ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
29 квітня 2024 року м. ТернопільСправа № 921/791/23(607/5153/24) Господарський суд Тернопільської області
у складі судді Гевка В.Л. розглянувши матеріали справи №607/5153/24
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю Бізнес Позика, бульвар Лесі Українки, буд. 26, офіс 411, м. Київ, 01133
до відповідача: ОСОБА_1 , АДРЕСА_1
про стягнення заборгованості за кредитним договором у сумі 109 669 грн 30 коп. в межах справи №921/791/23 про неплатоспроможність ОСОБА_1 , АДРЕСА_1
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Господарського суду Тернопільської області перебуває справа №921/791/23 про неплатоспроможність ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 .
24.04.2024 до господарського суду надійшов супровідний лист Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 22.04.2024 з доданою справою №607/5153/24 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Бізнес Позика до відповідача ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором.
Відповідно до Протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 24.04.2024 вищевказану справу розподілено судді Гевко В.Л.
Частиною першою статті 7 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що спори, стороною в яких є боржник, розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею.
Відповідно до статті 7 приписів частини другої вказаної статті Кодексу господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство (неплатоспроможність), в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про відшкодування шкоди та/або збитків, завданих боржнику; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника.
Заяви (позовні заяви) учасників провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) або інших осіб у спорах, стороною в яких є боржник, розглядаються в межах справи про банкрутство (неплатоспроможність) за правилами спрощеного позовного провадження.
Позивач має право в позовній заяві заявити мотивоване клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження. Якщо суд за результатами розгляду клопотання позивача дійде висновку про розгляд справи в порядку загального позовного провадження, він зазначає про це в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Відповідно до частини першої статті 20 ГПК України господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв`язку із здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених частиною другою цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках, зокрема: справи про банкрутство та справи у спорах з майновими вимогами до боржника, стосовно якого відкрито провадження у справі про банкрутство, у тому числі справи у спорах про визнання недійсними будь-яких правочинів (договорів), укладених боржником; стягнення заробітної плати; поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника, за винятком спорів про визначення та сплату (стягнення) грошових зобов`язань (податкового боргу), визначених відповідно до Податкового кодексу України, а також спорів про визнання недійсними правочинів за позовом контролюючого органу на виконання його повноважень, визначених Податковим кодексом України.
Враховуючи вищенаведене, суд приймає справу №607/5153/24 до свого провадження в межах справи №921/791/23 про неплатоспроможність ОСОБА_1 .
Відповідно до частин 1, 3 статті 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: наказного провадження та позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Розглянувши та оцінивши матеріали справи, враховуючи приписи статті 7 Кодексу України з процедур банкрутства приходить до висновку, що вказану справу слід розглядати за правилами спрощеного позовного провадження.
Керуючись статтями 12,20,181,234,235 Господарського процесуального кодексу України, статтею 7 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд, -
УХВАЛИВ
1. Прийняти до свого провадження матеріали справи №607/5153/24 за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю Бізнес Позика, бульвар Лесі Українки, буд. 26, офіс 411, м. Київ, 01133 до відповідача: ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором у сумі 109 669 грн 30 коп. в межах справи №921/791/23 про неплатоспроможність ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 .
2. Здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
3. Судове засідання для розгляду справи призначити на 28.05.2024 о 14 год. 00 хв. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду, який знаходиться за адресою м. Тернопіль, вул. Князя Острозького, 14 а, зал судових засідань № 4, 5 поверх.
4. Запропонувати відповідачу у строк протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання (вручення) даної ухвали подати до суду відзив на позов з урахуванням вимог статтями 165, 251 ГПК України.
5. Запропонувати позивачу у строк протягом п`яти днів з дня отримання (вручення) відзиву подати до суду відповідь на відзив з урахуванням вимог статтями 166, 251 ГПК України.
6. Запропонувати відповідачу у строк протягом п`яти днів з дня отримання (вручення) відповіді на відзив подати до суду заперечення з урахуванням вимог ст. ст.167, 251 ГПК України.
7. Викликати учасників справи у судове засідання.
8. Звернути увагу сторін, що подання доказів здійснюється в порядку, передбаченому статті 80 Господарського процесуального кодексу України.
9. Повідомити сторонам про наявність в Господарському суді Тернопільської області технічної можливості проведення судових засідань в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, а також у приміщенні суду згідно з ч.ч. 1, 6-8 ст.197 ГПК України.
10. Копію ухвали надіслати:
- позивачу - Товариства з обмеженою відповідальністю Бізнес Позика, бульвар Лесі Українки, буд. 26, офіс 411, м. Київ, 01133, рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення поштового відправлення;
- відповідачу ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення поштового відправлення.
11. При направленні у судове засідання уповноважених представників учасників справи, останнім мати при собі відповідно до статей 56-60 ГПК України документи, що підтверджують повноваження представництва (щодо адвокатів) або самопредставництва.
12. Заперечення (оскарження) щодо ухвали може бути подано з підстав та у порядку визначених статтями з 253 по 259 ГПК України.
13. Ухвали, постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями) з 29.04.2024.
Інформацію по справі, що розглядається учасники справи можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за Веб-адресою сторінки https://court.gov.ua/sud5022/.
Суддя В.Л. Гевко
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 29.04.2024 |
Оприлюднено | 01.05.2024 |
Номер документу | 118703746 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Гевко В.Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні