Справа № 199/1685/24
(2-о/199/111/24)
УХВАЛА
про зупинення провадження
30.04.2024
Амур-Нижньодніпровський районний суд м. Дніпропетровська в складі:
головуючого - судді Спаї В.В.,
присяжні ГорловаЗ.А.та БерковськаО.В.,
секретар судового засідання Подварченко А.Ю.,
розглянувши у відкритому (підготовчому) судовому засіданні в залі суду в м. Дніпрі клопотання заявника про призначення судово-психіатричної експертизи у цивільній справі за заявою ОСОБА_1 , де заінтересовані особи орган опіки та піклування в особі Адміністрації Амур-Нижньодніпровського району Дніпровської міської ради та ОСОБА_2 , про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна,
ВСТАНОВИВ:
Згідно з поданим клопотанням, заявник просить суд про призначення судово-психіатричної експертизи, на вирішення якої поставити питання:
-чи страждає ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у теперішній час на будь-який хронічний, стійкий психічний розлад?
-чи здатний ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у теперішній час за своїм психічним станом усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними?
Заявник просив суд розгляд клопотання про призначення судової експертизи здійснювати у його відсутності.
Відповідно до ч. 5ст. 12 ЦПК України суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість, сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом, зокрема, подавати суду клопотання та докази.
Згідно ч. 1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи (ч. 5 ст. 81 ЦПК України).
Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях (ч. 6 ст. 81 ЦПК).
Фізична особа може бути визнана судом недієздатною, якщо вона внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними (ч. 1 ст. 39 ЦК України).
Відповідно дост. 103 ЦПК Українисуд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо;сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності. Учасники справи, також, мають право запропонувати суду питання, роз`яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта.
Відповідно до ст. 105 ЦПК України призначення експертизи судом є обов`язковим у разі заявлення клопотання про призначення експертизи обома сторонами. Призначення експертизи судом є обов`язковим також за клопотанням хоча б однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити:
1) характер і ступінь ушкодження здоров`я;
2) психічний стан особи;
3) вік особи, якщо про це немає відповідних документів і неможливо їх одержати.
Експертиза проводиться у судовому засіданні або поза межами суду, якщо це потрібно у зв`язку з характером досліджень, або якщо об`єкт досліджень неможливо доставити до суду, або якщо експертиза проводиться за замовленням учасника справи (ст. 108 ЦПК).
На переконання суду, клопотання є обґрунтованим та як наслідок таким, що підлягає задоволенню: проведення судово-психіатричної експертизи в даній справі обумовлено необхідністю з`ясування обставин, що мають значення для справи (зокрема, для встановлення психічного стану ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , без проведення якої встановити відповідні обставини неможливо.
Відповідно до ч. ч. 1, 2ст. 104 ЦПК Українипро призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.
Згідно п. 5 ч. 1ст.252ЦПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках призначення судом експертизи.
Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 253ЦПК України провадження у справі зупиняється на час проведення експертизи.
Керуючись ч. 1 та ч. 3 ст. 3, ч. 1 та п. 3 ч. 2 ст. 19, ст. 23, ч.ч. 1, 3, 4 ст. 103, ст. 104, п. 2 ч. 1 ст. 105, п. 5 ч. 1 ст. 252, п. 1 ч. 1 ст. 258, ч. 4, ч. 8 ст. 259, ст.ст. 260 - 261 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання заявника про призначення судово-психіатричної експертизи у цивільній справі за заявою ОСОБА_1 , де заінтересовані особи орган опіки та піклування в особі Адміністрації Амур-Нижньодніпровського району Дніпровської міської ради та ОСОБА_2 , про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна задовольнити.
Призначити у цивільній справі амбулаторну судово-психіатричну експертизу, на вирішення якої поставити наступні питання:
-чи страждає ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у теперішній час на будь-який хронічний, стійкий психічний розлад?
-чи здатний ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у теперішній час за своїм психічним станом усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними?
Проведення експертизи доручити судовим експертам Дніпровської філії судово психіатричних експертиз Державної установи «Інститут психіатрії, судово психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків МОЗ України».
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384,385КК України задачу завідомо неправдивого висновку та за відмову від виконання покладених обов`язків.
Для проведення експертизи надати експертові матеріали даної цивільної справи.
Роз`яснити учасникам справи положення ст. 109 ЦПК України: про наслідки ухилення від участі в експертизі, а саме, що у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Призначений судом експерт невідкладно повинен повідомити суд про неможливість проведення ним експертизи через відсутність у нього необхідних знань або без залучення інших експертів.
Провадження у справі зупинити.
Дата підписання ухвали 30.04.2024 р.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Дніпровського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя В.В.Спаї
Присяжні: З.А.Горлова
О.В.Берковська
Суд | Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 30.04.2024 |
Оприлюднено | 01.05.2024 |
Номер документу | 118706184 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська
СПАЇ В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні