Рішення
від 29.04.2024 по справі 449/385/24
ПЕРЕМИШЛЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 449/385/24

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"29" квітня 2024 р. м. Перемишляни

Перемишлянський районний суд Львівської області в складі:

головуючого судді: Гуняк О.Я.,

з участю секретаря судового засідання: Тивонюк С.Р.,

розглянувши увідкритому судовомузасіданні взалі судув м.Перемишляни цивільнусправу зазаявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Перемишлянська міська рада про встановлення факту належності особі правовстановлюючого документу, -

встановив:

ОСОБА_1 , звернулася до Перемишлянського районного суду Львівської області із позовною заявою в якій просить: встановити факт належності їй - ОСОБА_1 , земельної ділянки, площею 0,57 га у с.Плинників Львівського району Львівської області, переданої їй у приватну власність на підставі рішення Вишнівчицької сільської ради народних депутатів Перемишлянського району Львівської області від 30.11.1993 р.

Заяву мотивує тим, що їй - ОСОБА_1 , передано у приватну власність земельну ділянку розміром 0,57 га для обслуговування житлового та господарських будівель і ведення особистих підсобних господарств на підставі Рішення Вишнівчицької сільської ради народних депутатів Перемишлянського району Львівської області ( XIII сесія ХХІ скликання) від 30 листопада1993року. Стверджує, що оригінал цього Рішення, точніше оригінал архівної копії, знаходиться у неї. Зауважує, що помилка в написанні прізвища виникла через те, що у самому Рішенні Вишнівчицької сільської ради народних депутатів Перемишлянського району Львівської області, а саме в списку громадян, яким надано земельні ділянки по селу Плинників її прізвище зазначено « ОСОБА_2 » із м?яким знаком після букви «Ц», хоча у паспорті громадянина України її прізвище « ОСОБА_3 » - без м?якого знаку відповідно. Вважає, що для подальшого розпорядження своєю земельною ділянкою, її реєстрації, їй необхідно встановити, що в Рішенні Вишнівчицької сільської ради народних депутатів Перемишлянського району Львівської області ( XIII сесія ХХ скликання) від 30 листопада1993року, в якому зазначено про передачу у приватну власність земельної ділянки в списку громадян по селу Плинників дійсно зазначено її особу, адже її прізвище в ньому і в паспорті різниться. Наголошує, що факт належності їй цієї земельної ділянки, площею 0,57 га у с.Плинників Львівського району Львівської області на право власності на земельну ділянку, стверджується доданими до заяви документами.

В судове засідання заявник не з`явилася, проте подала заяву, в якій просить проводити розгляд справи без її участі, заяву підтримує повністю.

Представник заінтересованоїособи Перемишлянської міської ради,в судове засідання не з`явився, проте надали відповідь, в якій просять проводити розгляд справи без їхньої участі. Заперечень по справі немає.

Тому суд, вважав за можливе проводити розгляд справи, відповідно дост. 223 ЦПК Україниу відсутності сторін на підставі доказів, які знаходяться в матеріалах справи.

Відповідно до ч. 2ст. 247 ЦПК Україниу зв`язку з неявкою в судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Перевіривши матеріали справи, оцінивши в сукупності зібрані по справі докази, суд приходить до наступного висновку.

Як вбачається із свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 від 12.03.1996 р., ОСОБА_1 , народилася - ІНФОРМАЦІЯ_1 ..

Рішенням Вишнівчицької сільської ради народних депутатів Перемишлянського району Львівської області ( XIII сесія ХХІ скликання) від 30 листопада1993року, ОСОБА_1 , передано у приватну власність, земельну ділянку, площею 0,57 га, в межах с.Плинників, з цільовим призначенням для обслуговування житлового та господарських будівель і ведення підсобних господарств.

Відповідно до довідки виданої старостою Чемеринецького старостинського округу від 14.02.2024 р. №76/24-12, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_1 , є одна і та ж особа.

Як вбачається із паспорта серії НОМЕР_2 від 29.03.1996 р., такий виданий на ім`я ОСОБА_1 .

Як вбачається із посвідчення серії НОМЕР_3 , таке видано ОСОБА_1 .

Згідно п.5 ч.2ст. 293 ЦПК України, суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.

Юридичні факти -це обставини чи життєві факти, з якими норми права пов`язують виникнення, зміну або припинення правовідносин.

Частиною 1ст. 315 ЦПК Українивизначається перелік фактів, які можуть встановлюватись судом, зокрема і встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.

Відповідно до ч.2ст.315 ЦПК України, у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Відповідно до листа ВСУ від 01.01.2012р. «Про судову практику розгляду справ про встановлення фактів, що мають юридичне значення», в разі, якщо установи, які видали ці документи, не можуть виправити допущені в них помилки, громадяни мають право звернутися до суду. Проте сам по собі факт належності документу не породжує для його власника жодних прав, юридичне значення має той факт, що підтверджується документом. Таким чином, для заявника важливо не так саме одержання документа, як оформлення особистих чи майнових прав, що випливають з цього факту. Це означає, що в судовому порядку можна встановити належність громадянину такого документа, який є правовстановлюючим.

Згідно до п.1Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» №5 від 31.03.1995 рокув порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо: згідно із законом такі факти породжують юридичні наслідки, від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення, заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; встановлення факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право.

Пунктом 12Постанови Пленуму Верховного суду України № 5 від 31.03.95 р. «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення»встановлено, що при розгляді справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, зазначені в документі, не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, вказаними у свідоцтві про народження або в паспорті, у тому числі, факту належності правовстановлюючого документа, в якому допущені помилки у прізвищі, імені, по батькові або замість імені чи по батькові зазначені ініціали суд повинен запропонувати заявникові подати докази про те, що правовстановлюючий документ належить йому і що організація, яка видала документ, не має можливості внести до нього відповідні виправлення. Разом з тим, цей порядок не застосовується, якщо виправлення в таких документах належним чином не застережені або ж їх реквізити нечітко виражені внаслідок тривалого використання, неналежного зберігання, тощо. Це є підставою для вирішення питання про встановлення факту, про який йдеться в документі, відповідно до чинного законодавства.

Судом встановлено, що розбіжність у написанні прізвища заявниці та в рішенні Вишнівчицької сільської ради народних депутатів Перемишлянського району Львівської області від 30.11.1993 р., стали перепоною в реалізації її законного права розпорядження і реєстрації земельної ділянки.

Керуючись ст.ст. 12, 13, 76-82, 247, 259, 263-265, 315 ЦПК України, суд,

ухвалив:

Заяву -задовольнити.

Встановити факт належності - ОСОБА_1 , правовстановлюючого документу, а саме: рішення Вишнівчицької сільської ради народних депутатів Перемишлянського району Львівської області від 30.11.1993 р., в частині передачі їй у приватну власність, земельної ділянки, площею 0,57 га, в межах с.Плинників, з цільовим призначенням для обслуговування житлового та господарських будівель і ведення особистих підсобних господарств.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду шляхом подачі протягом 30 днів з дня його проголошення апеляційної скарги.

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 30 днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Заявник: ОСОБА_1 , паспорт серія НОМЕР_2 від 29.03.1996 р., проживаюча за адресою: АДРЕСА_1 .

Заінтересована особа: Перемишлянськаміська радаЛьвівського районуЛьвівської області,ЄДРПОУ 26485176,місце знаходження:вул.Привокзальна,3а, м.Перемишляни Львівського району Львівської області.

Суддя О. Я. Гуняк

Дата ухвалення рішення29.04.2024
Оприлюднено03.05.2024
Номер документу118778400
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:.

Судовий реєстр по справі —449/385/24

Рішення від 29.04.2024

Цивільне

Перемишлянський районний суд Львівської області

Гуняк О. Я.

Ухвала від 21.03.2024

Цивільне

Перемишлянський районний суд Львівської області

Гуняк О. Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні