Справа №591/4472/24
Провадження № 2/591/773/24
У Х В А Л А
про передачу справи за підсудністю
02 травня 2024 року
Суддя Зарічного районного суду м. Суми Ніколаєнко О.О., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: ГО «Сумське міське об`єднання громадян «Подія-2011», про визнання житлового приміщення спільною сумісною власністю та визнання права власності на частину житлового приміщення,-
ВСТАНОВИВ :
Представник позивача адвокат Дяченко Ю.В., діючи в інтересах ОСОБА_1 , звернувся до суду з позовною заявою та просить визнати спільною сумісною власністю сторін придбане ними за час шлюбу житлове приміщення № НОМЕР_1 за адресою: АДРЕСА_1 , загальною площею 16,70 кв.м. та житловою площею 11,1 кв.м., ринковою вартістю 264000 грн; в порядку поділу спільного майна подружжя визнати за ним право власності на частину цього житлового приміщення.
Відповідно до п. 1 ч.1ст.31ЦПК Українисуд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Згідно з частиною першою статті 30ЦПК України позови, що виникають з приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини.
Виключну підсудність встановлено для позовів, що виникають із приводу нерухомого майна. До позовів,що виникаютьз приводунерухомого майна,належать,зокрема,позови провизнання правана такемайно,про витребуваннямайна ізчужого незаконноговолодіння,про усуненняперешкод уздійсненні правакористування тарозпорядження майном,не пов`язанихіз позбавленнямволодіння,про встановленнясервітуту,виключення майназ-підарешту,визнання правочинунедійсним (незалежновід заявленнявимоги прозастосування наслідківнедійсності правочину)тощо. Такий висновок викладено в пункті 2 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 07 лютого 2014року № 5 «Про судову практику в справах про захист права власності та інших речових прав».
Позовна заява подана до суду за загальними правилами підсудності, однак із предмету позову вбачається, що до спірних правовідносин необхідно застосовувати виключну підсудність.
Як вбачається з позовної заяви та долучених до неї додатків, між сторонами виник спір у зв`язку з визнанням за ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 ) права власності житлом житловим приміщенням АДРЕСА_2 . Вказане нерухоме майно розташоване на території підсудній Ковпаківському районному суду м.Суми.
Враховуючи, що спір виник з приводу нерухомого майна, до даних правовідносин застосовуються правила виключної підсудності. Судом встановлено, що нерухоме майно, з приводу якого виник спір, не розташоване на підсудній Зарічному районному суду м. Суми території, оскільки знаходяться на території підсудній Ковпаківському районному суду м.Суми. З огляду на викладене, суд приходить до висновку про необхідність передачі справи за підсудністю.
Керуючись ст. ст.30-32,258-261 ЦПК України, -
УХВАЛИВ :
Передати цивільну справу № 591/4472/24, провадження № 2/591/773/24 за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: ГО «Сумське міське об`єднання громадян «Подія-2011», про визнання житлового приміщення спільною сумісною власністю та визнання права власності на частину житлового приміщення до Ковпаківського районного суду м.Суми для розгляду за підсудністю.
Після спливу строку на апеляційне оскарження копію ухвали разом з матеріалами справи направити до Ковпаківського районного суду м.Суми.
Направити копію ухвали особам які беруть участь у розгляді справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 15 днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя О.О. Ніколаєнко
Суд | Зарічний районний суд м.Сум |
Дата ухвалення рішення | 02.05.2024 |
Оприлюднено | 03.05.2024 |
Номер документу | 118772421 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Зарічний районний суд м.Сум
Ніколаєнко О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні