Справа № 344/8104/24
Провадження № 1-кс/344/3492/24
У Х В А Л А
26 квітня 2024 року м. Івано-Франківськ
Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання слідчого ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні № 12023090000000475, -
В С Т А Н О В И В:
в клопотанні вказано, що Відділом розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУНП в Івано-Франківській області проводиться досудове розслідування кримінального провадження №12023090000000475 від 09.09.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 305, ч. 2 ст. 307, ч. 3 ст. 307 КК України. Досудовим розслідуванням встановлено, що в період часу з 2023 року по даний час група осіб на території Івано-Франківської області здійснює незаконне виготовлення, придбання, зберігання з метою збуту, а також незаконний збут наркотичних засобів та психотропних речовин в особливо великих розмірах. Крім того, встановлено, що особи за попередньою змовою групою осіб, здійснюють переміщення прекурсорів через митний кордон України поза митним контролем та з приховуванням від митного контролю. Так, проведеним слідством встановлено, що до вчинення злочинів у сфері обігу наркотичних засобів та психотропних речовин причетні ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 . В ході проведення негласних слідчих(розшукових) дій встановлено, що ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 , у своїй злочинній діяльності використовує автомобіль «Skoda roomster», реєстраційний номер НОМЕР_1 , номер кузова НОМЕР_2 , власником якого є БО « ІНФОРМАЦІЯ_2 ». 24.04.2024 на підставі ухвали слідчого судді Івано-Франківського міського суду, було проведено обшук вищевказаного автомобіля, в ході якого виявлено та вилучено: тимчасовий реєстраційний талон НОМЕР_3 , ключі від автомобіля, автомобіль «Skoda roomster», реєстраційний номер НОМЕР_1 , номер кузова НОМЕР_2 . 17.04.2024 ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 було затримано в порядку ст. 208 КПК України. 19.04.2024 Івано-Франківським міським судом щодо ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою без права внесення застави.
Слідчий просив розгляд клопотання проводити без його участі, вимоги клопотання підтримує, просить клопотання задовольнити. Власника речей щодо яких розглядатиметься клопотання повідомлено належним чином.
Володілець в судове засідання не з`явився. Повідомлений про розгляд належним чином.
Відповідно до ч.4 ст.107 КПК України у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Постановою від 24.04.2024 року автомобіль «Skoda roomster», реєстраційний номер НОМЕР_1 , номер кузова НОМЕР_2 , тимчасовий реєстраційний талон НОМЕР_3 , ключі від вищевказаного автомобіля визнано речовими доказами у кримінальному провадженні №12023090000000475.
18 квітня 2024 року ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч.3 ст.307 КК України.
Згідно реєстраційної картки ТЗ автомобіль марки «Skoda roomster», реєстраційний номер НОМЕР_1 , номер кузова НОМЕР_2 належить БО «Благодійний фонд Україна переможе!».
Згідно Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, ФОП та громадських формувань співзасновником БО «Благодійний фонд Україна переможе!» є ОСОБА_8 , яка є дружиною ОСОБА_4 .
Ухвалою від 15.04.2024 року надано дозвіл на проведення обшуку в автомобілі марки «SKODA ROOMSTER», реєстраційний номер НОМЕР_1 , номер кузова НОМЕР_2 , власником якого єБлагодійна організація«Благодійний фонд «Україна Переможе!», код ЄДРПОУ 45271452.
24.04.2024 складено протокол обшуку.
Кримінальне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 307 КК України, у вчиненні якого підозрюється ОСОБА_4 передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від дев`яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.
Згідно з ч.1 ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Згідно ч.2 ст.170 КПК України арешт майна допускається, з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Відповідно до ч.3 ст.170 КПК України у випадку, передбаченому п.1 ч.2 цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 цього Кодексу.
Відповідно до ч.1 ст.98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Відповідно до ч.ч.10-11 ст.170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна. Заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.
Відповідно до ч.2 ст.173 КПК України при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Слідчим доведена необхідність накладення арешту на вказане майно.
Таким чином, подане клопотання підлягає задоволенню.
У відповідності до ч.5 ст.173 КПК України у разі задоволення клопотання слідчий суддя, суд постановляє ухвалу, в якій зазначає: 1) перелік майна, на яке накладено арешт; 2) підстави застосування арешту майна; 3) перелік тимчасово вилученого майна, яке підлягає поверненню особі, у разі прийняття такого рішення; 4) заборону, обмеження розпоряджатися або користуватися майном у разі їх передбачення та вказівку на таке майно; 5) порядок виконання ухвали із зазначенням способу інформування заінтересованих осіб.
Усі інші пояснення сторін, їх докази і арґументи не спростовують висновків суду, зазначених в цьому судовому рішенні, їх дослідження та оцінка судом не надала можливості встановити обставини, які б були підставою для ухвалення будь-якого іншого судового рішення.
Відповідно до зазначеного суд, -
П О С Т А Н О В И В :
клопотання задовольнити.
Накласти арешт з забороною користування, розпорядження і відчуження на майно, що було тимчасово вилучене 23.04.2024 в ході проведення обшуку, а саме на автомобіль «Skoda roomster», реєстраційний номер НОМЕР_1 , номер кузова НОМЕР_2 , тимчасовий реєстраційний талон НОМЕР_3 , ключі від вищевказаного автомобіля.
Ухвала підлягає до негайного виконання та може бути оскаржена безпосередньо до Івано-Франківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 5 днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 26.04.2024 |
Оприлюднено | 02.05.2024 |
Номер документу | 118742501 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Бородовський С. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні