Справа №: 398/2873/23
провадження №: 2/398/362/24
УХВАЛА
Іменем України
"01" січня 2024 р. суддя Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області Нерода Л.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , інтереси якого представляє адвокат Горбунов Роман Володимирович до Приватного акціонерного товариства «Страхова Група» Ю.БІ.АЙ-КООП», ОСОБА_2 про відшкодування майнової та моральної шкоди, завданої внаслідок вчинення дорожньо-транспортної пригоди,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду із позовом, в якому просить стягнути з відповідача Приватного акціонерного товариства «Страхова Група» Ю.БІ.АЙ-КООП» на його користь 68394,73 грн. матеріальної шкоди, заподіяної внаслідок дорожньо-транспортної пригоди та стягнути з відповідача ОСОБА_2 на його користь 20000 грн. відшкодування моральної шкоди та 1400,00 грн. збитків.
Зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимогст.177 ЦПК України, а саме позивачем не сплачена сума судового збору за позовні вимоги про відшкодування моральної шкоди.
Відповідно до ч.4ст.177 ЦПК Українидо позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Частиною 1статті 4 Закону України «Про судовий збір»передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Законом України «Про Державний бюджет України на 2023 рік»встановлено, що з 01 січня 2023 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 2684,00 гривень.
Позивачем за подання позовної заяви до суду сплачено судовий збір в розмірі 1074,00 грн., (вимога про відшкодування матеріальної шкоди).
Разом з тим, у підпункті 5 пункту 1 частини другоїстатті 4 Закону України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року № 3674-VIвстановлено, що за подання до суду позовної заяви про відшкодування моральної шкоди, встановлюється ставка судового збору в розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Пунктом 2.2. Узагальненого науково-консультативного висновку стосовно визначення належності позовної вимоги про відшкодування моральної шкоди до вимог майнового чи немайнового характеру, викладеного в Листі ВАСУ від 01.01.2015 року, зазначено, що майновий чи немайновий характер позовної вимоги про відшкодування (компенсації) моральної шкоди залежить від наступного.
Згідно з ч. 3ст. 23 ЦК України, моральна шкода відшкодовується грошима, іншим майном або в інший спосіб.
Аналіз цієї норми дає підстави зробити висновок про те, що позовна вимога про відшкодування моральної шкоди може полягати у відшкодуванні грошима, майном або в інший спосіб.
Отже, характер такої вимоги (майновий чи немайновий) є похідним від обраного позивачем (потерпілою особою) способу відшкодування моральної шкоди. Якщо позивач просить відшкодувати моральну шкоду грошима або майном, то така позовна вимога набуває майнового характеру. Якщо ж позивач вибрав інший спосіб відшкодування моральної шкоди, який не має грошового вираження (спростування неправдивих відомостей, прилюдне вибачення тощо), то така вимога є немайновою. За позовну вимогу про відшкодування моральної шкоди має справлятися судовий збір в розмірі, встановленому Законом.
Таким чином, позивачу необхідно оплатити судовий збір за вимогу про відшкодування моральної шкоди у розмірі 2684,00грн.
Враховуючи вищевикладене, позовна заява не відповідає вимогам встановленимЦПК України.
Відповідно до частини 1ст.185ЦПК Українисуддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищенаведене, позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків поданої позовної заяви.
Керуючись ст.177,185 ЦПК України, -
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 , інтереси якого представляє адвокат Горбунов Роман Володимирович до Приватного акціонерного товариства «Страхова Група» Ю.БІ.АЙ-КООП», ОСОБА_2 про відшкодування майнової та моральної шкоди, завданої внаслідок вчинення дорожньо-транспортної пригоди - залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків протягом п`яти днів з дня отримання ухвали.
У разі невиконання ухвали суду у зазначений строк позовну заяву вважати неподаною та повернути позивачу зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СУДДЯ Л.М.НЕРОДА
Суд | Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 01.01.2024 |
Оприлюднено | 03.05.2024 |
Номер документу | 118781270 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них |
Цивільне
Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
Голосеніна Т. В.
Цивільне
Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
Нерода Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні