ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"06" березня 2024 р. Справа № 911/2929/23
за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Енерджі 365", м. Київ
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ліневич Груп Сервіс", Київська область, м. Буча (код ЄДРПОУ 42269461)
пробанкрутство
Суддя Лопатін А.В.
за участю секретаря судового засідання Єрьоміч О.А.
за участю представників згідно з протоколом судового засідання.
Обставини справи:
До господарського суду Київської області від Товариства з обмеженою відповідальністю "Енерджі 365" надійшла заява про відкриття провадження у справі про банкрутство відносно Товариства з обмеженою відповідальністю "Ліневич Груп Сервіс".
Ухвалою господарського суду Київської області від 26.09.2023 р. заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Енерджі 365" від 20.09.2023 р. б/н (вх. № 1418, 21.09.2023 р.) про відкриття провадження у справі про банкрутство відносно Товариства з обмеженою відповідальністю "Ліневич Груп Сервіс" залишено без руху; запропоновано заявнику Товариству з обмеженою відповідальністю "Енерджі 365" в строк до десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху усунути недоліки заяви шляхом надання суду документів, на підтвердження дотримання вимог статі 34 Кодексу України з процедур банкрутства.
Ухвалою господарського суду від 13.11.2023 р. прийнято заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Ліневич Груп Сервіс" до розгляду; підготовче засідання суду та розгляд заяви арбітражного керуючого Корольова Вадима Вячеславовича про участь у даній справі призначено на 29.11.2023 р.; викликано для участі в засіданні уповноважених представників заявника та боржника; зобов`язано боржника у строк до 24.11.2023 р. подати до суду відзив на заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство з доказами направлення його копії заявнику.
23.11.2023 р. до суду від боржника надійшов відзив на заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Ухвалою господарського суду від 29.11.2023 р. відкрито провадження у справі про банкрутство ТОВ "Ліневич Груп Сервіс", визнано грошові вимоги ТОВ "Енерджі 365" до ТОВ "Ліневич Груп Сервіс" у розмірі 1 208 403,23 грн. (з яких: заборгованість 1 126 631,23 грн., судові витрати 21 472,00 грн., авансування винагороди 60 300,00 грн.), введено мораторій на задоволення вимог кредиторів ТОВ "Ліневич Груп Сервіс", введено процедуру розпорядження майном ТОВ "Ліневич Груп Сервіс", призначено розпорядником майна ТОВ "Ліневич Груп Сервіс" арбітражного керуючого Корольова В.В., попереднє засідання суду призначено на 24.01.2024 р.
21.12.2023 р. через канцелярію суду представником ТОВ "Київська обласна енергопостачальна компанія" подано кредиторську заяву з вимогами до боржника
Ухвалою господарського суду від 26.12.2023 р. розгляд кредиторської заяви ТОВ "Київська обласна енергопостачальна компанія" призначено на 24.01.2024 р.
24.01.2024 р. до суду від розпорядника майна надійшло клопотання, за результатами розгляду грошових вимог.
24.01.2024 р. до суду від боржника надійшло клопотання/ заява про долучення документів до справи.
01.03.2024 р. до суду від розпорядника майна боржника надійшов звіт про вчинені заходи.
04.03.2024 р. до суду від розпорядника майна боржника надійшла заява про розгляд справи без його участі.
В судовому засіданні, заслухавши присутніх представників учасників судового процесу, повно та всебічно дослідивши матеріали справи, суд
встановив:
Відповідно до частини другої статті 47 Кодексу України з процедур банкрутства у попередньому засіданні господарський суд розглядає всі вимоги кредиторів, що надійшли протягом строку, передбаченого частиною першою статті 45 цього Кодексу, у тому числі щодо яких були заперечення боржника або розпорядника майна.
Згідно з абз. 4, 5, 6, 7 частини другої ст. 47 Кодексу України з процедур банкрутства за результатами попереднього засідання господарський суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються:
розмір та перелік усіх визнаних судом вимог кредиторів, що вносяться розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів;
розмір та перелік не визнаних судом вимог кредиторів;
дата проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів;
дата підсумкового засідання суду, на якому буде постановлено ухвалу про санацію боржника чи постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи ухвалу про закриття провадження у справі про банкрутство, чи ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду, яке має відбутися у строки, встановлені частиною другою статті 44 цього Кодексу.
Розпорядник майна за результатами попереднього засідання вносить до реєстру вимог кредиторів відомості про кожного кредитора, розмір його вимог за грошовими зобов`язаннями, наявність права вирішального голосу в представницьких органах кредиторів, черговість задоволення кожної вимоги.
Неустойка (штраф, пеня) враховується в реєстрі вимог кредиторів окремо від основних зобов`язань у шосту чергу.
Погашення неустойки (штрафу, пені) у справі про банкрутство можливе лише в ліквідаційній процедурі.
Як вбачається з матеріалів справи, 30.11.2023 р. оприлюднено у відповідності до приписів частини дев`ятої статті 39 Кодексу України з процедур банкрутства повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ "Ліневич Груп Сервіс" (№ публікації 72009).
У встановлений частиною першою статті 30 Кодексу України з процедур банкрутства 30 динний строк з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство до суду з кредиторською заявою з вимогами до боржника звернулось ТОВ "Київська обласна енергопостачальна компанія" на суму 63 704,22 грн.
Розглянувши наведені кредиторські вимоги, проаналізувавши чинне законодавство, суд зазначає таке:
ТОВ "Київська обласна енергопостачальна компанія" здійснює господарську діяльність з постачання електричної енергії, що підтверджується ліцензією, затвердженою постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (надалі НКРЕКП) № 429 від 14.06.2018 р.
Також, кредитор виконує функції постачальника універсальних послуг на території Київської області, який не може відмовити побутовому та/ або малому не побутовому споживачу, що знаходиться на території здійснення його діяльності в укладенні договору постачання електричної енергії (згідно з абз. 2 частини першої статті 63 Закону України "Про ринок електричної енергії").
Взаємовідносини, які виникають під час купівлі-продажу електричної енергії між електропостачальником та споживачем, а також їх взаємовідносини з іншими учасниками роздрібного ринку електричної енергії, регулюються Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими постановою НКРЕКП № 312 від 14.03.2018 р. (надалі - ПРРЕЕ, Правила).
Пунктом 1.2.7 ПРРЕЕ встановлено, що постачання електричної енергії здійснюється електропостачальником на підставі договору про постачання електричної енергії споживачу, який розробляється електропостачальником на основі Примірного договору про постачання електричної енергії споживачу та укладається в установленому цими Правилами порядку.
Абзацом 9 п. 1.2.15 ПРРЕЕ визначено, що споживання (використання) електричної енергії споживачем без укладення договору з електропостачальником та інших передбачених цими Правилами, на роздрібному ринку не допускається.
Згідно з абз. 1 п. 3.1.7 ПРРЕЕ договір між електропостачальником та споживачем укладається шляхом приєднання споживача до розробленого електропостачальником договору і умовах комерційної пропозиції, опублікованої електропостачальником.
Тобто, договір про постачання електричної енергії є публічним договором приєднання, який встановлює порядок та умови постачання електричної енергії як товарної продукції споживачу постачальником електричної енергії, та укладається сторонами, з урахуванням статей 633, 634, 641, 642 Цивільного кодексу України, шляхом приєднання Споживача до умов цього договору. Умови цього Договору є однаковими для всіх споживачів.
Договір про постачання електричної енергії постачальником універсальної послуги та комерційну пропозицію (для побутових споживачів) розміщено на офіційному веб-сайті товариства.
Відповідно до абз. 2 п. 3.1.7 ПРРЕЕ у разі офіційного оприлюднення комерційної пропозиції електропостачальник не має права відмовити споживачу у приєднанні до договору на умовах цієї комерційної пропозиції, якщо технічні засоби вимірювання та обліку електричної енергії забезпечують виконання сторонами умов комерційної пропозиції. На вимогу споживача електропростачальник має надати письмовий примірник договору, підписаний з його боку.
Фактом приєднання споживача до умов договору постачання універсальних послуг (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, що засвідчують його бажання укласти договір, зокрема надання підписаної заяви про приєднання, оплата рахунка постачальника універсальної послуги та/або факт споживання електричної енергії (п. 13 розд. XVII "Прикінцеві та перехідні положення Закону).
Підтвердженням укладення між кредитором та боржником договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг та наявності договірних відносин є, зокрема, нижчезазначене:
1. Боржником з 01.01.2019 р. здійснювалося фактичне споживання електричної енергії, що підтверджується переданими ПрАТ "ДТЕК Київські Регіональні Електромережі" (Оператором систем розподілу) до ТОВ "Київська обласна ЕК" обсягами (детальна інформація про нарахування та оплати із зазначенням обсягу споживання додається).
2. Боржником на підставі виставлених постачальником рахунків неодноразово здійснювалися оплати за спожиту електричну енергію, що також відображається в детальній інформації про нарахування та оплати.
3. Боржником не було подано жодних заперечень до постачальника щодо укладення публічного договору.
Разом з тим, Боржник не подавав звернень до ТОВ "Київська обласна ЕК" щодо майна та/або підписання письмового примірника договору.
Частиною другою ст. 205 ЦК України визначено, що правочин, для якого законом не встановлена обов`язкова письмова форма, вважається вчиненим, якщо поведінка сторін засвідчує їхню волю до настання відповідних правових наслідків.
Таким чином, враховуючи факт споживання електричної енергії та здійснення оплати виставлених постачальником рахунків, з 01 січня 2019 року між кредитором та боржником укладено (без викладення тексту в паперовій формі) публічний договір про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг № 420080072 на умовах комерційної пропозиції "УНІВЕРСАЛ". Текст публічного договору та текст комерційної пропозиції "УНІВЕРСАЛ"додаються (далі договір -1).
Згідно з п. 2.1 Договору-1 постачальник продає електричну енергію Споживачу для забезпечення потреб електроустановок Споживача, а Споживач оплачує Постачальнику вартість використаної (купованої) електричної енергії та здійснює платежі згідно з умовами цього договору.
Право Постачальника отримувати від Споживача плату за поставлену електричну енергію, передбачене пп. 1 п. 7.1 Договору-1, прямо кореспондується з передбаченим пп. 1 п. 6.2 Договору-1 обов`язком Споживача забезпечувати своєчасну та повну оплату електричної енергії відповідно до умов цього Договору.
Зі свого боку Кредитором належним чином та в повному обсязі виконуються всі зобов`язання, передбачені умовами Договору, натомість Боржник, всупереч п. 1 ч. 3 ст. 58 Закону України "Про ринок електричної енергії", пп. 2 п. 5.5.5 ПРРЕЕ, а також умовам укладеного між сторонами договору, не здійснює оплату поставленої електричної енергії.
Відповідно до п. 5.10 Договору-1 оплата рахунка постачальника має бути здійснена споживачем у строки, визначені в рахунку, але не менше 5 робочих днів від дати отримання Споживачем цього рахунка, або протягом 5 робочих днів від строку оплати, зазначеного в комерційній пропозиції,
Пунктом 5.11 Договору-1 передбачено, що в разі порушення Споживач. Строків оплати Постачальник має право вимагати сплату пені. Пеня нараховується за кожен день прострочення оплати за цим договором. Споживач сплачує за вимогою Постачальника пеню у розмірі, що зазначається у комерційній пропозиції.
Відповідно до положень комерційної пропозиції "УНІВЕРСАЛ" пеня та/ або штраф встановлений у розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України (НБУ). Разом з тим, споживач також зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції та трьох процентів річних за весь час прострочення.
Враховуючи вищезазначене, у Боржника перед Кредитором за вказаним Договором наявна заборгованість в загальній сумі 3 757, 40 грн., з яких:
2 558, 88 грн. - заборгованість за спожиту електричну енергію;
505, 47 грн. - пеня;
568, 75 грн. - інфляційні втрати;
124, 30 грн. - 3% річних.
Як вже зазначалось, договір про постачання електричної енергії є публічним договором приєднання, який укладається сторонами шляхом приєднання Споживача до умов цього договору, в т.ч. шляхом надання підписаної заяви про приєднання.
З урахуванням наведених вимог чинного законодавства, 01.01.2021 р. уповноваженою особою ТОВ "Ліневич Груп Сервіс" Пазюрою Б.М. до Товариства було подано заяву-приєднання до договору про постачання електричної енергії споживачу. Жодних звернень щодо отримання та/ або підписання письмового примірника договору Боржником подано не було.
Таким чином, 01.01.2021 р. між Кредитором та Боржником було також укладено публічний Договір про постачання електричної енергії споживачу № 420090744 (надалі договір-2) на умовах комерційної пропозиції "СТАНДАРТ-1" (текст публічного Договору та текст комерційної пропозиції додаються).
Відповідно до п. 2.1 Договору-2 Постачальник за цим Договором продає електричну енергію Споживачу для забезпечення потреб електроустановок Споживача, а Споживач оплачує постачальнику вартість використаної (купованої) електричної енергії та здійснює платежі згідно з умовами цього Договору.
Право Постачальника отримувати від Споживача плату за поставлену електричну енергію, передбачене пп. 1 п. 7.1 Договору-2, прямо кореспондується з передбаченим пп. 1 6.2 Договору-2 обов`язком Споживача забезпечувати своєчасну та повну оплату спожитої електричної енергії відповідно до умов цього Договору.
Зі свого боку Кредитором належним чином та в повному обсязі виконуються всі зобов`язання, передбачені умовами Договору-2, натомість Боржник, всупереч п. 1 ч. 3 ст. 58 Закону України "Про ринок електричної енергії", пп. 2 п. 5.5.5 ПРРЕЕ, а також умовам укладеного між Сторонами Договору, не здійснює оплату поставленої електричної енергії.
Пунктом 5.7 Договору-2 визначено, що порядок оплати за електричну енергію встановлюється згідно з обраною Споживачем комерційною пропозицією, яка є Додатком №2 до цього Договору. Оплата рахунка Постачальника за цим Договором має бути здійснена споживачем у строк, визначений у рахунку. При цьому, Споживач не обмежується у праві здійснювати попередню оплату, оплату авансових та/або планових платежів за цим Договором без отримання рахунку Постачальника. Не отримання Споживачем рахунку Постачальника не звільняє Споживача від виконання зобов`язань з оплати електричної енергії згідно з обраною споживачем комерційною пропозицією.
Пунктом 5.8 Договору-2 передбачено, що у разі порушення Споживачем строків оплати за цим Договором, Постачальник має право вимагати сплату пені. Пеня нараховується за кожен день прострочення оплати. Споживач сплачує за вимогою Постачальника пеню у розмірі, що визначається цим Договором та зазначається в комерційній пропозиції.
Відповідно до положень комерційної пропозиції "СТАНДАРТ-1" пеня та/або штраф встановлений у розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України (НБУ). Крім того, Споживач зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції та трьох процентів річних за весь час прострочення.
За Договором-2 в Боржника перед Кредитором наявна заборгованість в загальній сумі 59 946,82 грн., з яких:
42 513, 98 грн. - заборгованість за спожиту енергію;
10 599, 38 грн. - пеня;
5 086, 31 грн. - інфляційні втрати;
1 747, 15 грн. - 3% річних.
Розпорядником майна боржника вказані грошові вимоги, заявлені ТОВ "Київська обласна енергопостачальна компанія" визнано в повному обсязі.
ТОВ "Енерджі 365" та боржником заперечень відносно вказаних кредиторських вимог не заявлено.
Виходячи з наведеного, за результатами аналізу заявлених кредитором та боржником аргументів, наданих на їх підтвердження доказів, врахувавши те, що матеріали справи не містять доказів погашення вказаної заборгованості на загальну суму 63 704,22 грн., така заборгованість підтверджується належними доказами та не спростована боржником, суд визнає кредиторські вимоги ТОВ "Київська обласна енергопостачальна компанія" до ТОВ "Ліневич Груп Сервіс" у сумі, що, з урахуванням понесених на сплату судового збору витрат, становить 69 072,22 грн., які, виходячи з положень ст. 64 Кодексу України з процедур банкрутства, підлягають задоволенню в наступному порядку: 5 368,00 грн. у першу чергу; 52 599,37 грн. у четверту чергу; 11 104,85 грн. у шосту чергу.
Отже, за результатами попереднього засідання суду, врахувавши визнані ухвалою господарського суду Київської області від 29.11.2023 р. у цій справі грошові вимоги ТОВ "Енерджі 365", суд дійшов висновку, що розпоряднику майна боржника слід внести до реєстру вимог кредиторів ТОВ "Ліневич Груп Сервіс" наступні грошові вимоги кредиторів:
- ТОВ "Енерджі 365" на суму 1 208 403,23 грн., з яких: 81 772,00 грн. підлягають задоволенню в першу чергу; 1 126 631,23 грн. в четверту чергу;
- ТОВ "Київська обласна енергопостачальна компанія" на суму 69 072,22 грн., з яких: 5 368,00 грн. підлягають задоволенню в першу чергу; 52 599,37 грн. в четверту чергу; 11 104,85 грн. в шосту чергу.
Крім того, суд звертає увагу учасників даної справи, що відповідно до абз. 7 частини другої ст. 47 Кодексу України з процедур банкрутства ухвала попереднього засідання є підставою для визначення кількості голосів, які належать кожному конкурсному кредитору під час прийняття рішення на зборах (комітеті) кредиторів. Для визначення кількості голосів для участі у представницьких органах кредиторів зі складу вимог конкурсних кредиторів виключається неустойка (штраф, пеня).
Згідно з частиною восьмою ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства розпорядник майна зобов`язаний окремо повідомити господарський суд про вимоги кредиторів, які забезпечені заставою майна боржника, згідно з їхніми заявами, а за відсутності таких заяв - згідно з даними обліку боржника, а також внести окремо до реєстру відомості про майно боржника, яке є предметом застави згідно з відповідним державним реєстром. Розпорядник майна зобов`язаний окремо повідомити господарський суд про вимоги щодо виплати заробітної плати, авторської винагороди, аліментів, а також про вимоги щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров`ю громадян, згідно із заявами таких кредиторів та/або даними обліку боржника.
Керуючись ст. 234 Господарського процесуального кодексу України та Кодексом України з процедур банкрутства, суд
ухвалив:
1.Визнати кредиторські вимоги ТОВ "Київська обласна енергопостачальна компанія" до ТОВ "Ліневич Груп Сервіс" на суму 69 072,22 грн., з яких: 5 368,00 грн. підлягають задоволенню в першу чергу; 52 599,37 грн. в четверту чергу; 11 104,85 грн. в шосту чергу.
2.Розпоряднику майна боржника внести до реєстру вимог кредиторів ТОВ "Ліневич Груп Сервіс" грошові вимоги кредиторів у наступному порядку:
- ТОВ "Енерджі 365" на суму 1 208 403,23 грн., з яких: 81 772,00 грн. підлягають задоволенню в першу чергу; 1 126 631,23 грн. в четверту чергу;
- ТОВ "Київська обласна енергопостачальна компанія" на суму 69 072,22 грн., з яких: 5 368,00 грн. підлягають задоволенню в першу чергу; 52 599,37 грн. в четверту чергу; 11 104,85 грн. в шосту чергу.
3.Зобов`язати розпорядника майна боржника окремо повідомити господарський суд про вимоги щодо виплати заробітної плати, авторської винагороди, аліментів, а також про вимоги щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров`ю громадян, згідно із заявами таких кредиторів та/або даними обліку боржника.
4.Зобов`язати розпорядника майна боржника організувати проведення загальних зборів кредиторів боржника; письмово повідомити учасників у справі про банкрутство про місце, дату і час проведення зборів кредиторів боржника, належні докази про що надати суду. Скликання перших загальних зборів кредиторів призначити на 09.05.2024 року.
5.Зобов`язати кредиторів ТОВ "Ліневич Груп Сервіс" створити комітет кредиторів; засідання комітету кредиторів боржника провести 09.05.2024 року.
6.Зобов`язати розпорядника майна боржника здійснити аналіз фінансово-господарської діяльності боржника, інвестиційного становища боржника та його становища на ринках, провести інвентаризацію майна боржника та визначити його вартість, про що надати суду відповідний звіт, розглянутий комітетом кредиторів боржника.
7.Зобов`язати розпорядника майна боржника надати суду протокольне рішення зборів кредиторів боржника та протокол зборів комітету кредиторів боржника з прийнятими рішеннями відповідно до ч. 5 та ч. 8 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства.
8.Підсумкове засідання суду призначити на 15 травня 2024 року о 09:45 год. (Засідання відбудеться в приміщенні господарського суду Київської області (м. Київ, вул. Симона Петлюри, 16/108, в залі судових засідань № 1).
9.Роз`яснити сторонам, що відповідно до ч. 4 ст. 170 Господарського процесуального кодексу України суд повертає без розгляду письмові заяви (клопотання, заперечення), які подаються без додержання частин 1 та 2 ст. 170 Господарського процесуального кодексу України.
10.Учасникам процесу письмові докази, які подаються до господарського суду, оформити відповідно до вимог ст. 91 Господарського процесуального кодексу України, а заяви та клопотання в письмовій формі відповідно до ч. 2 ст. 169 та ст. 170 Господарського процесуального кодексу України.
11.Повідомити учасників справи, що інформацію по справі, що розглядається, учасники справи можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://ko.arbitr.gov.ua/sud5012.
Копію ухвали направити учасникам у справі про банкрутство та державного органу з питань банкрутства.
Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення та може бути оскаржена в порядку, передбаченому статтями 255-257 Господарського процесуального кодексу України.
Дата підписання повного тексту ухвали 30.04.2024 р.
Суддя А.В. Лопатін
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 06.03.2024 |
Оприлюднено | 02.05.2024 |
Номер документу | 118718693 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Київської області
Лопатін А.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні