Ухвала
від 01.05.2024 по справі 910/5360/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

01.05.2024Справа № 910/5360/24

Суддя Господарського суду міста Києва Турчин С.О., розглянувши

заяву Релігійної громади Української православної церкви Десятинний Храм Різдва Пресвятої Богородиці у Шевченківському районі м. Києва

про забезпечення позову

особи, які можуть отримати статус учасника справи:

Релігійна громада Української православної церкви Десятинний Храм Різдва Пресвятої Богородиці у Шевченківському районі м. Києва - позивач

Національний музей історії України - відповідач-1

Благодійна організація "Благодійний фонд розвитку Національного музею історії України" - відповідач-2

Товариство з обмеженою відповідальністю "СМАЙЛ КОНСТРАКШН" - відповідач-3

Шевченківський відділ державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ)

без повідомлення (виклику) учасників процесу

ВСТАНОВИВ:

Релігійна громада Української православної церкви Десятинний Храм Різдва Пресвятої Богородиці у Шевченківському районі м. Києва звернулася до Господарського суду міста Києва із заявою про забезпечення позову до подання позовної заяви.

Заявник зазначив, що має намір звернутися до Господарського суду міста Києва з позовом до Національного музею історії України, Благодійної організації "Благодійний фонд розвитку Національного музею історії України", Товариства з обмеженою відповідальністю "СМАЙЛ КОНСТРАКШН" про визнання недійсним договору підряду №18/04-24-1СК від 18.04.2024.

У заяві про забезпечення позову заявник просить суд вжити заходи забезпечення позову, а саме: заборонити Товариству з обмеженою відповідальністю "СМАЙЛ КОНСТРАКШН" вчиняти дії, спрямовані на звільнення земельної ділянки площею 158 кв. м (0,0158 га), що знаходиться у межах земельної ділянки з кадастровим номером 8000000000:91:158:0002 та є її частиною, шляхом знесення нежитлової будівлі (літ. "Р"), каплиці, загальною площею 133,2 кв. м (площа по зовнішніх стінах 158 кв. м), за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 2 (запис про право власності 1788799) та приведення земельної ділянки у попередній стан, згідно з Договором підряду № 18/04-24-1СК від 18 квітня 2024 року, укладеного між Національним музеєм історії України, Благодійною організацією "Благодійний фонд розвитку Національного музею історії України", Товариством з обмеженою відповідальністю "СМАЙЛ КОНСТРАКШН".

Розглянувши заяву про забезпечення позову суд прийшов до висновку про повернення заявнику вказаної заяви без розгляду, з огляду на наступне.

Відповідно до вимог ч.1 ст.136 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 137 цього Кодексу заходів забезпечення позову.

Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду, а також з інших підстав, визначених законом (ч.2 ст.136 ГПК України).

Відповідно до абз.2 ч.7 ст.140 ГПК України cуд повертає заяву про забезпечення позову заявнику, встановивши, що заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.

Відповідно до ч.6 ст.6 ГПК України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.

Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.

Якщо реєстрація електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суперечить релігійним переконанням особи, яка зобов`язана його зареєструвати відповідно до цієї частини, передбачені цим Кодексом процесуальні наслідки звернення до суду такою особою без реєстрації електронного кабінету у вигляді залишення її документа без руху, його повернення або залишення без розгляду не застосовуються за умови, що особа заявила про такі обставини одночасно із поданням відповідного документа шляхом подання окремої обґрунтованої письмової заяви.

Відповідно до статті 13 Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" релігійна організація як юридична особа користується правами і несе обов`язки відповідно до чинного законодавства і свого статуту (положення).

Отже, з 18.10.2023 скаржник був зобов`язаний зареєструватися в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі).

Проте, згідно з відповіді №757323 "Електронний суд", вбачається відсутність зареєстрованого Електронного кабінету в ЄСІТС Релігійної громади Української православної церкви Десятинного Храму Різдва Пресвятої Богородиці у Шевченківському районі м. Києва, перевірка здійснювалася за вказаним кодом ЄДРПОУ: 26388131.

Разом із заявою про забезпечення позову, заявник подав заяву у якій просить суд звільнити Релігійну громаду Української православної церкви Десятинний Храм Різдва Пресвятої Богородиці у Шевченківському районі м. Києва (код ЄДРПОУ 26388131) від обов`язку зареєстровати Електронний кабінет в ЄСІТС при поданні заяви про забезпечення позову.

Заява обґрунтована тим, що реєстрація електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суперечить релігійним переконанням настоятеля та членів Релігійної громади Української православної церкви Десятинний Храм Різдва Пресвятої Богородиці у Шевченківському районі м. Києва.

Крім цього, у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців та громадських формувань відсутні актуальні відомості про керівника Релігійної громади. Заявник зазначає, що 13.10.2023 державний реєстратор Департаменту з питань реєстрації виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) прийняв рішення про відмову у державній реєстрації в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Однак, суд зазначає, що абз.3 ч.6 ст.6 ГПК України щодо можливості не реєстрації електронного кабінету у зв`язку з релігійними переконаннями стосується лише фізичних осіб (адвокатів, нотаріусів, державних та приватних виконавців, арбітражних керуючих, судових експертів).

Таким чином, відповідач, Релігійна громада Української православної церкви Десятинний Храм Різдва Пресвятої Богородиці у Шевченківському районі м. Києва, саме як юридична особа, зобов`язана зареєструвати Електронний кабінет в підсистемі Електронний суд ЄСІТС.

Також суд зазначає, що неможливість внесення змін до Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань не звільняє заявника від обов`язку зареєстровати Електронний кабінет в ЄСІТС. Крім того, заявником не надано актуальних відомостей щодо вчинення/невчинення відповідних реєстраційних дій, а також повторного звернення до державного реєстратора.

За таких обставин, суд відхиляє заяву про неможливість реєстрації електронного кабінету Релігійної громади Української православної церкви Десятинний Храм Різдва Пресвятої Богородиці у Шевченківському районі м. Києва, у зв`язку з наявністю релігійних переконань та відсутністю актуальних відомостей у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо керівника юридичної особи.

Враховуючи відсутність у відповідача зареєстрованого електронного кабінету в підсистемі Електронний суд ЄСІТС та приймаючи до уваги процесуальні наслідки, передбачені абз.2 ч.7 ст.140 ГПК України, суд дійшов висновку, що заява Релігійної громади Української православної церкви Десятинний Храм Різдва Пресвятої Богородиці у Шевченківському районі м. Києва про забезпечення позову до подання позовної заяви підлягає поверненню.

Керуючись ст.136, 139, 140, 233-235 Господарського процесуального кодексу України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Заяву Релігійної громади Української православної церкви Десятинний Храм Різдва Пресвятої Богородиці у Шевченківському районі м. Києва про забезпечення позову повернути заявнику.

Ухвала набрала законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена у порядку і строк, встановлені ст. 256, 257 Господарського процесуального кодексу України.

Дата підписання ухвали: 01.05.2024.

Суддя С. О. Турчин

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення01.05.2024
Оприлюднено06.05.2024
Номер документу118785993
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/5360/24

Ухвала від 01.05.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Турчин С.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні