Справа №463/6069/16-к
Провадження №1-кп/463/10/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 травня 2024 р. Личаківський районний суд м.Львова
в складі: головуючого судді ОСОБА_1
з участю секретаря ОСОБА_2
прокурора ОСОБА_3
захисника ОСОБА_4
представника потерпілої сторонни ОСОБА_5
розглянувши усудовому засіданніобвинувальний актв кримінальномупровадженні прокримінальне правопорушенняпередбачене ч.1,3ст.191,ч.1,2ст.361КК України,відносно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця села Міженець Старосамбірського району Львівської області, українця, громадянина України, раніше не судимого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою АДРЕСА_2
в с т а н о в и в :
органами досудового розслідування ОСОБА_6 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.191 та ч.2 ст. 361 Кримінального кодексу України.
В судове засідання обвинувачений вкотре не з`явився, причин неявки не повідомив, про час та місце розгляду кримінального провадження повідомлявся у встановленому законом порядку.
Прокурор в судовому засіданні подав клопотання про обрання щодо обвинуваченого ОСОБА_6 запобіжного заходу у виді триманні під вартою з визначенням розміру застави , оскільки він ухиляється від суду.
Клопотання мотивуєтим,що ОСОБА_6 обвинувачується привласненні чужого майна, яке було ввірене особі чи перебувало в її віданні, вчиненому повторно та у несанкціонованому втручанні в роботу автоматизованої системи, що призвело до підробки інформації, вчиненому повторно.
22 грудня 2016 року обвинувальний акт у вказаному кримінальному провадженні скеровано до Личаківського районного суду м.Львова для розгляду по суті.
Обґрунтованість підозри ОСОБА_6 у вчиненні вказаних кримінальних правопорушень доводиться зібраними у кримінальному провадженні доказами, зокрема: протоколом допиту представника потерпілого, висновком комп`ютерно-технічної експертизи, протоколами тимчасового доступу до речей і документів та іншими матеріалами даного кримінального провадження.
Так, в судові засідання у даній справі обвинувачений ОСОБА_6 систематично не з`являється, а застосовані судом приводи виконати не виявилось можливим. Відтак, ухвалою Личаківського районного суду м. Львова від 18.05.2023 оголошено розшук обвинуваченого.
Беручи до уваги наявність обґрунтованої підозри ОСОБА_6 у вчиненні умисних кримінальних правопорушень, передбачених ч.1, 3 ст.191, ч. 1, 2 ст. 361 КК України, які, відповідно до ст.12 КК України є тяжкими злочинами, за які законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади або займатись певною діяльністю, а також факт того, що обвинувачений після скерування до суду обвинувального акту обвинувачений не виконує покладені на нього процесуальні обов`язки, у зв`язку з чим оголошений судом в розшук з підстав ухилення від суду, є достатні підстави вважати, що без достатнього стримуючого заходу ОСОБА_6 продовжить переховуватись від суду,а відтак просить суд обрати запобіжний захід тримання під вартою
Прокурор в судовому засіданні клопотання підтримав, пояснив, що на його думку, необхідність взяття під варту обвинуваченого є обґрунтованою, оскільки останні переховується від суду, а тому в органу досудового розслідування є об`єктивні підстави вважати, що застосування щодо обвинуваченого ОСОБА_6 такого виду запобіжного заходу, як тримання під вартою забезпечить йому належну процесуальну поведінку та дозволить виконати завдання і досягти мети кримінального провадження, для забезпечення виконання з ним процесуальних рішень, що унеможливлює запобігання вищевказаним ризикам шляхом застосування більш м`якого запобіжного заходу.
Представник потерпілого підтримав думку прокурора в повному обсязі та просив його задоволити.
Захисник заперечив проти задоволення вказаного клопотання. Вказав, що місцезнаходження його підзахисного невідоме йому, оскільки в нього підписаний договір про надання юридичних послуг з його мамою, яка не знає місцезнаходження її сина.
Заслухавши пояснення прокурора, представника потерпілого, захисника, оглянувши і перевіривши надані матеріали клопотання, приходжу до наступного.
Як вбачається із матеріалів кримінального провадження, обвинувачений за викликом суду неодноразово не з`явився, про час та місце розгляду кримінального провадження повідомлявся у встановленому законом порядку, причин своєї неявки суду не повідомив, клопотання про відкладення розгляду справи не подав, що свідчить про ухилення обвинуваченого від явки до суду. Ухвали суду про привід виконані не були. Також з наявною у кримінальному провадженні інформації, особа покинула Україну та перебуває за кордоном.
Обґрунтованість підозри ОСОБА_6 у вчиненні вказаних кримінальних правопорушень доводиться зібраними у кримінальному провадженні доказами, зокрема: протоколом допиту представника потерпілого, висновком комп`ютерно-технічної експертизи, протоколами тимчасового доступу до речей і документів та іншими матеріалами даного кримінального провадження
В ході розгляду клопотання встановлено, що ОСОБА_6 обвинувачується у вчинені злочинів, найважча санкція за який передбачає позбавлення волі на строк до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади або займатись певною діяльністю, а також факт того, що обвинувачений після скерування до суду обвинувального акту обвинувачений не виконує покладені на нього процесуальні обов`язки, у зв`язку з чим оголошений судом в розшук з підстав ухилення від суду, а тому є достатні підстави вважати, що без достатнього стримуючого заходу ОСОБА_6 продовжить переховуватись від суду.
Слід також взяти до уваги і рішення ЄСПЛ справі «Мюррей проти Сполученого Королівства» №14310/88 від 23.10.1994 «факти, які є причиною виникнення підозри не повинні бути такими ж переконливими, як ті, що є необхідними для обґрунтування вироку чи й просто висунення обвинувачення, черга якого надходить на наступній стадії процесу кримінального розслідування»; п. 48 рішення «Чеботарь проти Молдови» № 35615/06 від 13.11.2007 «Суд повторює, що для того, щоб арешт по обґрунтованій підозрі був виправданий у відповідності з статтею 5 1 (с), поліція не зобов`язана мати докази, достатні для пред`явлення обвинувачення, ні в момент арешту ні під час перебування заявника під вартою. Також не обов`язково, щоб затриманій особі були, по кінцевому рахунку, пред`явлені обвинувачення, або щоб ця особа була піддана суду. Метою попереднього тримання під вартою є подальше розслідування кримінальної справи, яке повинно підтвердити або розвіяти підозру, яка є підставою для затримання».
Враховуючи наведене, з метою унеможливити переховування обвинуваченого від суду, суд приходить до переконання, що до обвинуваченого слід застосувати запобіжний захід тримання під вартою з визначення розміру застави, у відповідності до вимог ч. 4ст. 183 КПК України.
Із урахуванням обставин по справі та особи обвинуваченого, майнового стану обвинуваченого та членів його сім`ї, обставин , сума застави відповідно до п. 2 ч. 5ст.182КПК України має бути визначена у розмірі 20 прожиткових мінімуму для працездатних осіб в сумі 60 560 гривень.
Керуючись вимогами статей177,178,182,183,186,194,196,197,395 КПК України, -
УХВАЛИВ:
клопотання прокурора про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою - задоволити
Застосувати щодо обвинуваченого ОСОБА_6 запобіжний захід у виді тримання під вартою в Львівській установі виконання покарань (№ 19) Управління Державної пенітенціарної служби України у Львівській області.
Визначити обвинуваченому ОСОБА_6 , заставу в розмірі 20 прожиткових мінімуму для працездатних осіб в сумі 60560 грн. (шістдесят тисяч п`ятсот шістдесят )гривень .
У випадку внесення вказаного розміру застави, на відповідний рахунок, ОСОБА_6 , звільняється з-під варти в порядку визначеному ч. 4ст. 202 КПК України.
У випадку звільнення з-під варти на обвинуваченого ОСОБА_6 покладаються такі обов`язки:
- прибувати до суду за кожною вимогою;
- не відлучатися із населеного пункту (м. Львова), в якому він проживає, без дозволу слідчого, прокурора або суду;
- повідомляти суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;
- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.
З моменту звільнення з-під варти у зв`язку з внесенням застави підозрюваний, обвинувачений вважається таким, до якого застосовано запобіжний захід у вигляді застави.
Роз`яснити, що згідно з положеннями ч. 6 ст.193 КПК України, після затримання особи і не пізніше як через сорок вісім годин з часу доставки її до місця кримінального провадження слідчий суддя, суд за участю підозрюваного, обвинуваченого розглядає питання про застосування обраного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або його зміну на більш м`який запобіжний захід, про що постановлює ухвалу.
Відповідно до ч. 4 ст. 197 КПК України, у разі постановлення слідчим суддею, судом ухвали про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно підозрюваного, обвинуваченого, на підставі частини шостої статті 193цього Кодексу строк дії такої ухвали не зазначається.
Дана ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Контроль за виконанням ухвали доручити прокурора Галицької окружної прокуратури міста Львова.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Личаківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 02.05.2024 |
Оприлюднено | 06.05.2024 |
Номер документу | 118783975 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Личаківський районний суд м.Львова
Нор Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні