Справа 522/6601/24
Провадження 3/522/3826/24
ПОСТАНОВА
30.04.2024 суддя Приморського районного суду м. Одеси Іоніді К.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно: ОСОБА_1 , директора ТОВ «ВЄЛФОР ЛТД», (код за ЄДРПОУ 42886011), за ч.1 ст.163-1 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
До Приморського районного суду м. Одеси з Головного управління ДПС в Одеській області надійшов протокол про адміністративне правопорушення № 27/15-32-23-01 від 18.04.2024 з матеріалами про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст.278КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Так, згідно з ч.2 ст. 254 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ч.ч.2-4 ст. 256 КУпАП протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз`яснюються його права і обов`язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Зазначені положення законодавства вказують на те, що протокол про адміністративне правопорушення повинен складатися у присутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Однак, вивченням матеріалів встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення складений за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Також у протоколі відсутні дані про те, що особі були роз`ясненні права та обов`язки, передбачені ст. 268 КУпАП, а також розписка на підтвердження вручення примірника протоколу або запис про відмову від його отримання.
Підпункти 2.12-2.13 Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої Наказом Міністерства фінансів України від 02.07.2016 № 566 дозволяють посадовим особам органів доходів і зборів складати протокол про адміністративне правопорушення за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, у разі неявки такої особи до органу доходів і зборів у визначений в запрошенні час, проте вказані положення Інструкції не в повній мірі відповідають вимогами КУпАП, який має вищу юридичну силу.
У випадку суперечності норм підзаконного акта нормам закону слід застосовувати норми закону, оскільки він має вищу юридичну силу (п. 1 листа Міністерства юстиції України № Н-35267-18 від 30.01.2009).
Крім цього, слід зазначити, що у матеріалах справи відсутнє підтвердження відправлення, та отримання особою, яка притягується до адміністративної відповідальності (або відмови від отримання) рекомендованого відправлення із запрошенням для складання та підписання протоколу про адміністративне правопорушення.
Також, в порушення вимог ч. 1 ст. 256 КУпАП, в протоколі про адміністративне правопорушення № 27/15-32-23-01від 18.04.2024 не в повній мірі вказані відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, а саме: не зазначена дата її народження, місце проживання чи перебування особи, що позбавляє суд в подальшому винести постанову по справі із дотриманням вимог ст. 283 КУпАП.
Зазначені обставини вказують на суттєві порушення ст.256 КУпАП під час складання протоколу, що унеможливлює розгляд справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до абз.5 п.24 Постановою Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 р. № 14 визнана правильною практика тих судів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративне правопорушення, складені без додержання вимог ст. 256 КУпАП України, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
З огляду на зазначене протокол з матеріалами підлягає поверненню до Головного управління ДПС в Одеській області для належного оформлення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 256, 268, 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ПОСТАНОВИВ:
Протокол проадміністративне правопорушення № 27/15-32-23-01 від 18.04.2024 та додані до нього матеріали відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-1 КУпАП повернути до Головного управління ДПС в Одеській області - для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту постановлення.
Суддя К.В.Іоніді
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 30.04.2024 |
Оприлюднено | 06.05.2024 |
Номер документу | 118790809 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Категорія | Адміністративні правопорушення в галузі торгівлі, громадського харчування, сфері послуг, в галузі фінансів і підприємницькій діяльності Розміщення цінних паперів без реєстрації їх випуску або порушення порядку здійснення емісії цінних паперів |
Адмінправопорушення
Приморський районний суд м.Одеси
Іоніді К. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні