Ухвала
від 01.05.2024 по справі 938/395/24
ВЕРХОВИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Єдиний унікальний номер 938/395/24

Судове провадження № 1-кс/938/96/24

УХВАЛА

про розгляд клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю

01 травня 2024 року селище Верховина

Слідчий суддя Верховинського районного суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання дізнавача сектору дізнання Верховинського районного відділення поліції Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області (далі - СД Верховинського РВП ГУНП в Івано-Франківській області) ОСОБА_3 , яке погоджено прокурором Верховинського відділу Косівської окружної прокуратури Івано-Франківської області ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні, внесеного в ЄРДР №12024096130000057 від 28.04.2024 року, за ознаками кримінального правопорушення (проступку), передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

Дізнавач СД Верховинського РВП ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 звернувся з клопотанням, яке погоджене прокурором, про тимчасовий доступ до документів з можливістю вилучення, а саме до медичної карти №3884 (24) стаціонарного хворого КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Верховинської селищної ради на ім`я ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка зберігається в приміщенні вищевказаного лікувальної установи, розміщеної за адресою: АДРЕСА_1 , де вона проходила стаціонарне лікування в період з 27.04.2024 року по 28.04.2024 року, з можливістю її вилучення.

Клопотання обґрунтоване тим, що СД Верховинського РВП проводиться досудове розслідування в кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024096130000057 від 28.04.2024 року за ознаками кримінального правопорушення (проступку), передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України.

Доcудовим розслідуванням встановлено, що зі заяви ОСОБА_5 , адресованої в правоохоронні органи, вбачається, що 27.04.2024 року біля 18.00 годин, ОСОБА_6 , перебуваючи в коридорі приміщення автостанції, розміщеної в АДРЕСА_2 , на грунті триваючих неприязних відносин, нанесла їй декілька ударів в різні ділянки тіла, внаслідок чого спричинила тілесні ушкодження.

Відповідно до виписки-епікриз із медичної картки стаціонарного хворого № 3884(24) від 27.04.2024 року, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 отримала тілесні ушкодження у вигляді відкритої рани волосистої частини голови.

Зважаючи на обов`язковість проведення в даному кримінальному провадженні судово-медичної експертизи з метою встановлення тяжкості тілесних ушкоджень, наявних у потерпілої, а також приймаючи до уваги необхідність надання експертній установі для проведення такої експертизи медичної документації, то в даному кримінальному провадженні є необхідність в проведенні тимчасового доступу до документів, що становлять лікарську таємницю ( п .2 ч. 1 ст. 162 КПК України), а саме до медичної карти №3884 (24) стаціонарного хворого КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Верховинської селищної ради на ім`я ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Дізнавач та прокурор, який погоджував дане клопотання, в судове засідання не з`явилися, хоча про час та місце розгляду справи були належним чином повідомлені (а.с. 10,11), дізнавачем подано заяву про розгляд клопотання за його відсутності (а.с.7).

Представник КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Верховинської селищної ради, як особа, у володінні якої знаходяться документи, щодо яких вирішується питання про тимчасовий доступ, в судове засідання не викликався відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України.

Неприбуття вищевказаних осіб у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання ( ч. 4 ст.163 КПК України).

На підставі ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування судового процесу за допомогою технічних засобів не здійснюється.

Слідчий суддя, перевіривши відповідність вказаного клопотання вимогам ст. 160 КПК України, приходить до такого висновку.

У силу ст.131 КПК України, одним із заходів забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.

Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України під час досудового розслідування з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів мають право звернутися до слідчого судді сторони кримінального провадження.

У ч.1 ст. 3 КПК України закріплено, що сторони кримінального провадження це з боку обвинувачення: слідчий, дізнавач, керівник органу досудового розслідування, керівник органу дізнання, прокурор, а також потерпілий, його представник та законний представник у випадках, установлених цим Кодексом; з боку захисту: підозрюваний, обвинувачений (підсудний), засуджений, виправданий, особа, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів медичного чи виховного характеру або вирішувалося питання про їх застосування, їхні захисники та законні представники.

Із даним клопотанням про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, звернувся дізнавач, який згідно з ч. 2 ст. 40-1 КПК України при здійсненні дізнання, що є формою досудового розслідування, в якій здійснюється розслідування кримінальних проступків, наділяється повноваженнями слідчого та уповноважений звертатися за погодженням із прокурором до слідчого судді з клопотаннями про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, в тому числі й про тимчасовий доступ до речей і документів.

У клопотанні дізнавач просить надати тимчасовий доступ до документів, які згідно з вимогами п. 2 ч.1 ст.162КПК України відносяться до охоронюваної законом таємниці.

Згідно з вимогами ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх ( здійснити виїмку).

З поданого клопотання та матеріалів, долучених до нього, встановлено, що медична карта №3884 (24) стаціонарного хворого КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Верховинської селищної ради на ім`я ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зберігається в приміщенні Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Верховинської селищної ради, що розміщена за адресою АДРЕСА_1 , де вона проходила стаціонарне лікування в період з 27.04.2024 року по 28.04.2024 року.

Тимчасовий доступ та вилучення оригіналів вказаних медичних документів потрібні для проведення необхідних слідчих та процесуальних дій, а саме для судово-медичної експертизи.

Спосіб, у який здійснюється забезпечення кримінального провадження, відповідає завданням кримінального провадження, враховує обставини вчиненного кримінального правопорушення, є розумним і співрозмірним, та у сукупності з іншими документами кримінального провадження має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні. Суттєвих шкідливих наслідків застосування цього заходу забезпечення кримінального провадження для осіб, яких він стосується, не вбачається.

Тому, враховуючи, що в інший спосіб на даний час неможливо отримати запитувані відомості, як без надання тимчасового доступу до вказаної в клопотанні інформації, оскільки така інформація містить охоронювану законом таємницю та в подальшому надасть змогу використовувати її як докази, то клопотання дізнавача слід задовольнити.

З огляду на наведене, слідчий суддя приходить до висновку про необхідність надання тимчасового доступу до документів.

Обґрунтованим строком, який слід надати для тимчасового доступу до вказаних документів, є один місяць.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 131, 132, 160, 162, 163, 164 КПК України,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання задоволити.

Надати тимчасовий доступ до документів із можливістю їх вилучення, які зберігаються в приміщенні Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Верховинської селищної ради, розміщеного за адресою: АДРЕСА_1 , а саме до медичної карти №3884 (24) стаціонарного хворого КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Верховинської селищної ради на ім`я ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , де вона проходила стаціонарне лікування в період з 27.04.2024 року по 28.04.2024 року.

Ухвала підлягає виконанню дізнавачами СД Верховинського РВП ГУ НП в Івано-Франківській області капітанами поліції ОСОБА_3 та ОСОБА_7 .

Строк дії ухвали 1 (один) місяць з дня її постановлення.

У випадку невиконання ухвали слідчого судді, слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до документів, у тому числі електронних, на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_8

СудВерховинський районний суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення01.05.2024
Оприлюднено02.05.2024
Номер документу118748202
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —938/395/24

Ухвала від 01.05.2024

Кримінальне

Верховинський районний суд Івано-Франківської області

Чекан Н. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні