Рішення
від 04.03.2024 по справі 521/27822/23
МАЛИНОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

МАЛИНОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА ОДЕСИ

Справа№ 521/27822/23

Номер провадження№2/521/2255/24

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

4 березня 2024 року м. Одеса

Малиновський районний суд міста Одеси в складі:

судді - Маркарової С.В.,

за участю секретаря судового засідання Вінжановської К.С.,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження цивільну справу

позивач : ОБ`ЄДНАННЯ СПІВВЛАСНИКІВ БАГАТОКВАРТИРНОГО БУДИНКУ

«РЕКОРДНАЯ 23»

відповідач : ОСОБА_1

предмет позову : стягнення коштів

ВСТАНОВИВ:

ОБ`ЄДНАННЯ СПІВВЛАСНИКІВ БАГАТОКВАРТИРНОГО БУДИНКУ «РЕКОРДНАЯ 23» звернулося до суду з вищезазначеним позовом.

В обґрунтування своїх вимог позивач послався на те, що ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_1 .

В спірному будинку створено (ОСББ) Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «РЕКОРДНАЯ 23».

Для фінансування самозабезпечення об`єднання співвласники сплачують відповідні внески і платежі в розмірах, установлених загальними зборами об`єднання

Станом на 30.11.2023 року заборгованість відповідача за платежами та внесками за період з 01.10.2021 року по 31.11.2023 року складає 31 768,04 грн.

В досудовому порядку спірні кошти не сплачені.

Враховуючи викладене, позивача просив стягнути їх в судовому порядку.

Окрім задоволення позовних вимог позивач вважав можливим присудження судового збору в розмірі 2 720 грн. та витрат на правничу допомогу в розмірі 6347 грн.

Позивач в процесі розгляду справи позов підтримав.

Відповідач процесуальним правом надання відзиву не скористався.

З`ясувавши обставини справи, дослідивши наявні докази суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч. 3-4, ст. 4 Закону «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» власники квартир та нежитлових приміщень у двох і більше багатоквартирних будинках, об`єднаних спільною прибудинковою територією, елементами благоустрою, обладнанням, інженерною інфраструктурою, можуть створити одне об`єднання.

Основна діяльність об`єднання полягає у здійсненні повноважень, що забезпечують реалізацію прав співвласників на володіння та користування спільним майном, належне утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обгрунтованими цінами, а також виконання ними своїх зобов`язань, пов`язаних з діяльністю об`єднання.

Згідно ст.17 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» об`єднання має право відповідно до законодавства та статуту об`єднання зокрема, утворювати органи управління, визначати умови та розмір плати за їхню діяльність; приймати рішення про надходження та витрати коштів об`єднання; виступати замовником робіт з капітального ремонту, реконструкції багатоквартирного будинку; встановлювати порядок сплати, перелік та розміри внесків і платежів співвласників, у тому числі відрахувань до резервного та ремонтного фондів; здійснювати контроль за своєчасною сплатою внесків і платежів.

Для фінансування самозабезпечення об`єднання співвласники сплачують відповідні внески і платежі в розмірах, установлених загальними зборами об`єднання. За згодою правління окремі співвласники можуть у рахунок сплати таких внесків і платежів виконувати окремі роботи.

Відповідно до ст.15 Закону співвласник зобов`язаний: виконувати обов`язки, передбачені статутом об`єднання; виконувати рішення статутних органів, прийняті у межах їхніх повноважень; використовувати приміщення за призначенням, дотримуватися правил користування приміщеннями; забезпечувати збереження приміщень, брати участь у проведенні їх реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення; забезпечувати дотримання вимог житлового і містобудівного законодавства щодо проведення реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення приміщень або їх частин; не допускати порушення законних прав та інтересів інших співвласників; дотримуватися вимог правил утримання житлового будинку і прибудинкової території, правил пожежної безпеки, санітарних норм; своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі; відшкодовувати збитки, заподіяні майну інших співвласників; запобігати псуванню спільного майна, інформувати органи управління об`єднання про пошкодження та вихід з ладу технічного обладнання; дотримуватися чистоти у місцях загального користування та тиші згідно з вимогами, встановленими законодавством.

Статутом об`єднання можуть бути встановлені інші обов`язки співвласників.

Судом встановлено, що ОСББ «РЕКОРДНАЯ 23» - юридична особа, яка діє на підставі статуту (затверджений загальними зборами, протокол № 1 від 01.03.2016 року).

Згідно п.11. Розділу III Статуту ОСББ «РЕКОРДНАЯ23» рішення загальних зборів, прийняте відповідно до Статуту є обов`язковим для всіх співвласників.

Джерелами фінансування є кошти об`єднання, які складаються, в тому числі з внесків і платежів співвласників.

Згідно п.2. Розділу IV Статуту сплата встановлених загальними зборами об`єднання внесків і платежів, у тому числі відрахувань до ремонтного, резервного фондів у розмірах і в строки, що встановлені загальними зборами об`єднання, є обов`язковою для всіх співвласників.

Кошти на обслуговування (управління) будинку повинні сплачуватись на розрахунковий рахунок ОСББ «РЕКОРДНАЯ 23».

Рішенням загальних зборів Об`єднання (Протокол № 3) від 28.09.2021 року встановлений розмір щомісячних внесків співвласників, який складається з розрахунку 7,50 грн. на 1 кв.м. площі майна співвласника.

Окрім того, затверджений одноразовий внесок на утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території у розмірі 10 гривень за 1 кв.м. площі приміщення співвласника.

Відповідно до п. 2. Розділу 5 Статуту співвласник зобов`язаний своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі.

Зазначене узгоджується із ст. 360 ЦК України, за якою власник відповідно до своєї частки у праві спільної часткової власності зобов`язаний брати участь у витратах на управління, утримання та збереження спільного майна, у сплаті податків, зборів (обов`язкових платежів), а також нести відповідальність перед третіми особами за зобов`язаннями, пов`язаними зі спільним майном.

За статтями 610, 612, 615 ЦК України одностороння відмова від зобов`язання не звільняє винну сторону від відповідальності за порушення зобов`язання; порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Відповідно до ст.13 Закону України «Про Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» у разі відмови співвласника сплачувати внески і платежі на утримання та проведення реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна об`єднання або за його дорученням управитель має право звернутися до суду.

Відповідач є власником квартири АДРЕСА_1 (Рекордна).

Право власності підтверджується Інформацією з державного реєстру речових прав на нерухоме майно та його архівної складової частини щодо об`єкта нерухомого майна, №інформаційної довідки 312736591.

Станом на 30.11.2023 року заборгованість за оплату житлово-комунальних послуг, внесків на утримання будинку (водопостачання та водовідведення, управління багатоквартирним будинком) складає 31 768, 04 грн.

01.02.2023 року ОСББ відповідачу направлена претензія зі спірного питання.

Спірні кошти відповідачем в досудовому прядку не сплачені.

Наданий позивачем розрахунок позовних вимог відповідачем не спростований.

Враховуючи викладене, суд вважає, що позов є доведеним позивачем, а спосіб захисту порушеного права є ефективним, тобто таким, що відповідає змісту відповідного права позивача, характеру його порушення та спричиненим цими діяннями наслідкам, реально відновлює суб`єктивне право, яке порушене, відповідає цілям судочинства, не суперечить принципу верховенства права.

Судовий збір підлягає присудженню на користь позивача в порядку статті 141ЦПК України у розмірі 2 720 грн.

Відповідно дост. 133 ЦПК Українивитрати на професійну правничу допомогу належать до судових витрат.

Судові витрати розподіляються між сторонами в порядкуст. 141 ЦПК України, тобто пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Відповідно достатті 30 Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»гонорар є формою винагороди адвоката за здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту.

Порядок обчислення гонорару (фіксований розмір, погодинна оплата), підстави для зміни розміру гонорару, порядок його сплати, умови повернення тощо визначаються в договорі про надання правової допомоги.

Розмір гонорару визначається за погодженням адвоката з клієнтом в будь-якому розмірі, і може бути змінений лише за їх взаємною домовленістю.

Разом із тим, при стягненні правничої допомоги як судових витрат судом за судовим рішенням враховується ряд чинників, визначених процесуальним законом.

Відповідно дост.139 ЦПК Українирозмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою.

Розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

Для визначення розміру витрат на правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із:

- складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг);

- часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг);

- обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт;

- ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.

Згідно з ч. 8ст. 141 ЦПК Українирозмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо).

На підтвердження понесених витрат на правничу допомогу позивачем надані :

- договір юридичного супроводу господарського діяльності ОСББ №24/10 від 07.10.2022 року

- додаткова угода № 2 до договору юридичного супроводу господарського діяльності ОСББ №24/10 від 07.10.2022 року від 31.08.2023 року

- рахунок-фактура № 24/10-7 від 31.08.2023 року на суму 2000 грн.

- платіжна інструкція № 219 від 08.09.2023 року на суму 2 000 грн.

- додаткова угода № 3 до договору юридичного супроводу господарського діяльності ОСББ №24/10 від 07.10.2022 року від 07.2023 року від 07.12.2023 року

- рахунок-фактура № 24/10-8 від 07.12.2023 року на суму 4 000 грн.

- платіжна інструкція № 259 від 19.12.2023 року на суму 8 000 грн.

- ордер серії ВН № 1283138 на ім`я ОСОБА_2

- свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю серії КР № 000058 на ім`я ОСОБА_2

Враховуючи складність справи, обсяг наданих адвокатом послуг, суд вважає можливим присудження на користь позивача за судовим рішенням 6347 грн. правничої допомоги.

Керуючись Главою 9 Розділу ІІІ ЦПК України,-

ВИРІШИВ :

Позов - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь ОСББ «РЕКОРДНАЯ23» заборгованість по внесках та платежах - 31768, 04 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь ОСББ «РЕКОРДНАЯ23» витрати на правничу допомогу - 6 347 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь ОСББ «РЕКОРДНАЯ23» судовий збір - 2 720 грн.

Рішення може бути переглянуто за письмовою заявою відповідача, в порядку та строки визначеніст.284 ЦПК України: Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Малиновського районного суду м. Одеси. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Рішення може бути оскаржено в порядку та строки передбачені ст.ст.354,355 ЦПК України: Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Одеського апеляційного суду.

Суддя С.В. Маркарова

Повний текст рішення виготовлений 16.03.2024 року

04.03.24

СудМалиновський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення04.03.2024
Оприлюднено01.05.2024
Номер документу118715809
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —521/27822/23

Рішення від 04.03.2024

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Маркарова С. В.

Ухвала від 26.01.2024

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Маркарова С. В.

Ухвала від 03.01.2024

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Маркарова С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні