/24за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Рент Ефект»

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Винкон»

про стягнення 44 906,70 грн

Суддя Картавцева Ю.В.

Без повідомлення (виклику) учасників справи.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Рент Ефект» звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Винкон» про стягнення 44 906,70 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем умов Договору оренди нежилого приміщення №11 від 31.08.2020 у частині сплати орендних платежів, з огляду на що позивач просить суд стягнути 44 906,70 грн основного боргу.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 20.02.2024 позовну заяву залишено без руху.

22.02.2024 через відділ діловодства суду від позивача надійшла заява про усунення недоліків.

За змістом ст. 176 ГПК України, за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 27.02.2024 суд ухвалив: прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі; справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін; зобов`язати позивача надати суду обґрунтований розрахунок заявленої до стягнення суми, що містить період за який така заборгованість виникла (помісячно), з посиланням та наданням відповідних первинних документів бухгалтерського обліку (рахунки на оплату, платіжні доручення тощо); запропонувати відповідачу подати відзив на позовну заяву протягом 15 днів з дня вручення даної ухвали; встановити позивачу строк для подання відповіді на відзив - протягом п`яти днів з дня отримання відзиву; встановити відповідачу строк для подання заперечень - протягом п`яти днів з дня отримання відповіді на відзив; подати суду докази надіслання (надання) їх іншим учасникам справи.

У встановлений судом строк відповідачем не подано до суду відзиву на позовну заяву.

Відповідно до ч. 4 ст. 13 ГПК України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

У частині 8 статті 252 ГПК України передбачено, що при розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їх усні пояснення. Судові дебати не проводяться.

Згідно з частиною 4 статті 240 ГПК України у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.

Дослідивши наявні в матеріалах справи докази та письмові пояснення, викладені позивачем у позовній заяві, суд

ВСТАНОВИВ:

31.08.2020 між Товариством з обмеженою відповідальністю «Рент Ефект» (орендодавець, позивач) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Винкон» (орендар, відповідач) укладено Договір оренди нежилого приміщення №11 від 31.08.2020 (далі - Договір), відповідно до п. 1.1. якого орендодавець передає, а орендар бере у тимчасове платне користування нежиле офісне приміщення площею 67 м.кв. що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Ольжича 18/22 (надалі Приміщення). Приміщення передається орендарю для використання під офіс та для зберігання матеріальних цінностей.

Згідно з умовами п.1.2. та п. 4.1. Договору вказане в п. 1.1. Приміщення передається орендарю по Акту прийому - передачі, що є невід`ємною частиною цього Договору. Дата підписання Акту прийому-передачі є датою фактичної передачі Приміщення, що орендується.

У п. 2.1. Договору визначено, що розмір орендної плати за Приміщення на дату підписання Договору становить за офісне приміщення 12 283,33 грн крім того ПДВ 2 456,67 грн. Всього орендна плата за місяць становить 14 740,00 грн та нараховується з моменту підписання Акту-прийому передачі Приміщення. Розмір орендної плати за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування розміру місячної орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції опублікований в поточному місяці в газеті «Урядовий кур`єр», але не менше суми зазначеної в цьому пункті. У випадку коли індекс інфляції менше 100 відсотків, орендна плата встановлюється у розмірі попереднього місяця. Орендна плата сплачується у безготівковому порядку на поточний рахунок орендодавця. Орендна плата сплачується орендарем згідно виставлених орендодавцем рахунків щомісячно за поточний місяць не пізніше 15 числа поточного місяця. У разі, якщо останній день сплати оренди припадає на вихідний або святковий день, орендна плата сплачується не пізніше наступного робочого дня. За перший та останній місяць плата вноситься авансом протягом трьох банківських днів після підписання Договору та до підписання Акту прийому-передачі Приміщення. Орендна плата за останній місяць оренди є гарантійним платежем.

Договір діє з 01.09.2020 по 31.08.2021 (п. 7.1. Договору).

Відповідно до норм частини 1 та 2 статті 283 Господарського кодексу України за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності. У користування за договором оренди передається індивідуально визначене майно виробничо-технічного призначення (або цілісний майновий комплекс), що не втрачає у процесі використання своєї споживчої якості (неспоживна річ).

Згідно з частиною 3 статті 283 Господарського кодексу України об`єктом оренди можуть бути: нерухоме майно (будівлі, споруди, приміщення); інше окреме індивідуально визначене майно виробничо-технічного призначення, що належить суб`єктам господарювання.

До відносин оренди застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом (частина 6 статті 283 Господарського кодексу України).

Відповідно до частини 1 статті 759 Цивільного кодексу України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов`язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.

Дослідивши зміст Договору, суд дійшов висновку, що даний правочин за своєю правовою природою є договором оренди.

Сторонами складено Акт приймання-передачі приміщень до Договору №11 від 31.08.2020 відповідно до п. 1.1. якого орендодавець передає, а орендар приймає нежиле складське приміщення та офісне приміщення розташоване за адресою: АДРЕСА_1 . Площа орендованого приміщення складає - офісне приміщення - 67 м.кв.

У позовній заяві зазначено, що станом на 21.07.2021 у відповідача виникла заборгованість зі сплати орендних платежів у розмірі 45 000,00 грн, наявність якої відповідач підтвердив у листі №3 від 01.07.2021 та обіцяв сплатити орендні платежі до 01.08.2021.

У подальшому, орендодавець звернувся до орендаря з претензією №29 від 19.07.2021, в якій вимагав сплатити заборгованість, однак, як зазначає позивач 31.08.2021 строк дії Договору закінчився, але відповідач так і не погасив заборгованість.

Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем умов Договору оренди нежилого приміщення №11 від 31.08.2020 у частині сплати орендних платежів, з огляду на що позивач просить суд стягнути 44 906,70 грн основного боргу.

Оцінюючи подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Як встановлено судом, 31.08.2020 між ТОВ «Рент Ефект» та ТОВ «Винкон» укладено Договір оренди нежилого приміщення №11 від 31.08.2020, відповідно до п. 1.1. якого орендодавець передає, а орендар бере у тимчасове платне користування нежиле офісне приміщення площею 67 м.кв. що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 (надалі Приміщення). Приміщення передається орендарю для використання під офіс та для зберігання матеріальних цінностей.

Матеріалами справи підтверджується, що орендодавцем передано орендареві об`єкт оренди, що підтверджується актом приймання-передачі приміщень №11 від 31.08.2020.

Судом було встановлено, що позивачем нараховано відповідачу оренду плату станом на 01.07.2021 у сумі 44 906,70 грн.

Згідно з п. 4.3. Договору орендар зобов`язаний, у разі припинення цього Договору передати Приміщення орендодавцеві за Актом прийому-передачі протягом 5 (п`яти) календарних днів з моменту припинення дії цього Договору в належному стані, не гіршому, ніж на час передачі його в оренду з урахуванням нормального зносу. Орендар зобов`язаний здати Приміщення без пошкоджень наявного інтер`єру, вивезти сміття та прибрати Приміщення.

Відповідно до п. 2 ст. 795 ЦК України повернення наймачем предмета договору найму оформляється відповідним документом (актом), який підписується сторонами договору. З цього моменту договір найму припиняється.

Проте в матеріалах справи відсутні докази повернення майна з оренди (відсутній підписаний сторонами акт приймання-передавання орендованого приміщення).

Відповідно до положень абз.3 та 4 п. 2.1. Договору орендна плата сплачується орендарем згідно виставлених орендодавцем рахунків щомісячно за поточний місяць не пізніше 15 числа поточного місяця та до підписання Акту прийому-передачі Приміщення.

За змістом ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події. Якщо строк (термін) виконання боржником обов`язку не встановлений або визначений моментом пред`явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов`язок у семиденний строк від дня пред`явлення вимоги, якщо обов`язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.

Відповідно до статті 193 ГК України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Зазначене також кореспондується з нормами ст. ст. 525, 526 ЦК України.

Стаття 629 Цивільного кодексу України передбачає, що договір є обов`язковим для виконання сторонами.

Відповідно до статті 610 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Суд, враховуючи умови укладеного між сторонами Договору, доходить до висновку, що строк внесення орендної плати в сумі 44 906,70 грн є таким, що настав.

Суд зазначає, що відповідачем не надано доказів сплати позивачу грошових коштів у розмірі 44 906,70 грн, не надано будь-яких інших доказів у підтвердження відсутності його обов`язку зі сплати заявленої в позові заборгованості, у зв`язку з чим суд доходить висновку про наявність підстав для стягнення заборгованості у розмірі 44 906,70 грн, а, відтак, задоволення позовних вимог.

Відповідно до ст. 74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

За приписами ст. 76, 77, 78, 79 Господарського процесуального кодексу України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Докази, одержані з порушенням закону, судом не приймаються. Достовірними є докази, створені (отримані) за відсутності впливу, спрямованого на формування хибного уявлення про обставини справи, які мають значення для справи. Наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування. Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Відповідно до вимог ст. 129 Господарського процесуального кодексу України судові витрати позивача по сплаті судового збору покладаються на відповідача з огляду на задоволення позовних вимог.

Керуючись ст.ст. 74, 76-80, 129, 236, 237, 238, 240-242 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Винкон" (04060, місто Київ, вулиця Ольжича, будинок 18/22; ідентифікаційний код: 36001894) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Рент Ефект" (04060, місто Київ, вул. Ольжича, будинок 18/22; ідентифікаційний код: 01565218) 44 906 (сорок чотири тисячі дев`ятсот шість) грн 70 коп. основного боргу та 3 028 (три тисячі двадцять вісім) грн 00 коп. судового збору.

3. Після набрання рішенням законної сили видати наказ.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя Ю.В. Картавцева

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення29.04.2024
Оприлюднено01.05.2024
Номер документу118702261
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань оренди

Судовий реєстр по справі —910/1838/24

Рішення від 29.04.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Картавцева Ю.В.

Ухвала від 27.02.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Картавцева Ю.В.

Ухвала від 20.02.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Картавцева Ю.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні