Ухвала
від 01.05.2024 по справі 921/271/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

01 травня 2024 року м. ТернопільСправа № 921/271/24

Суддя Охотницька Н.В., розглянувши матеріали позовної заяви (вх. №303 від 30.04.2024)

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ВМ ПАК", вул. Живова, 15А, м.Тернопіль, 46008

до відповідача LA PRIMIERA SRL, Via E.Fermi.40, 36071 Arzignano (Vi), Italy, VAT 03517830240

про стягнення 3 096 883,67 грн

Встановила:

30.04.2024 до Господарського суду Тернопільської області надійшла позовна заява (вх. №303 від 30.04.2024) Товариства з обмеженою відповідальністю "ВМ ПАК" про стягнення з відповідача - LA PRIMIERA SRL, Italy 3 096 883,67 грн заборгованості.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем умов укладеного між сторонами Контракту № 1 від 30.10.2023, в частині своєчасної оплати поставленого товару, внаслідок чого у відповідача утворилась заборгованість в сумі 72832,72 Євро, що еквівалентно становить 3 096 883,67 грн (станом на 26.04.2024).

Відповідно до Протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 30.04.2024 справу №921/271/24 розподілено судді Охотницькій Н.В.

Перевіряючи поданий позов на його відповідність вимогам Господарського процесуального кодексу України, суд дійшов висновку, що він не в повній мірі відповідає приписам цього правового акта, з наступних підстав.

Загальні вимоги до форми, змісту та додатків до позовної заяви визначені ст.ст.162-164 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України).

Так, статтею 162 ГПК України, зокрема передбачено, що позовна заява повинна містити:

- повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету (п.2 ч.3);

- зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються (п.3 ч.3);

- перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності) (п. 8 ч. 3 вказаної статті).

Слід зазначити, що відповідачем у позові визначено Компанію LA PRIMIERA SRL, Via E.Fermi.40, 36071 Arzignano (Vi), Italy, VAT 03517830240, яка є нерезидентом України, інформація щодо наявності на території України офіційно зареєстрованого представництва відповідача на момент вирішення питання про відкриття провадження у справі у суду відсутня.

Відповідно до статті 365 Господарського процесуального кодексу України іноземні суб`єкти господарювання мають такі самі процесуальні права і обов`язки, що і суб`єкти господарювання України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

Статтю 13 Закону України "Про міжнародне приватне право" унормовано, що документи, що видані уповноваженими органами іноземних держав у встановленій формі, визнаються дійсними в Україні в разі їх легалізації, якщо інше не передбачено законом або міжнародним договором України.

Згідно ст. 74 Закону України "Про міжнародне приватне право" процесуальна правоздатність і дієздатність іноземних осіб в Україні визначаються відповідно до права України.

Поряд з цим, до позовної заяви не додано будь-яких документів (чи пояснень щодо неможливості надання таких доказів) на підтвердження правосуб`єктності відповідача, зокрема доказів перебування LA PRIMIERA SRL в Державному реєстрі країни його реєстрації (Італія) станом на день звернення з позовом, а також в підтвердження повного найменування відповідача.

До позовної заяви також не додано обґрунтованого розрахунку суми позову, оскільки, як вбачається зі змісту позовної заяви, поставлений товар на суму 96 897,41 Євро був частково відповідачем оплачений, що свідчить про недотримання позивачем пункту 3 частини 3 ст.162 ГПК України.

Крім того, частиною 1 статті 164 ГПК України передбачено, що до позовної заяви, зокрема, додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

У відповідності до статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі, зокрема: за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Слід зазначити, що до позовної заяви в підтвердження сплати судового збору в розмірі 46453,26 грн долучено копію виписки АТ "СЕНС БАНК" за рахунками ТОВ "ВМ ПАК" за 26.04.2024, тоді як сплата судового збору повинна підтверджуватися первинними документами (платіжними дорученнями, інструкціями, квитанціями тощо).

Крім того, суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ст.366 ГПК України підсудність справ за участю іноземних осіб визначається цим Кодексом, законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. У випадках, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, підсудність справ за участю іноземних осіб може бути визначено за угодою сторін.

Частиною 1 ст. 75 Закону України "Про міжнародне приватне право" передбачено, що підсудність судам України справ з іноземним елементом визначається на момент відкриття провадження у справі, незважаючи на те, що в ході провадження у справі підстави для такої підсудності відпали або змінилися.

За змістом п.1 ч.1 ст. 76 вказаного Закону, суди розглядають будь-які справи з іноземним елементом, зокрема у випадку якщо сторони передбачили своєю угодою підсудність справи з іноземним елементом судам України, крім випадків, передбачених у статті 77 цього Закону.

При цьому, в п. 11 Контракту №1 від 30.10.2023, на який посилається позивач, зазначено, що усі суперечки та розбіжності, які можуть виникнути під час виконання цього контракту або у зв`язку з ним підлягають вирішенню шляхом переговорів між уповноваженими представниками сторін (пп. 11.1); у разі, якщо сторони не дійдуть остаточної згоди протягом 30 (тридцяти) днів, усі суперечки та розбіжності передаються за винятком підсудності загальним судам, на вирішення Міжнародного Комерційного Арбітражного суду при Торгово-Промисловій палаті України із застосуванням матеріального та процесуального права України, а також регламент цього Арбітражного суду.

Згідно з частинами 1, 2 ст.174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Враховуючи наведене, позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ВМ ПАК" слід залишити без руху та надати заявнику можливість усунути недоліки, допущені при поданні позовної заяви, шляхом:

-подання доказів правосуб`єктності відповідача (пояснень щодо неможливості надання таких доказів);

-подання обґрунтованого розрахунку суми позову із зазначенням сплачених відповідачем сум за поставлений товар, дати такої сплати;

-подання первинних документів в підтвердження сплати судового збору за подання цієї позовної заяви у встановлених порядку і розмірі;

-додаткового обґрунтування підстав звернення із цим позовом до Господарського суду Тернопільської області, з урахуванням п. 11 Контракту №1 від 30.10.2023.

Залишення позовної заяви без руху - це тимчасовий захід, який застосовується судом з метою усунення позивачем недоліків позовної заяви та дотримання порядку її подання, визначеного Господарським процесуальним кодексом України.

Суд звертає увагу заявника на те, що відповідно до частин 3, 4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст.176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 162, 163, 164, 174, 232-235, 255 Господарського процесуального кодексу України, суддя

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву (вх. №303 від 30.04.2024) Товариства з обмеженою відповідальністю "ВМ ПАК" - залишити без руху.

2. Встановити заявнику строк для усунення недоліків позовної заяви - десять днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.

3. Попередити заявника про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені ч.4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України.

4. Копію ухвали надіслати Товариству з обмеженою відповідальністю "ВМ ПАК" та його представнику адвокату Фігурському Максиму Анатолійовичу, відповідно до положень ч.5 ст. 6 ГПК України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання - 01.05.2024, та оскарженню не підлягає.

Суддя Н.В. Охотницька

СудГосподарський суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення01.05.2024
Оприлюднено03.05.2024
Номер документу118753521
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —921/271/24

Ухвала від 28.05.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Охотницька Н.В

Ухвала від 20.05.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Охотницька Н.В

Ухвала від 01.05.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Охотницька Н.В

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні