УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 квітня 2024 року
м. Київ
справа № 554/13532/22
провадження № 51- 6011 впс 23
Верховний Суд колегією суддів Першої судової палати Касаційного кримінального суду (далі - Суд) у складі:
головуючогоОСОБА_1 ,суддівОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,розглянув у судовому засіданні клопотання прокурора у кримінальному провадженні про направлення матеріалів кримінального провадження щодо ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , які обвинувачуються у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК, з Октябрського районного суду м. Полтави до Орджонікідзевського районного суду м. Харкова.
Клопотання, яке надійшло до Верховного Суду в порядку статті 34 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК), обґрунтовується тим, що з метою забезпечення оперативності та ефективності розгляду справи у розумний строк, у тому числі забезпечення явки учасників кримінального провадження до суду, доцільно розгляд справи провести у місті Харкові за місцем вчинення кримінального правопорушення та проживання учасників судового провадження.
Учасникам судового провадження повідомлено про час та місце розгляду клопотання, проте в судове засідання вони не з`явилися.
Заслухавши доповідь судді, дослідивши матеріали провадження та перевіривши доводи, наведені у клопотанні, Суд дійшов висновку, що клопотання належить залишити без задоволення.
Згідно з частиною 1 статті 32 КПКкримінальне провадження здійснює суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено кримінальне правопорушення.
Частиною 1 статті 34 КПК, окрім безумовних підстав для передачі кримінального провадження на розгляд іншого суду, також передбачено можливість у виняткових випадках направити кримінальне провадження з одного суду до іншого за місцем проживання обвинуваченого, більшості потерпілих або свідків з метою забезпечення оперативності та ефективності кримінального провадження.
Як видно з наявних в Суді матеріалів, це кримінальне провадження було передано на розгляд до Октябрського районного суду м. Полтави згідно з розпорядженням Голови Верховного Суду від 8.03.2022 року №2/0/9-22 «Про зміну територіальної підсудності судових справ в умовах воєнного стану».
Посилання прокурора на те, що учасники кримінального провадження проживають в м. Харкові і немає можливості виїжджати за межі міста, не є підставою для передачі кримінального провадження до іншого суду, оскільки суд, що здійснює розгляд цього кримінального провадження, не позбавлений можливості допитати учасників судового провадження у порядку, передбаченому ст. 336 КПК.
Таким чином, викладені у клопотанні обставини не можуть вважатися тим винятковим випадком в значенні частини 1 статті 34 КПК, що дає підставу для відступу від принципу вирішення справи судом, визначеним на підставі закону, а задоволення клопотання не сприятиме забезпеченню оперативності та ефективності кримінального провадження.
З огляду на викладене та згідно з вимогами частини 1 статті 32 КПК Суд дійшов висновку, що немає підстав для задоволення клопотання прокурора.
Керуючись статтями 32, 34 КПК України, Суд
постановив:
Клопотання прокурора у кримінальному провадженні про направлення матеріалів кримінального провадження щодо ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , які обвинувачуються у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК, з Октябрського районного суду м. Полтави до Орджонікідзевського районного суду м. Харкова, залишити без задоволення.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення й оскарженню не підлягає.
Судді:
ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3
Суд | Касаційний кримінальний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 30.04.2024 |
Оприлюднено | 02.05.2024 |
Номер документу | 118759645 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Бущенко Аркадій Петрович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні