Долинський районний суд Кіровоградської області
110 м. м. Долинська Кропивницький район Кіровоградська область Україна 28500
Справа № 388/2413/23
УХВАЛА
Іменем України
30.04.2024 рокум. Долинська
Слідчий суддя Долинського районного суду Кіровоградської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянув клопотання слідчого СВ відділення поліції № 1 (м. Долинська) Кропивницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області ОСОБА_3 , погодженого з начальником Долинського відділу Знам`янської окружної прокуратури Кіровоградської області ОСОБА_4 у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42021120000000211 від 17 листопада 2021 року, кримінально-правова кваліфікація кримінального правопорушення ч. 2 ст. 246 КК України, про застосування заходу забезпечення кримінального провадження у виді тимчасового доступу до документів, -
ВСТАНОВИВ:
Слідчий СВ відділення поліції № 1 (м. Долинська) Кропивницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області ОСОБА_3 , звернувся до слідчого судді з цим клопотанням, погодженим з начальником Долинського відділу Знам`янської окружної прокуратури Кіровоградської області ОСОБА_4 про застосування заходу забезпечення кримінального провадження у виді тимчасового доступу до документів, посилаючись на те, що відповідно до п. 1 Правил утримання та збереження полезахисних смуг, розташованих на земельних ділянках лісогосподарського призначення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 650 (далі Правила) ці Правила визначають основні вимоги щодо утримання та збереження полезахисних лісових смуг, розташованих на землях сільськогосподарського призначення, проведення комплексу заходів з метою забезпечення виконання функцій з агролісотехнічної меліорації. Ці Правила є обов`язковими для виконання усіма власниками, орендарями та користувачами земельних ділянок на яких розташовані полезахисні смуги.
Згідно з п. 3 Правил, землекористувачами проводяться заходи з утримання та збереження полезахисних лісових смуг на підставі матеріалів лісовпорядкування або обстежень комісією з метою визначення необхідності проведення невідкладних заходів з поліпшення санітарного стану полезахисних лісових смуг, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій (аварій, стихійного лиха тощо) у пошкоджених, малоефективних, зріджених, відмираючих насадженнях, які втрачають свої захисні функції. Матеріали лісовпорядкування затверджуються у порядку, визначеному ст. 48 ЛК України. Комісія утворюється органом місцевого самоврядування або територіальним органом Держгеокадастру, до повноважень якого належить передача у власність або користування земельних ділянок під полезахисними лісовими смугами, протягом 14 календарних днів після отримання клопотання землекористувача про необхідність проведення невідкладних заходів у насадженнях полезахисних лісових смуг. У день проведення обстеження складається акт з визначенням характеристики лісомеліоративного стану насаджень, причини їх пошкодження, всихання, стану полезахисних лісових смуг, а також необхідності проведення заходів відповідно до цих Правил, строків їх проведення, способів і строків відновлення полезахисних лісових смуг, заходів щодо оздоровлення, запобігання зараженню або пошкодженню суміжних насаджень, який затверджується головою комісії. Акт обстеження складається у двох примірниках. Перший примірник акту зберігається в органі місцевого самоврядування або територіальному органі Держгеокадастру, що утворив комісію, другий примірник у землекористувача. Копію акту обстеження землекористувачі надають територіальним органам Держекоінспекції. Для проведення рубок догляду, реконструктивних рубок видається лісорубний квиток відповідно до ст. 69 ЛК України.
Згідно з листом ІНФОРМАЦІЯ_1 ) № 3-10465-52 від 16.11.2021, ІНФОРМАЦІЯ_2 порушено вищевказані вимоги Порядку і ІНФОРМАЦІЯ_3 та ІНФОРМАЦІЯ_4 за відсутності відповідних повноважень в 2021 році видано ряд рішень про надання дозволу на видалення зелених насаджень поза межами населеного пункту, внаслідок чого було незаконно зрубано деревину на суму 887396,14 грн.
У зв`язку з цим у цьому кримінальному провадженні виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_5 та мають значення для досудового розслідування.
У судове засідання слідчий ІНФОРМАЦІЯ_6 ОСОБА_3 не з`явився, надіславши до суду заяву про розгляд клопотання за його відсутності, клопотання підтримує.
Представник ІНФОРМАЦІЯ_5 в судове засідання не з`явився, повідомлявся про місце та час розгляду клопотання, про причину неявки не повідомив.
Дослідивши матеріали клопотання про тимчасовий доступ до документів, дійшов до такого висновку.
Слідчим суддею встановлено, що 17 листопада 2021 року внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42021120000000211 за правовою кваліфікацією кримінального правопорушення ч. 4 ст. 246 КК України.
Згідно зі ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до чч. 5, 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
За змістом ст. 99 КПК України документом є спеціально створений з метою збереження інформації матеріальний об`єкт, який містить зафіксовані за допомогою письмових знаків, звуку, зображення тощо відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження. До документів, за умови наявності в них відомостей, передбачених частиною першою цієї статті, можуть належати матеріали фотозйомки, звукозапису, відеозапису та інші носії інформації (у тому числі електронні).
Як слідує з матеріалів клопотанням слідчого про тимчасовий доступ до документів, вони перебувають у ІНФОРМАЦІЯ_7 , яка добровільно на вимогу прокурора не надала відповідні документи.
Документи до яких просить у цьому кримінальному провадженні тимчасовий доступ слідчий самі по собі, а також у сукупності з іншими речами та документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Зважаючи на зміст клопотання слідчого та його мотиви, значення документів для досудового розслідування, а також мету вилучення документів, слідчий суддя вважає, що у цьому кримінальному провадженні немає потреби у вилученні оригіналів документів.
Таким чином, клопотання слідчого підлягає задоволенню частково.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 99, 131, 132, 159, 160, 162-166 КПК України, -
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити частково.
Надати дозвіл особі відділення поліції № 1 (м. Долинська) Кропивницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області уповноваженій здійснювати досудове розслідування кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42021120000000211 від 17 листопада 2021 року, кримінально-правова кваліфікація кримінального правопорушення ч. 4 ст. 246 КК України на проведення заходу забезпечення кримінального провадження тимчасового доступу до документів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_5 ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ) з можливістю отримання їх належним чином посвідчених копій, а саме до: рішень про утворення ІНФОРМАЦІЯ_8 восьмого скликання, затвердження Регламенту ІНФОРМАЦІЯ_8 восьмого скликання, затвердження персонального складу ІНФОРМАЦІЯ_8 восьмого скликання; переліку присутніх із персонального складу ІНФОРМАЦІЯ_8 восьмого скликання на ІНФОРМАЦІЯ_9 восьмого скликання; порядку денного дев`ятнадцятого позачергового засідання ІНФОРМАЦІЯ_8 восьмого скликання; протоколів голосування (інших документів в яких відображено інформацію про голосування) за рішення прийняті 1 жовтня 2021 року на ІНФОРМАЦІЯ_9 восьмого скликання; всіх рішень прийнятих 1 жовтня 2021 року на ІНФОРМАЦІЯ_9 восьмого скликання.
Ухвала діє до 30 травня 2024 року включно.
Роз`яснити, що наслідками невиконання цієї ухвали відповідно до ст. 166 КПК України є надання дозволу на проведення обшуку, згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення речей.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Долинський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 30.04.2024 |
Оприлюднено | 02.05.2024 |
Номер документу | 118743279 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Долинський районний суд Кіровоградської області
Баранський Д. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні