Ухвала
від 19.04.2024 по справі 757/17454/24-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/17454/24-к

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 квітня 2024 року

Слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва: ОСОБА_1 ,

при секретарі: ОСОБА_2 ,

за участю:

прокурора: ОСОБА_3 ,

захисника-адвоката: ОСОБА_4 ,

підозрюваного: ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання Старшого слідчого в особливо важливих справах Головного слідчого управління Національної поліції України підполковника поліції ОСОБА_6 , погоджене Прокурором другого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів у сфері протидії організованій злочинності Департаменту нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю, Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 , про застосування запобіжного заходу у вигляді застави до ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 240 КК України, у кримінальному провадженні № 12023210000000402 від 03.05.2023 року, -

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий в особливо важливих справах Головного слідчого управління Національної поліції України підполковник поліції ОСОБА_6 , за погодженням прокурора другого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів у сфері протидії організованій злочинності Департаменту нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю, Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 , звернувся до слідчого судді з клопотанням про застосування запобіжного заходу у вигляді застави до ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 240 КК України, у кримінальному провадженні № 12023210000000402 від 03.05.2023 року.

В обґрунтування клопотання слідчий зазначає, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України розслідується кримінальне провадження №12023210000000402 від 03.05.2023, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст. 240, ч.4 ст.240, ч.3 ст.209 КК України, -

Досудовим розслідуванням установлено, що ОСОБА_5 обґрунтовано підозрюється у тому, що він, діючи умисно у складі організованої групи осіб, до якої входили ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 з метою особистого збагачення, у період з 08.08.2021 по 05.10.2023 на території земельної ділянки із кадастровим номером 6122082100:01:001:0302, що розташована в межах Товстенської селищної ради, Чортківського району, Тернопільської області поблизу села Головчинці організував незаконний видобуток піску в обсязі 4 914, 980 тон, що становить 2 856 м3, вартістю 1 200 573,30 грн, що є великим розміром за наступних обставин.

Відповідно до статті 19 Кодексу України «Про надра» надра надаються у користування підприємствам, установам, організаціям і громадянам лише за наявності у них спеціального дозволу на користування ділянкою надр. Право на користування надрами засвідчується актом про надання гірничого відводу. При укладенні угод про розподіл продукції надра надаються в користування на підставі угоди про розподіл продукції з оформленням спеціального дозволу на користування надрами та акта про надання гірничого відводу.

Відповідно до статті 28 зазначеного закону користування надрами є платним. Плата справляється за користування надрами в межах території України, її континентального шельфу і виключної (морської) економічної зони.

Плата за користування надрами справляється у вигляді:

1) рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин;

2) рентної плати за користування надрами в цілях, не пов`язаних з видобуванням корисних копалин.

Відповідно до статті 51 вищезазначеного закону розробка родовищ твердих, рідких і газоподібних корисних копалин та переробка мінеральної сировини провадяться згідно з затвердженими проектами та планами робіт, правилами технічної експлуатації та охорони надр. Правила технічної експлуатації, проекти і плани розробки родовищ корисних копалин та переробки мінеральної сировини погоджуються користувачами надр з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр, та центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці в частині додержання вимог законодавства про надра.

Відповідно до статті 24 Гірничого Закону України підприємство, яке здійснює видобуток корисних копалин повинно мати: спеціальний дозвіл на користування надрами; акт про надання гірничого відводу (крім користувачів нафтогазоносними та бурштиноносними надрами); технічний проект, затверджений і погоджений у встановленому порядку; геолого-маркшейдерську, технічну та обліково-контрольну документацію (календарні плани розвитку гірничих робіт, проекти, паспорти, схеми).

Вся технічна документація повинна вестися відповідно до вимог правил безпеки, правил технічної експлуатації, єдиних правил безпеки при підривних роботах та інших нормативно-правових актів.

Також згідно із Законом України «Про охорону навколишнього природного середовища» місцеві ради в межах своєї компетенції видають (переоформлюють, видають дублікати, анулюють) дозволи на спеціальне використання природних ресурсів місцевого значення у випадках, передбачених законом, а також виконавчі органи сільських, селищних, міських рад у галузі охорони навколишнього природного середовища в межах своєї компетенції: погоджують поточні та перспективні плани роботи підприємств, установ та організацій з питань охорони навколишнього природного середовища і використання природних ресурсів.

Порядком надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 615 від 30.05.2011, встановлюються кваліфікаційні, організаційні і технічні вимоги для видобутку пухкого середньозернистого піску.

Таким чином, ОСОБА_7 повинен здійснювати свою діяльність щодо видобутку піску, який відноситься до корисних копалин місцевого значення відповідно до вищезазначених законодавчих та нормативних актів України.

ОСОБА_7 достовірно обізнаний щодо порядку видобутку корисних копалин та здійснення фінансово-господарської діяльності в якості фізичної особи - підприємця.

03.09.2019 Державною службою геології та надр України видано спеціальний дозвіл № 6361 на користування надрами ФОП « ОСОБА_7 » (РНОКПП НОМЕР_1 ) терміном на 20 років.

Дозвіл № 6361 від 03.09.2019 виданий на користування надрами в межах земельних ділянок № 1 та № 2 із зазначенням географічних координат в межах яких надано дозвіл на видобуток корисних копалин.

Водночас, ОСОБА_7 розробив план спрямований на особисте збагачення за участі інших осіб, який полягав у незаконному видобутку піску та подальшу його реалізацію суб`єктам господарювання поза межами наданого дозволу, з метою найбільшого акумулювання коштів та можливості реалізації корисних копалин у продовж тривалого часу, зважаючи на їх вичерпність.

ОСОБА_7 укладено договір від 10.09.2020 № 1/10 оренди земельної ділянки із кадастровим номером 6122082100:01:001:0303, а також за невстановлених обставин отримав земельну ділянку № 2.

Таким чином, ОСОБА_7 достеменно усвідомлював, що указаний дозвіл надано на користування надрами, що розташовані на земельних із чітким визначенням їх меж, загальною площею 5 га.

Земельна ділянка № 1 знаходилась в межах з кадастрового номеру 6122082100:01:001:0303, тобто не в межах фактичного видобутку піску. Водночас, земельна ділянка № 2 також знаходилась поза межами фактичного видобутку піску.

Так, діючи відповідно до розробленого плану, ОСОБА_7 в порушення встановленого порядку розпочав видобування корисних копалин - піску на території с. Головчинці, Товстенської ОТГ, Чортківського району, Тернопільської області, однак здійснював видобуток за межами спеціального дозволу та за межами орендованої земельної ділянки, а саме на земельній ділянці із кадастровим номером 6122082100:01:001:0302 (призначення земельної ділянки - землі запасу (земельні ділянки кожної категорії земель, які не надані у власність або користування громадянам або юридичним особам).

Установлено, що пісок, видобутий на вказаній земельній ділянці, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліків корисних копалин загальнодержавного та місцевого значення» від 12.12.1994 № 827 зі змінами і доповненнями в редакції Постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2011№ 1370 відноситься до корисних копалин місцевого значення.

З метою реалізації свого плану 06.04.2021 ОСОБА_7 залучив свого сина ОСОБА_5 , на якого поклав обов`язок щодо пошуку працівників, надання допомоги у керуванні процесом видобування корисних копалин, пошуку місць збуту піску та доставка його фізичним особам.

Продовжуючи реалізацію свого злочинного плану, ОСОБА_7 у невстановлений період часу від невстановлених осіб отримав спеціальну техніку, а саме трактор-бульдозер Б-10М, жовтого кольору та екскаватор гусеничний марки JCB, помаранчевого кольору без відповідних номерів, які використовувались безпосередньо для видобутку піску.

З метою функціонування даної спеціальної техніки ОСОБА_7 , підшукав осіб, які володіють відповідним досвідом, навичками та знаннями для їх управління.

Так, 06.04.2021 ОСОБА_7 залучив до незаконної діяльності ОСОБА_8 , якого оформив працівником на посаду водія екскаватора, а також у невстановлений період часу - ОСОБА_9 , які відповідно до відведеної їм ролі керували спеціальною технікою та видобували пісок, під безпосереднім керівництвом ОСОБА_7 .

Указану діяльність учасники організованої групи проводили поетапно, відповідно до розробленого ОСОБА_7 плану, при цьому всі їх дії були скеровані на особисте збагачення шляхом незаконного видобування корисних копалин - піску та в подальшому його реалізації суб`єктам підприємницької діяльності та фізичним особам. На кожному етапі вчинення злочинів кожен учасник організованої групи мав виконати свою роль шляхом вчинення певних дій під безпосереднім керівництвом ОСОБА_7 . Одночасно із цим, без активної умисної участі кожного учасника вказаної групи, визначеної ОСОБА_7 , не було можливо доведення до кінця їх спільного злочинного умислу.

Незаконно видобутий пісок одразу ж після видобутку реалізувався суб`єктам підприємницької діяльності, фізичним особам за готівкові кошти та без відображення відповідних операцій по бухгалтерському та податковому обліку підприємств, який вивозився з земельної ділянки, що має кадастровий номер 6122082100:01:001:0302 транспортними засобами покупців або ж ОСОБА_5 .

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за незаконне видобування корисних копалин» від 15.07.2021 № 1685-IX, який набрав законної сили 08.08.2021 ст. 240 КК України викладено у новій редакції та серед інших змін встановлено кримінальну відповідальність за незаконне видобування корисних копалин місцевого значення.

Так, організованою групою осіб у період з 08.08.2021 по 05.10.2023 з використанням реквізитів ФОП « ОСОБА_7 » поставлено покупцям пісок на загальну суму 1 200 573,30 грн, 4 914, 980 тон, що становить 2 856 м3, а саме: ДП «Чернівецький облавтодор» ВАТ ДАК Автомобільні дороги України» (код ЄДРПОУ 31963989), КП «ТОВСТЕБЛАГОУСТРІЙ» (код ЄДРПОУ 41861965), ПАП ДС АГРО (код ЄДРПОУ 42680037), ПМК 258 ТОВ «ТЕРНОПІЛЬБУД», ПП «НВАП «ЕЛЬ ГАУЧО» (код ЄДРПОУ 35955369), ПП «НВАП «ТЕРНОПІЛЬБУД», ПП «УКРШЛЯХСЕРВІС» (код ЄДРПОУ 36544330), СБУ «СПЕЦБУД» ТОВ «ТЕРНОПІЛЬБУД», ТОВ «ЛІЗИНГАВТОГРУП», ТОВ «СПЕЦ-БУД СТАНДАРТ» (код ЄДРПОУ 41616615), ТОВ «ТАВЕРБУД».

Таким чином ОСОБА_5 , діючи умисно, у складі організованої групи під керівництвом діями ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , які у період з 08.08.2021 по 05.10.2023 на території земельної ділянки із кадастровим номером 6122082100:01:001:0302 Товстенської селищної ради, Чортківського району, Тернопільської області поблизу села Головчинці здійснили незаконний видобуток корисних копалин місцевого значення - піску в обсязі 4 914,980 тон та 2 856 м3, вартістю 1 200 573 (один мільйон двісті тисяч п`ятсот сімдесят три) гривні 30 (тридцять) копійок, що у сто і більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян, та є великим розміром.

10.04.2024 повідомлено про підозру ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Головчинці, Заліщицького району, Тернопільської області, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , громадянин України, у вчиненні злочину, передбаченому ч. 4 ст. 240 Кримінального кодексу України.

Слідчий вказує, що ОСОБА_5 має високий рішень матеріального забезпеченнята оскільки діями останнього спричинено матеріальну шкоду у розмірі 1 200 573 (один мільйон двісті тисяч п`ятсот сімдесят три) гривні 30 (тридцять) копійок, є підстави для визначення розміру застави у сумі 1 200 573 (один мільйон двісті тисяч п`ятсот сімдесят три) гривні.

Згідно ч. 4 ст. 107 КПК України, під час розгляду клопотання здійснювалось фіксування судового процесу технічними засобами.

В судовому засіданні прокурор підтримав клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді застави з викладених у ньому підстав та просив його задовольнити.

Захисник - адвокат ОСОБА_4 в судовому засіданні щодо задоволення клопотання заперечував, просив відмовити в його задоволенні та застосувати запобіжний захід у вигляді домашнього арешту або ж особистого зобов`язання.

Підозрюваний ОСОБА_5 в судовому засіданні щодо задоволення клопотання заперечував, підтримав свого захисника.

Заслухавши пояснення прокурора, захисника, підозрюваного, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов наступного висновку.

Слідчим суддею встановлено, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України розслідується кримінальне провадження №12023210000000402 від 03.05.2023, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст. 240, ч.4 ст.240, ч.3 ст.209 КК України.

10.04.2024 повідомлено про підозру ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Головчинці, Заліщицького району, Тернопільської області, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , громадянина України, у вчиненні злочину, передбаченому ч. 4 ст. 240 Кримінального кодексу України

Копія клопотання та доданих до нього матеріалів, відповідно до ч. 2 ст. 184 КПК України, підозрюваному надана.

Відповідно до ч. 1 ст. 182 КПК України, застава полягає у внесенні коштів у грошовій одиниці України на спеціальний рахунок, визначений в порядку, встановленому Кабінетом міністрів України, з метою забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього обов`язків під умовою звернення внесених коштів у дохід держави в разі невиконання цих обов`язків.

Згідно ч. 4 ст. 182 КПК України, розмір застави визначається слідчим суддею з урахуванням обставин кримінального правопорушення, майнового та сімейного стану підозрюваного, інших даних про його особу, ризиків, передбачених ст.177 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 194 КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про:

-наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним кримінального правопорушення;

-наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор;

-недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.

Підозра ОСОБА_5 у вчиненні вказаного кримінального правопорушення підтверджується зібраними під час досудового розслідування доказами, зокрема:

- протоколом огляду від 05.10.2023 земельної ділянки № 1 Головчинського родовища піску та земельної ділянки із кадастровим номером 6122082100:01:001:0302 на території с. Головчинці Тернопільської області;

- розрахунком збитків ДЕІ Столичного округу, заподіяних державі внаслідок самовільного користування надрами, спричиненого ФОП « ОСОБА_7 » у ході провадження господарської діяльності із видобутку корисних копалин. Відповідно до вищезазначених розрахунків встановлено, що загальний збиток, заподіяний державі ФОП « ОСОБА_7 » внаслідок самовільного користування надрами становить 40 026 336 грн.

- висновком інженерно-екологічної експертизи № 89/6 від 17.11.2023 розмір екологічного збитку ( шкоди, завданої довкіллю), заподіяної внаслідок видобування піску на земельній ділянці з кадастровим номером 6122082100:01:001:0302, внаслідок самовільного користування надрами ФОП « ОСОБА_7 », розташованого на «Головчинському родовищі піску» складає 40 026 336,00 (сорок мільйонів двадцять шість тисяч триста тридцять шість гривень 00 коп.)

- висновком експерта № 26493/23-34 за результатами проведення судової грунтознавчої експртизи від 01.03.2024, відповідно до якого вилучені в ході огляду та обшуків зразки речовини є пісками, які входять до переліку корисних копалин загальнодержавного та місцевого значення ( згідно Постанови КМУ № 827 від 12.12.1994 р.)

- технічним звітом по виконаним маркшейдерським роботам, виконаним 05.10.2032 з проведення замірів на «Головчинському родовищі піску ділянка № 1», видобування піску відбувається поза межами ліцензійної площі, на земельній ділянці з кадастровим номером 6122082100:01:001:0302. Фактичний об`єм видобутого піску (піску будівельного) поза межами ліцензійної площі склав 35 560 м3;

- листом Державної служби геології та надр України відповідно до якого родовище земельної ділянки № 1 Головчинського родовища піску та земельної ділянки із кадастровим номером 6122082100:01:001:0302 на території с. Головчинці Тернопільської області відносяться до корисних копалин місцевого значення;

- висновком № 24/5 від 19.03.24 економічної експертизи, відповідно до якого поставка ФОП « ОСОБА_7 » піску на користь ПП «Укршляхсервіс», Спеціалізованого будівельного управління «Спецбуд» ТОВ «Тернопільбуд», ДП «Чернівецький облавтодор» ВАТ «Державна Акціонерна компанія «Автомобільні дороги України», ФОП « ОСОБА_10 », ПП «НВАП «Ель Гаучо», ТОВ «Лізингавтогруп», ПМК-258 ВАТ «Тернопільбуд», ТОВ «Тавербуд», ФОП ОСОБА_11, ПІ «Товстеблагоустрій», ПАП «ДС Агро», ТОВ «Спец-Буд стандарт», ТОВ «Бучачагрохлібпром» документально підтверджується на суму 1 200 573 (один мільйон двісті тисяч п`ятсот сімдесят три) гривні 30 (тридцять) копійок. Перерахування грошових коштів за поставку ФОП « ОСОБА_7 » піску від ПП «Укршляхсервіс», Спеціалізованого будівельного управління «Спецбуд» ТОВ «Тернопільбуд», ДП «Чернівецький облавтодор» ВАТ «Державна Акціонерна компанія «Автомобільні дороги України», ФОП « ОСОБА_10 », ПП «НВАП «Ель Гаучо», ТОВ «Лізингавтогруп», ПМК-258 АТ «Тернопільбуд», ТОВ «Тавербуд», ФОП ОСОБА_11, ПП «Товстеблагоустрій», ПАП «ДС Агро», ТОВ «Спец-Буд стандарт», ТОВ «Бучачаагрохлібпром» на користь ФОП « ОСОБА_7 » документально, підтверджується на суму 2 969 766 ( два мільйони дев`ятсот шістдесят дев`ять тисяч сімсот шістдесят шість) гривень 86 (вісімдесят шість) копійок;

- матеріалами проведених негласних-слідчих розшукових дій;

- протоколами допиту свідків, які підтверджують придбання піску у ОСОБА_7 за готівковий розрахунок;

- іншими матеріалами кримінального провадження, які підтверджують підозру ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 240 КК України.

Виходячи з наявних матеріалах даних, слідчий суддя дійшов висновку що ОСОБА_5 обгрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 4 ст. 240 КК України.

Метою застосування запобіжного заходу у вигляді застави до підозрюваного ОСОБА_5 є виконання покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам переховування від органів досудового розслідування та суду; знищення, переховування або спотворення будь-якої речі чи документів, що мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконного впливу на свідків, експертів, спеціалістів у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджання кримінальному провадженню іншим способом; вчинити інше правопорушення.

Разом з тим, слідчий суддя вважає, що клопотання органу досудового розслідування та додані до нього матеріали не містять достатніх даних, які б вказували на безумовну необхідність обрання підозрюваному такої міри запобіжного заходу як застава.

Слідчим не зазначено, які слідчі та процесуальні дії необхідно вчинити у кримінальному провадженні, а посилання слідчого у клопотанні на наявність ризиків переховуватися від органів досудового розслідування або суду, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином передбачених мають характер припущення, оскільки належним чином не обґрунтовані та не підтверджені належними доказами.

Таким чином, слідчий суддя дійшов висновку про відсутність передбачених ст. 182, ст. 194 КПК України обставин, які б вказували на наявність підстав для застосування до підозрюваного запобіжного заходу у вигляді застави.

Відтак, оцінивши у сукупності тяжкість покарання, що може загрожувати підозрюваному за вчинення інкримінованого кримінального правопорушення, його характер, а також дані про особу підозрюваного, його матеріальний стан, слідчий суддя приходить до висновку, що запобіжний захід у вигляді застави є непропорційним меті, яка ставиться до застосування запобіжних заходів, а тому враховуючи позитивні характеристики підозрюваного ОСОБА_5 , його спосіб життя та соціальні зв`язки, наявність сталих родинних зв`язків, постійного місця проживання, стан здоров`я, процесуальну поведінку підозрюваного, який жодним чином не перешкоджає здійсненню досудового розслідування у кримінальному провадженні, яслідчий суддя вважає, що клопотання слідчого не підлягає задоволенню.

Разом з тим, як визначено у ч. 4 ст. 194 КПК України, якщо при розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу прокурор доведе обставини, передбачені пунктами 1 та 2 частини першої цієї статті, але не доведе обставини, передбачені пунктом 3 частини першої цієї статті, слідчий суддя, суд має право застосувати більш м`який запобіжний захід, ніж той, який зазначений у клопотанні, а також покласти на підозрюваного, обвинуваченого обов`язки, передбачені частиною п`ятою цієї статті, необхідність покладення яких встановлена з наведеного прокурором обґрунтування клопотання.

Враховуючи, що слідчим доведено наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_5 інкримінованого йому кримінального правопорушення, з метою забезпечення виконання підозрюваним процесуальних обов`язків та запобігання ризикам, слідчий суддя вважає за необхідне застосувати до підозрюваного запобіжний захід у виді домашнього арешту, а тому клопотання слідчого задоволенню не підлягає.

Окрім цього, обираючи відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у виді домашнього арешту, слідчий суддя вважає за необхідне відповідно до ч. 5 ст. 194 КПК України покласти на нього такі обов`язки:

- прибувати до слідчого, прокурора або суду за кожним їхнім викликом, вимогою та визначеною ними періодичністю;

- повідомляти слідчого, прокурора або суд про зміну свого місця проживання та місця роботи;

- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.

Питання щодо доведеності вини ОСОБА_5 у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення та правильності кваліфікації його дій слідчим суддею при розгляді клопотання не вирішувались, оскільки підлягають дослідженню при проведенні досудового розслідування та під час розгляду справи по суті.

Керуючись ст.ст. 177, 178, 183, 193, 194, 196, 202, 205, 532, 534, 309 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

В задоволенні клопотання Старшого слідчого в особливо важливих справах Головного слідчого управління Національної поліції України підполковника поліції ОСОБА_6 , погоджене Прокурором другого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів у сфері протидії організованій злочинності Департаменту нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю, Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 , про застосування запобіжного заходу у вигляді застави до ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 240 КК України, у кримінальному провадженні № 12023210000000402 від 03.05.2023 року - відмовити.

Застосувати до підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Головчинці, Заліщицького р-ну, Тернопільської обл., громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 ; проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , запобіжний захід у вигляді домашнього арешту в період часу з 22 год. 00 хв. по 06 год. 00 хв. наступної доби строком до 09.06.2024 року включно, заборонивши йому залишати місце проживання за адресою: АДРЕСА_2 , за виключенням необхідності отримання медичної допомоги та необхідності прямувати до зони укриття від надзвичайних ситуацій воєнного, техногенного чи природного характеру.

Покласти на підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обов`язки, передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України, а саме:

- прибувати до слідчого, прокурора або суду за кожним їхнім викликом, вимогою та визначеною ними періодичністю;

- повідомляти слідчого, прокурора або суд про зміну свого місця проживання та місця роботи;

- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.

Роз`яснити підозрюваному, що відповідно до ч. 5 ст. 181 КПК України, працівники органу Національної поліції з метою контролю за поведінкою підозрюваного, обвинуваченого, який перебуває під домашнім арештом, мають право з`являтися в житло цієї особи, вимагати надати усні чи письмові пояснення з питань, пов`язаних із виконанням покладених на нього зобов`язань, використовувати електронні засоби контролю.

Визначити строк дії ухвали слідчого судді тривалістю - до 09.06.2024 року включно.

Виконання ухвали доручити органу Національної поліції за місцем проживання підозрюваного.

Відповідно до ч. 4 ст. 535 КПК України, прокурору повідомити слідчого суддю, який постановив ухвалу, про її виконання.

Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення, а підозрюваним - в цей же строк з моменту вручення йому копії даної ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Повний текст ухвали буде оголошено о 08 год. 10 хв. 24.04.2024 року.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення19.04.2024
Оприлюднено03.05.2024
Номер документу118777503
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів застава

Судовий реєстр по справі —757/17454/24-к

Ухвала від 19.04.2024

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Хайнацький Є. С.

Ухвала від 19.04.2024

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Хайнацький Є. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні