Провадження № 2/712/1394/24
Справа № 712/1782/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 квітня 2024 року Соснівський районний суд м. Черкаси в складі:
головуючого судді ПИРОЖЕНКО С.А.
при секретарі КАПЛЯ А.С.
з участю адвокатів ПОТАПЕНКО А.С., ДУБІНСЬКОГО В.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 про забезпечення позову в цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , третя особа: Перша Черкаська державна нотаріальна контора про визнання спільно набутим майном подружжя та визнання права власності та за зустрічним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Перша Черкаська державна нотаріальна контора про визнання правочину недійсним, про визнання права власності на житловий будинок, земельну ділянку та автомобіль,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_3 звернулася з позовом до відповідача про визнання спільно набутим майном подружжя та визнання права власності.
ОСОБА_4 не погоджуючись з даним позовом звернулася до суду з зустрічним позовом про визнання правочину недійсним, про визнання права власності на житловий будинок, земельну ділянку та автомобіль.
До початку судового засідання від позивача за зустрічним позовом ОСОБА_4 надійшло клопотання про витребування доказів, а саме: витребувати у ОСОБА_3 для огляду в судовому засіданні документ про вчинення нею правочину відносно земельної ділянки з кадастровим номером 7110136400:03:029:0006, місце розташування: АДРЕСА_1 , який посвідчила приватний нотаріус Черкаського міського нотаріального округу Левицька Е.А. та шлюбний договір, укладений між ОСОБА_3 та спадкодавцем ОСОБА_5 . Витребувати від приватного нотаріуса Черкаського міського нотаріального округу Ткаченко І.П. заяву ОСОБА_5 про зміну правового режиму майна подружжя, передбаченого шлюбним договором при укладенні договору купівлі-продажу житлового будинку АДРЕСА_1 від 06 серпня 2012 року між ним та ОСОБА_3 та при укладенні в той же день купівлі-продажу між ними земельної ділянки від 06 серпня 2012 року з кадастровим номером 7110136400:03:029:0006, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 та витребувати шлюбний договір, укладений між ОСОБА_5 та ОСОБА_3 .
Витребувати у приватного нотаріуса Черкаського міського нотаріального округу Левицької Є.А. документи, що стали підставою реєстрації за ОСОБА_3 01 липня 2019 року земельної ділянки за кадастровим номером 7110136400:03:029:0006, місце розташування: АДРЕСА_1 .
В судовому засіданні ОСОБА_4 та її адвокат Дубінський В.М. заяву підтримали та просили її задовольнити.
Адвокат Прудкої О.С. ОСОБА_6 в судовому засіданні проти задоволення заяви заперечувала.
Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Відповідно дост. 84 ЦПК Україниучасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Відповідно до ч. 4 ст. 10 ЦПК України, суд сприяє всебічному і повному з`ясуванню обставин справи: роз`яснює особам, які беруть участь у справі, їх права та обов`язки, попереджує про наслідки вчинення або не вчинення процесуальних дій і сприяє здійсненню їхніх прав у випадках, встановлених цим Кодексом.
Враховуючи те, що заявником було заявлено відповідне клопотання про витребування доказів, що при розгляді цивільної справи є обов`язковим та оскільки необхідність витребування обґрунтована неможливістю самостійного зібрання вказаних доказів суд вважає, що відповідні докази повинні бути судом витребувані, а тому клопотання підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст. 83-84, 222 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В:
Клопотання задоволити.
Витребувати у ОСОБА_3 для огляду в судовому засіданні:
- документ про вчинення нею правочину відносно земельної ділянки з кадастровим номером 7110136400:03:029:0006, місце розташування: АДРЕСА_1 , який посвідчила приватний нотаріус Черкаського міського нотаріального округу Левицька Е.А. та шлюбний договір, укладений між ОСОБА_3 та спадкодавцем ОСОБА_5 .
Витребувати від приватного нотаріуса Черкаського міського нотаріального округу Ткаченко І.П.:
- заяву ОСОБА_5 про зміну правового режиму майна подружжя, передбаченого шлюбним договором при укладенні договору купівлі-продажу житлового будинку АДРЕСА_1 від 06 серпня 2012 року між ним та ОСОБА_3 та при укладенні в той же день купівлі-продажу між ними земельної ділянки від 06 серпня 2012 року з кадастровим номером 7110136400:03:029:0006, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , а також шлюбний договір, укладений між ОСОБА_5 та ОСОБА_3 .
Витребувати у приватного нотаріуса Черкаського міського нотаріального округу Левицької Є.А.:
- документи, що стали підставою реєстрації за ОСОБА_3 01 липня 2019 року земельної ділянки за кадастровим номером 7110136400:03:029:0006, місце розташування: АДРЕСА_1 .
Роз`яснити ОСОБА_3 , приватному нотаріусу Черкаського міського нотаріального округу Ткаченко І.П. та приватному нотаріусу Черкаського міського нотаріального округу Левицькій Е.А., що відповідно до ст. 84ЦПК Українибудь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Ухвала оскарженню не підлягає.
ГОЛОВУЮЧИЙ:
Суд | Соснівський районний суд м.Черкас |
Дата ухвалення рішення | 26.04.2024 |
Оприлюднено | 01.05.2024 |
Номер документу | 118709893 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Соснівський районний суд м.Черкас
Пироженко (С.А.) С. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні