КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про передачу справи на розгляд іншого адміністративного суду
29 квітня 2024 року м. Київ320/46754/23
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Жука Р.В., дослідивши в порядку спрощеного позовного (письмового) провадження матеріали адміністративної справи
за позовомГоловного управління Державної податкової служи в м. Києві
доТовариства з обмеженою відповідальністю "Агростаж"
простягнення заборгованості в розмірі 305 734,29 грн, -
В С Т А Н О В И В:
Головне управління Державної податкової служби у м. Києві звернулось до Київського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агростаж", в якому просить стягнути з ТОВ "Агростаж" з рахунків відкритих у банках, що обслуговують такого платника на суму податкового боргу у розмірі 305 734,29 грн.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 05.01.2024 у справі відкрито провадження та призначено її до розгляду у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Дослідивши матеріали справи, судом було встановлено, що відповідачем змінено місцезнаходження, що виключає підсудність Київського окружного адміністративного суду з огляду на таке.
Відповідно до частини 1 статті 25 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об`єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Частиною 2 статті 26 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
При цьому, частиною 3 статті 30 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що справа, прийнята адміністративним судом до свого провадження з додержанням правил підсудності, повинна бути ним розглянута і в тому випадку, коли в процесі розгляду справи вона стала підсудною іншому адміністративному суду.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями матеріали адміністративного позову №320/46754/23 було передано на розгляд судді Жуку Р.В. 12.12.2023.
Як вже було зазначено вище, ухвалою суду від 05.01.2024 відкрито провадження у даній справі.
У позовній заяві зазначено, що місцем реєстрації відповідача є: 02002, м. Київ, вул. Микільсько-Слобідська, буд. 6-Г.
Водночас, відповідно до інформації зазначеної в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань була змінена інформація щодо місцезнаходження юридичної особи ТОВ "Агростаж" 23.12.2023 та на даний момент адреса відповідача: 89600, Закарпатська обл., м. Мукачево, вул. Коменського Яна Амоса, буд. 57.
Отже, зміна місцезнаходження відповідача відбулась до відкриття провадження у даній справі, а тому норми частини 3 статті 30 Кодексу адміністративного судочинства України у даному випадку не застосовуються.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Таким чином, вирішення спору за місцем реєстрації відповідача має здійснюватися окружним адміністративним судом, територіальна юрисдикція якого поширюється на м. Мукачево (Закарпатський окружний адміністративний суд).
Відповідно до частин шостої та восьмої статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4-6 частини першої цієї статті, суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено.
Передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Відповідно до частини першої статті 318 Кодексу адміністративного судочинства України, рішення суду підлягає скасуванню з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю, якщо рішення прийнято судом з порушенням правил юрисдикції (підсудності), визначених статтями 20, 22, 25-28 цього Кодексу.
Отже, порушення окружним адміністративним судом правил, як предметної так і територіальної підсудності є підставою для скасування судового рішення з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю.
З аналізу вищезазначених норм права, суд доходить висновку, що процесуальний закон забороняє адміністративним судам розглядати справи, які йому територіально не підсудні, і зобов`язує його направити таку справу на розгляд за встановленою законом підсудністю.
Керуючись статтями 25, 26, 29, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
УХВАЛИВ:
Адміністративну справу №320/46754/23 за позовом Головного управління Державної податкової служи в м. Києві до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агростаж" про стягнення заборгованості в розмірі 305 734,29 грн, - передати за підсудністю до Закарпатського окружного адміністративного суду.
Передачу справи здійснити не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Копію ухвали суду надіслати (вручити, надати) учасникам справи (їх представникам), зокрема, шляхом направлення тексту ухвали електронною поштою, факсимільним повідомленням (факсом, телефаксом), телефонограмою.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Апеляційна скарга на ухвалу суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду.
Суддя Жук Р.В.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 29.04.2024 |
Оприлюднено | 03.05.2024 |
Номер документу | 118762270 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо погашення податкового боргу, з них стягнення податкового боргу |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Жук Р.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні