ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
29.04.2024м. СумиСправа № 920/1061/23(589/2133/20)Господарський суд Сумської області у складі головуючого судді Яковенка В.В., розглянувши матеріали позовної заяви № б/н від 06.07.2020 (вх. № 2090 від 24.04.2024)
за позовом: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )
до відповідачів: 1) Товариства з обмеженою відповідальністю Шосткинське підприємство Харківенергоремонт (41100, Сумська область, м. Шостка, вул. Каденюка Леоніда,1, код 34113412),
2) народного депутата України ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ),
3) народного депутата України ОСОБА_3 ( АДРЕСА_3 ),
4) Громадської організації «Тарифна мобілізація» (04071, м. Київ, вул. Воздвиженська, 18)
про зобов`язання вчинити дії, стягнення моральної шкоди,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до Шосткинського міськрайонного суду Сумської області з позовом, в якому просить зобов`язати Шосткинське підприємство «Харківенергоремонт» здійснити перерахунок вартості послуги з централізованого опалення, що надана позивачу у період з 01.05.2016 року по 01.11.2018 року та здійснити перерахунок вартості послуги з постачання гарячої води у період з 01.10.2016 року по 30.04.2017 року та з 01.10.2017 року по 30.04.2018 року, стягнути моральну шкоду в розмірі 10000000 грн, а також просить зобов`язати народних депутатів України ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , Громадську організацію «Тарифна мобілізація» здійснити необхідні дії для вивчення ситуації з вартістю наданих послуг ТОВ «ШП «Харківенергоремонт», яка у період 01.05.2016 року по 01.11.2018 року та з 01 січня 2020 року по 30 квітня 2020 року базувалася на незаконній (економічно необгрунтованій, завищеній) собівартості.
Ухвалою від 15.07.2020 Шосткинський міськрайонний суд Сумської області відкрив провадження в цивільній справі за правилами загального позовного провадження та призначив підготовче засідання.
Ухвалою від 27.03.2024 вказану справу за позовом ОСОБА_1 до ТОВ «ШП «Харківенергоремонт», народного депутата України Тимошенко Юлії Володимирівни, народного депутата України ОСОБА_3 , Громадської організації «Тарифна мобілізація» про зобов`язання вчинити дії, стягнення моральної шкоди направлено до Господарського суду Сумської області за підсудністю.
Відповідно до протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 24.04.2024 справу передано судді Яковенку В.В.
05.10.2023 та 06.10.2023 до Шосткинського міськрайонного суду Сумської області надійшли доповнення позовних вимог новими, в яких представник позивачки просить суд прийняти до розгляду у сукупності з заявленими позовними вимогами доповнені позовні вимоги: визнати протиправною бездіяльність ТОВ «ШП «Харківенергоремонт» щодо порушення строку розгляду звернення від 18.02.2020 №63 ОСОБА_1 , споживача послуг постачання гарячої води та опалення, про перерахунок вартості отриманих послуг; зобов`язати ТОВ «ШП «Харківенергоремонт» провести перерахунок, шляхом зниження вартості наданих послуг, на виконання рішення Шосткинського міського виконавчого комітету № 1 від 16.01.2020.
Розглянувши подані доповнення, суд зазначає, що позовом у процесуальному сенсі є звернення до суду з вимогою про захист своїх прав та інтересів, який складається із двох елементів: предмета і підстави позову.
Під предметом позову розуміється певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої позивач просить прийняти судове рішення. Підставу позову становлять обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги щодо захисту права та охоронюваного законом інтересу.
Відтак зміна предмета позову означає зміну вимоги, з якою позивач звернувся до відповідача, а зміна підстав позову - це зміна обставин, на яких ґрунтується вимога позивача.
Не вважаються зміною підстав позову доповнення його новими обставинами при збереженні в ньому первісних обставин і зміна посилання на норми матеріального чи процесуального права.
Особа, яка звертається до суду з позовом, самостійно визначає у позовній заяві, яке її право чи охоронюваний законом інтерес порушено особою, до якої пред`явлено позов, та зазначає, які саме дії необхідно вчинити суду для відновлення порушеного права. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.
Предмет позову кореспондується із способами захисту права, які визначені, зокрема у статті 16 Цивільного кодексу України, а відтак зміна предмета позову означає зміну вимоги, що може полягати в обранні позивачем іншого/інших, на відміну від первісно обраного/них способу/способів захисту порушеного права, в межах спірних правовідносин.
Необхідність у зміні предмету позову може виникати тоді, коли початкові вимоги позивача не будуть забезпечувати чи не в повній мірі забезпечать позивачу захист його порушених прав та інтересів.
Зміна предмету позову можлива, зокрема у такі способи: 1) заміна одних позовних вимог іншими; 2) доповнення позовних вимог новими; 3) вилучення деяких із позовних вимог; 4) пред`явлення цих вимог іншому відповідачу в межах спірних правовідносин.
Відповідно до ч.3 ст.46 ГПК України до закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви.
Таким чином, вказана норма визначає можливість зміни або предмету. або підстави позову, тобто не передбачає права позивача на одночасну зміну предмету та підстави позову.
Дослідивши редакцію позовної заяви та доповнення позовних вимог новими, що подані 05.10.2023 та 06.10.2023, суд убачає, що первісна (про зобов`язання здійснити перерахунок вартості послуги з централізованого опалення та з постачання гарячої води) та нові (про визнання протиправною бездіяльність щодо порушення строку розгляду звернення та зобов`язання провести перерахунок шляхом зниження вартості наданих послуг на виконання рішення Шосткинського міського виконавчого комітету № 1 від 16.01.2020) вимоги містять різний предмет та підставу, тобто звертаючись до суду зі згаданими доповненнями, позивачка змінила і предмет, і підставу позову, подаючи фактично новий позов.
При цьому вимога зобов`язання провести перерахунок шляхом зниження вартості наданих послуг є похідною від визнання протиправною бездіяльність.
За таких обставин суд дійшов висновку про відмову в прийнятті до розгляду доповнень позовних вимог, що викладені в заявах від 05 та 06 жовтня 2023 року.
Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому цією статтею, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана (ч. 7 ст. 31 ГПК України).
Кодексом України з процедур банкрутства (далі КУзПБ) встановлений порядок розгляду спорів, стороною в яких є боржник.
Так, згідно з ч.1 ст. 7 КУзПБ спори, стороною в яких є боржник, розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею.
У відповідності до ч.2 ст. 7 КУзПБ Господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство (неплатоспроможність), в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про відшкодування шкоди та/або збитків, завданих боржнику; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника. Склад учасників розгляду спору визначається відповідно до Господарського процесуального кодексу України Господарський суд розглядає спори, стороною в яких є боржник, за правилами, визначеними Господарським процесуальним кодексом України.
Заяви (позовні заяви) учасників провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) або інших осіб у спорах, стороною в яких є боржник, розглядаються в межах справи про банкрутство (неплатоспроможність) за правилами спрощеного позовного провадження.
Приписами ч. 1, 2 та 5 ст. 252 ГПК України визначено, що розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі, крім випадків, передбачених статтею 252-1 цього Кодексу.
Розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться.
Суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
З огляду на викладене, суд вважає за доцільне прийняти справу № 589/2133/20 в межах розгляду справи № 920/1061/23 про банкрутство ТОВ «ШП «Харківенергоремонт» до свого провадження та з огляду на імперативні приписи ст. 7 КУзПБ здійснювати розгляд цієї справи в порядку спрощеного провадження без виклику сторін (без проведення судового засідання).
Керуючись статтями 12, 120, 169, 176, 247, 251, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву ОСОБА_1 до розгляду у відокремленому провадженні в межах провадження у справі № 920/1061/23 банкрутство ТОВ «ШП «Харківенергоремонт».
2. Справа № 920/1061/23(589/2133/20) підлягає розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами.
3. Відмовити в прийнятті до розгляду доповнень позовних вимог новими, що викладені в заявах від 05 та 06 жовтня 2023 року.
4. Відповідачу надати п`ятнадцятиденний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для подання відзиву на позовну заяву з урахуванням вимог ст. 165 ГПК України. Копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана (надана) іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзивів (ч. 7 ст. 252 ГПК України).
5. Позивачу надати семиденний строк з дня отримання відзиву на позовну заяву для подання відповіді на відзив відповідно до ст. 166 ГПК України.
6. Відповідачу надати семиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечень відповідно до ст. 167 ГПК України.
7. Зобов`язати позивача надати пояснення щодо актуальності позовних вимог до всіх відповідачів, зокрема: за результатами вирішення адміністративної справи №826/9665/16.
8. Заяви, клопотання і заперечення подаються сторонами в письмовій формі.
9. Копію ухвали направити сторонам у справі.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за вебадресою:tps://court.gov.ua/sud5021/.
СуддяВ.В. Яковенко
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 29.04.2024 |
Оприлюднено | 01.05.2024 |
Номер документу | 118703737 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні