Ухвала
від 30.04.2024 по справі 175/6111/24
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №175/6111/24

Провадження №2/175/1024/24

У Х В А Л А

30 квітня 2024 року суддя Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області Озерянська Ж.М., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Молочно-виробничий комплекс «Єкатеринославський» до Чумаківської сільської ради про надання додаткового строку для прийняття спадщини за заповітом, -

В С Т А Н О В И В:

29 квітня 2024 року позивач ТОВ «Молочно-виробничий комплекс «Єкатеринославський» звернулось до суду із позовом до Чумаківської сільської ради про надання додаткового строку для прийняття спадщини за заповітом.

Відповідно до ч. 1, 2ст.2 ЦПК Українизавданнями цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданнями цивільного судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.

Кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів за нормою ст.4 ЦПК України.

Тобто, при зверненні до суду в порядку цивільного судочинства, особа повинна дотримуватись відповідних норм.

При дослідженні матеріалів позовної заяви вбачається, що позовні вимоги мають вимоги щодо надання додаткового строку для прийняття спадщини за заповітом після ОСОБА_1 .

У відповідності до норми п.4 ч.1 ст.20 ГПКУ господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв`язку із здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених частиною другою цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках, зокрема справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі, крім правочинів у сімейних та спадкових правовідносинах.

Проте, з матеріалів позовної заяви вбачається, що між померлою ОСОБА_1 та Фермерським господарством «Перемога КВІ» 20 липня 2008 року було укладено договір оренди землі, яке є об`єктом заповіту та предметом спору.

У зв`язку із тим, що фактично вирішення цієї справи фактично буде впливати та можливо будуть впливати на права ФГ «Перемога КВІ», судом вбачається, що може існувати спір між юридичними особами, який повинен розглядатись у порядку господарського судочинства.

За п.1ч.1ст.20ГПКУкраїнигосподарські судирозглядаютьсправиу спорах,щовиникаютьу зв`язкуізздійсненнямгосподарської діяльності(крімсправ,передбаченихчастиноюдругою цієїстатті),таіншісправи увизначенихзакономвипадках,зокрема справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні правочинів у господарській діяльності, крім правочинів, стороною яких є фізична особа, яка не є підприємцем, а також у спорах щодо правочинів, укладених для забезпечення виконання зобов`язання, сторонами якого є юридичні особи та (або) фізичні особи підприємці.

З цього випливає, що при отриманні позивачем прав на земельну ділянку він стане стороною договору оренди землі як спадкоємець первісного власника земельної ділянки, а отже сторонами договору будуть дві юридичні особи.

Тобто, справа повинна розглядатись за правилами господарського судочинства, а отже Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області є неналежним судом для розгляду цього позову, оскільки у відповідності до ГПК України розгляд повинен здійснюватись місцевим господарським судом.

Стаття 186ЦПК Українипередбачає,що суддявідмовляє увідкритті провадженняу справі,якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Таким чином, суддя повинен відмовити у відкритті провадження за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Молочно-виробничий комплекс «Єкатеринославський» до Чумаківської сільської ради про надання додаткового строку для прийняття спадщини за заповітом, у відповідності до ст.186 КК України.

Отже позивачу слід звернутись до належного суду, яким є Господарський суд Дніпропетровської області.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 27,28, 186, ЦПК України, суддя, -

У Х В А Л И В:

Відмовити у відкритті провадження за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Молочно-виробничий комплекс «Єкатеринославський» до Чумаківської сільської ради про надання додаткового строку для прийняття спадщини за заповітом.

Роз`яснити стороні позивача про право звернення із відповідним позовом до господарського суду у визначеному законом порядку.

Ухвалу надіслати позивачу та до цієї ухвали додати позовні матеріали (копія позовної заяви залишається в суді) не пізніше наступного дня після її постановлення в порядку, встановленому ст. 272 цього Кодексу.

Ухвала може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Суддя Озерянська Ж.М.

СудДніпропетровський районний суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення30.04.2024
Оприлюднено06.05.2024
Номер документу118801354
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом

Судовий реєстр по справі —175/6111/24

Ухвала від 30.04.2024

Цивільне

Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області

Озерянська Ж. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні