Рішення
від 22.02.2024 по справі 521/18521/23
МАЛИНОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

МАЛИНОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА ОДЕСИ

Справа 521/18521/23

Провадження 2/521/718/24

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 лютого 2024 року м. Одеса

Малиновський районний суд м. Одеси у складі

судді - Маркарової С.В.,

за участю секретаря судового засідання Вінжановської К.С.,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження цивільну справу

позивач : ЖБК «Київський-4»

відповідач : ОСОБА_1

предмет позову : стягнення заборгованості за надані послуги

ВСТАНОВИВ:

ЖБК «Київський-4» звернувся до суду із вищезазначеним позовом.

В обґрунтування своїх вимог позивач послався на те, що є балансоутримувачем і управителем житлового будинку АДРЕСА_1 та виконує функції виконавця, що надає послуги мешканцям даного будинку, в тому числі забезпечує комунальними послугами квартиру АДРЕСА_2 .

Власником квартири та споживачем послуг є відповідач.

В період з вересня 2022 року по червень 2023 року відповідач не здійснила вчасну оплату за житлово-комунальні послуги, в результаті заборгованість за спірні послуги становить 8 880 грн. 57 коп.

Вартість фактично отриманих послуг на час звернення із позовом відповідачами в добровільному порядку не сплачена.

Враховуючи викладене, позивач просив стягнути спірні кошти за судовим рішенням, вирішити питання про розподіл судових витрат.

Позивач в процесі розгляду справи позов підтримав.

Відповідач процесуальним правом надання відзиву не скористалась.

Дослідивши матеріали справи, наявні докази суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

ЖБК «Київський-4» створений та діє у відповідності до чинного законодавства України та статуту.

Основною метою є ведення спільної господарської та іншої діяльності з метою задоволення економічних, соціальних та інших потреб на основах самоврядування.

Відповідно до пункту 1.1 статуту діяльність позивача спрямована на забезпечення належного утримання будинків і прибудинкової території ЖБК, забезпечення мешканців будинку комунальними й іншими послугами, зокрема, для обслуговування, ремонту, реконструкції житлового будинку та утримання прибудинкової території за рахунок внесків членів ЖБК і за рахунок інших доходів, передбачених законодавством.

Пунктом 6.2.3 статуту встановлений обов`язок членів ЖБК вчасно здійснювати оплату житлово-комунальних послуг, вносити платежі в розмірі, встановленому загальними зборами.

Відповідно до п. 7.1.9 ЖБК має право звертатися з позовом про притягнення до відповідальності члена ЖБК у випадках, передбачених чинним законодавством.

За інформаційною довідкою №337358951 з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, відповідач є власником квартири АДРЕСА_2 та, відповідно, є споживачем житлово-комунальних послуг (опалення, водокористування, вивіз сміття, членські внески на управління будинку, тощо).

Власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом (ст. 322 ЦК України).

Такий обов`язок власника встановлений і ст.360 ЦК України, згідно з якою співвласник відповідно до своєї частки у праві спільної часткової власності зобов`язаний брати участь у втратах на управління, утримання та збереження спільного майна, у сплаті податків, зборів (обов`язкових платежів), а також нести відповідальність перед третіми особами за зобов`язаннями, пов`язаними із спільним майном.

Статтею 13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» передбачено, що договір про надання комунальної послуги укладається між виконавцем відповідної послуги та споживачем або особою, яка відповідно до договору або закону укладає такий договір в інтересах споживача, або з управителем багатоквартирного будинку з метою постачання електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного будинку.

Зазначене узгоджується із загальними засадами цивільного права, за якими договір може бути укладений у будь-якій формі, якщо вимоги щодо форми договору не встановлені законом (ст. 639 ЦК України), а відповідно дост.11ЦК Україницивільні права та обов`язки виникають також із дій осіб, які породжують цивільні права та обов`язки.

Сам по собі факт відсутності договору про надання житлово-комунальної послуги не є підставою звільнення споживача від оплати послуги.

Зазначене узгоджується із судовою практикою Верховний Суду України (зокрема, постанова від 20.04.2016 року по справі № 6-2951цс15), за якою праву споживача отримувати вчасно і відповідної якості житлово-комунальну послугу прямо відповідає його обов`язок сплачувати ці послуги в строки, встановлені договором або законом.

Споживач здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця, якщо інший порядок та строки не визначені відповідним договором.

Споживач не звільняється від оплати житлово-комунальних послуг, фактично отриманих ним до укладення відповідного договору.

Відповідно до розрахунку заборгованості, наданого позивачем в період з вересня 2022 року по червень 2023 року відповідач своєчасно не здійснила оплату за фактично надані, спожиті комунальні послуги з опалення, водокористування, вивозу сміття, не сплатила членські внески на управління будинком.

Розмір спірної заборгованості становить 8 880 грн. 57 коп.

Розрахунок відповідачем не спростований.

Підстави для зменшення відповідачу у встановленому законодавством порядку розміру плати за комунальну послугу, звільнення відповідача від її оплати, визначені статтею 7Закону України«Про житлово-комунальніпослуги» - відсутні.

Враховуючи викладене, позов є доведеним позивачем, а спосіб захисту порушеного права є ефективним, тобто таким, що відповідає змісту відповідного права позивача, характеру його порушення та спричиненим цими діяннями наслідкам, реально відновлює суб`єктивне право, яке порушене, відповідає цілям судочинства, не суперечить принципу верховенства права.

Судовий збір підлягає присудженню на користь позивача в порядкустатті 141 ЦПК України.

Відповідно до ст. 133 ЦПК України витрати на професійну правничу допомогу належать до судових витрат.

Судові витрати розподіляються між сторонами в порядку ст. 141 ЦПК України, тобто пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Відповідно до статті 30 Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» гонорар є формою винагороди адвоката за здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту.

Порядок обчислення гонорару (фіксований розмір, погодинна оплата), підстави для зміни розміру гонорару, порядок його сплати, умови повернення тощо визначаються в договорі про надання правової допомоги.

Розмір гонорару визначається за погодженням адвоката з клієнтом в будь-якому розмірі, і може бути змінений лише за їх взаємною домовленістю.

Разом із тим, при стягненні правничої допомоги як судових витрат судом за судовим рішенням враховується ряд чинників, визначених процесуальним законом.

Відповідно до ст.139 ЦПК України розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою.

Розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

Для визначення розміру витрат на правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із:

- складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг);

- часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг);

- обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт;

- ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.

Згідно з ч. 8 ст. 141 ЦПК України розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо).

На підтвердження понесених витрат на правничу допомогу в розмірі 2000 грн. позивачем надані :

-розрахунок наданих послуг ЖБК «Київський-4» за договором про надання правової допомоги від 22.02.2021 року

-договір № б/н про надання юридичних послуг від 22.02.2021 року

-платіжна інструкція № 502 від 06.07.2023 року на суму 2000 грн.

-ордер адвоката на надання правничої допомоги серії ВН № 1266601

Враховуючи складність справи, обсяг наданих адвокатом послуг, суд вважає можливим присудження на користь позивача за судовим рішенням 2 000 грн. правничої допомоги.

Керуючись Главою9РозділуІІІ ЦПК України,-

ВИРІШИВ:

Позов - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь ЖИТЛОВО-БУДІВЕЛЬНОГО КООПЕРАТИВУ «КИЇВСЬКИЙ-4» заборгованість за житлово-комунальні послуги в розмірі 8880 грн. 57 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь ЖИТЛОВО- БУДІВЕЛЬНОГО КООПЕРАТИВУ «КИЇВСЬКИЙ-4»:

- судовий збір - 2 684 грн.

- витрати на правничу допомогу - 2000 грн.

Рішення може бути переглянуто за письмовою заявою відповідача, в порядку та строки визначеніст. 284 ЦПК України: Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Малиновського районного суду м.Одеси. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Рішення може бути оскаржено в порядку та строки передбачені ст.ст.354,355 ЦПК України: Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Одеського апеляційного суду.

Суддя: С.В. Маркарова

Повний текст рішення виготовлений 1.03.2024 року

22.02.24

СудМалиновський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення22.02.2024
Оприлюднено01.05.2024
Номер документу118715753
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —521/18521/23

Ухвала від 05.03.2024

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Маркарова С. В.

Рішення від 22.02.2024

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Маркарова С. В.

Ухвала від 11.12.2023

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Маркарова С. В.

Ухвала від 20.09.2023

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Маркарова С. В.

Ухвала від 26.07.2023

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Маркарова С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні