ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
УХВАЛА
30 квітня 2024 року Справа № 915/125/24
Господарський суд Миколаївської області у складі судді Алексєєва А.П., розглядає у порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін справу за позовною заявою фізичної особи - підприємця Коваля Вадима Олеговича, код НОМЕР_1 ( АДРЕСА_1 ), яка пред`явлена до відповідача - фізичної особи-підприємця Ухіна Романа Володимировича, код НОМЕР_2 ( АДРЕСА_2 ), про стягнення грошових коштів у сумі 64090,07 грн.
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду із позовом, в якому, з урахуванням уточнених вимог, просить стягнути з відповідача грошові кошти за договором оренди № 1 у загальній сумі 64090,07 грн., з якої: 38423,00 грн. - заборгованість з орендної плати; 20897,00 грн. - заборгованість з компенсації вартості поточних платежів; 730,61 грн. - втрати від інфляції; 4039,46 грн. - пеня.
Ухвалою суду від 04.03.2024 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Вирішено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами. Повідомлено відповідача, що він вправі подати відзив на позов протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
Ухвалу суду від 04.03.2024 року про відкриття провадження у справі було направлено 04.03.2024 року на адресу відповідача листом за № 0600253227360 разом із рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення (під розписку).
25.03.2024 року зазначене поштове відправлення було повернуто на адресу суду разом із довідкою відділення поштового зв`язку про повернення кореспонденції із зазначенням причин повернення поштового відправлення «за закінченням терміну зберігання».
29.03.2024 року судом постановлено ухвалу, яку разом із ухвалою суду від 04.03.2024 року про відкриття провадження у справі повторно направлено на адресу фізичної особи-підприємця Ухіна Р.В. ( АДРЕСА_2 ) рекомендованим листом з повідомленням про вручення та згідно рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення, що міститься в матеріалах справи, ухвали суду були вручені відповідачу 10.04.2024 року.
Ухвалою суду від 17.04.2024 року призначено судове засідання із розгляду справи по суті на 20.08.2024 року об 11:00 год.
24.04.2024 року до суду від представника відповідача через систему «Електронний суд» надійшов відзив на позовну заяву від 23.04.2024 року, в якому представник просить поновити строк на подання відзиву, посилаючись на приписи ч. 1 ст. 119 ГПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 113 ГПК України строки, в межах яких вчинюються процесуальні дії, встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені, - встановлюються судом.
Початок та закінчення процесуальних строків визначено статтею 116 Господарського процесуального кодексу України.
Особливості подання заяв по суті справи у спрощеному позовному провадженні визначено статтею 251 ГПК України.
Так, відповідно до ч. 1 вказаної статті відзив подається протягом 15-ти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
З огляду на положення ч. 1 ст. 251 ГПК України строк для надання відзиву встановлений законом.
Враховуючи на те, що ухвала суду від 04.03.2024 року про відкриття провадження у справі та ухвала суду від 29.03.2024 року були вручені відповідачу 10.04.2024 року, то з урахуванням положень чинного законодавства останнім днем строку для надання відзиву є 25.04.2024 року включно.
Таким чином, відзив на позовну заяву був поданий представником відповідача 24.04.2024 року, тобто у межах встановленого процесуального строку для подання відзиву і підстави для поновлення процесуального строку для подання відзиву відсутні.
Керуючись ст. ст. 251, 232-235 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання про поновлення строку на подання відзиву - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвалу може бути оскаржено протягом 10 днів до Південно-західного апеляційного господарського суду.
Суддя А.П. Алексєєв
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 30.04.2024 |
Оприлюднено | 02.05.2024 |
Номер документу | 118718843 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань оренди |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Алексєєв А.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні