Ухвала
від 01.05.2024 по справі 398/2194/24
ОЛЕКСАНДРІЙСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №: 398/2194/24

провадження №: 2/398/1872/24

УХВАЛА

Іменем України

"01" травня 2024 р. м.Олександрія

Суддя Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області Подоляк Я.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Квадрат-98» про визнання права власності на нерухоме майно за набувальною давністю,

ВСТАНОВИВ:

24.04.2024 року позивач ОСОБА_1 звернувся до Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області з позовом до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Квадрат-98», відповідно до якого просить визнати за ним право власності за набувальною давністю на площу (1,8 кв.м) із загальної площі сходового майданчика першого поверху першого під`їзду будинку АДРЕСА_1 .

Перевіривши матеріали справи, встановлено, що подана позовна заява не відповідає вимогам ст. ст.175,177 ЦПК Українита підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Відповідно до положень ч. 2, 4, 5ст. 95 ЦПК України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу.

Таким чином, копії будь-яких документів мають засвідчувати їх дійсність, оскільки мають бути виготовлені виключно з оригіналів цих документів.

Отже, копії документів подаються до суду належно завіреними, тобто ксерокопія документа має бути належної якості, щоб на ній можна було прочитати весь текст документа, чітко було видно всі реквізити, поля документа не було порушено, з відміткою про засвідчення копії документа, особою, яка його посвідчує, яка складається: зі слів "Згідно з оригіналом", назви та особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії, яка проставляється нижче підпису, та печатки (для нотаріального завірених копій, копій, що подаються адвокатом як представником (за наявності такої печаті), чи які подаються юридичними особами публічного та приватного права).

Всупереч вимогам ч.2ст.95ЦПК України копії документів, які додані до позовної заяви, не засвідчені позивачем в установленому порядку.

Крім того, як зазначає позивач, установивши двері, він добросовісно, за згодою управляючої організації, прийняв у власне користування частину спільної площі будинку, при цьому, вказану згоду йому нібито було надано тодішньою управляючою організацією ПП «Грант-Житло». Проте доказів того, що співвласниками будинку АДРЕСА_1 створене ОСББ «Квартал-98, до якого пред`явлено позовні вимоги та відомостей про його управлінські повноваження щодо майна на яке позивач просить визнати право власності за набувальною давністю, не надає, що позбавляє суд можливості пересвідчитись у тому, що ОСББ «Квартал-98» є належним відповідачем у вказаній справі.

У відповідності до ч. 1ст. 185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

За таких обставин позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків, шляхом засвідчення належним чином копій документів, які долучені до позовної заяви, та надання доказів створення ОСББ «Квартал-98» власниками квартир та/абонежитлових приміщень будинку АДРЕСА_1 , та відомостей щодо його управлінських повноважень відносно спірного майна.

Керуючись ст.ст.175,177,185,260 ЦПК України,

ПОСТАНОВИВ:

1.Позовну заяву ОСОБА_1 до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Квадрат-98» про визнання права власності на нерухоме майно за набувальною давністю, залишити без руху.

2.Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

3. Роз`яснити позивачу, що якщо відповідно до ухвали суду він у встановлений строк усуне недоліки позовної заяви, позовна заява вважатиметься поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

5. Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Я.М.ПОДОЛЯК

СудОлександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення01.05.2024
Оприлюднено03.05.2024
Номер документу118781296
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності

Судовий реєстр по справі —398/2194/24

Ухвала від 29.05.2024

Цивільне

Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області

Подоляк Я. М.

Ухвала від 01.05.2024

Цивільне

Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області

Подоляк Я. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні