Ухвала
від 02.05.2024 по справі 309/2331/24
ХУСТСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 309/2331/24

Провадження № 2-н/309/532/24

У Х В А Л А

про відмову у видачі судового наказу

02 травня 2024 року м. Хуст

Суддя Хустського районного суду Закарпатської області Орос Я.В., розглянувши матеріали заяви ТОВ «ТАС Енергія Країни» про видачу судового наказу про стягнення заборгованості з Акціонерного товариства «Хустська пересувна механізована колона №240» за надані послуги з розподілу природного газу,

В С Т А Н О В И В:

Заявник ТОВ «ТАС Енергія Країни» звернулося до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення з боржника АТ «Хустська пересувна механізована колона №240» заборгованості за період з 01.03.2022 до 31.05.2022 за послуги постачання природного газу у розмірі 48 839,79а також 302,80 грн. судового збору.

Розглянувши матеріали заяви, приходжу до наступного висновку.

Відповідно до ч. 1 ст. 162 ЦПК України заява про видачу судового наказу подається до суду першої інстанції за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом.

Частиною 1 ст. 19 ЦПК України встановлено, що суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.

Суди розглядають у порядку цивільного судочинства також вимоги щодо реєстрації майна та майнових прав, інших реєстраційних дій, якщо такі вимоги є похідними від спору щодо такого майна або майнових прав, якщо цей спір підлягає розгляду в місцевому загальному суді і переданий на його розгляд з такими вимогами.

Таким чином з наведеного вище випливає, що в порядку цивільного судочинства суди розглядаються справи, які виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, однак окрім тих справ, які підлягають до розгляду в порядку іншого судочинства.

Разом з тим, статтею 20 ГПК України визначено справи, які відносяться до предметної та суб`єктної юрисдикції господарських судів. Так, п. 16 ч. 1 ст. 20 ГПК України встановлено, що до юрисдикції господарських судів належать справи за заявами про видачу судового наказу, якщо заявником та боржником є юридична особа або фізична особа підприємець.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 165 ЦПК України суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо наявні обставини, передбачені частиною першою статті 186 цього Кодексу.

Згідно з п. 1 ч. 1, ч. 5 ст. 186 ЦПК України передбачено, що суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства. Відмовляючи у відкритті провадження з підстави, встановленої пунктом 1 частини першої цієї статті, суд повинен роз`яснити заявнику, до юрисдикції якого суду віднесено розгляд справи.

Як вбачається з матеріалів заяви про видачу судового наказу, заявником та боржником є юридичні особи, відтак така не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Водночас, розгляд заяв про видачу судового наказу, в якій заявником та боржником є юридичні особи, належить до юрисдикції господарських судів.

Про відмову у видачі судового наказу суддя постановляє ухвалу не пізніше десяти днів з дня надходження до суду заяви про видачу судового наказу (ч. 2 ст. 165 ЦПК України).

Беручи до уваги вищевикладене, приходжу до висновку, що у видачі судового наказу слід відмовити.

Керуючись ст. ст. 19, 165, 186,258-261, 353 ЦПК України, суддя,

П О С Т А Н О В И В :

Відмовити ТОВ «ТАС Енергія Країни» у видачі судового наказу про стягнення заборгованості з Акціонерного товариства «Хустська пересувна механізована колона №240» за надані послуги з розподілу природного газу.

Роз`яснити заявнику, що заява про видачу судового наказу про стягнення заборгованості, де заявником та боржником є юридичні особи, розглядається в порядку господарського судочинства.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду протягом 15 днів з дня її складення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому її копії.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається в порядку визначеному п.п.15.5 п.15 Розділу ХІІІ Перехідні положення ЦПК України.

Суддя Хустського

районного суду: Орос Я.В.

СудХустський районний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення02.05.2024
Оприлюднено03.05.2024
Номер документу118777687
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи наказного провадження Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості

Судовий реєстр по справі —309/2331/24

Ухвала від 02.05.2024

Цивільне

Хустський районний суд Закарпатської області

Орос Я. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні