Ухвала
від 03.05.2024 по справі 682/1237/24
СЛАВУТСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 682/1237/24

Провадження № 2-з/682/8/2024

У Х В А Л А

03 травня 2024 року

Суддя Славутського міськрайонного суду Мотонок Т.Я., розглянувши заяву про забезпечення позову по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 , в інтересах якої діє представник адвокат Огойко Андрій Анатолійович, до Товариства з обмеженою відповідальністю «АКРІС АГРО»</a>, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача: Селянське (фермерське) господарство «ЛАН», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача: Крупецька сільська рада, про визнання відсутнім права оренди, усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою,

в с т а н о в и л а :

02.05.2024 року до суду надійшов позов ОСОБА_1 , в інтересах якої діє представник адвокат Огойко А.А., до ТОВ «АКРІС АГРО», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача: Селянське (фермерське) господарство «ЛАН», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача: Крупецька сільська рада, про визнання відсутнім права оренди, усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою.

Разом із позовною заявою представником позивача подано заяву про забезпечення позову шляхом:

заборони Товариству з обмеженою відовідальністю «АКРІС АГРО» (вул. Жилянська, буд.106-Б, 01032) укладати та розривати будь-які договори (правочини) щодо нерухомого майна - земельної ділянки, кадастровий номер 6823984700:05:013:0073, площею 1,2643 га, із цільовим призначенням: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Крупецької сільської ради Шепетівського району Хмельницької області (до проведення адміністративної реформи Лисиченської сільської ради Славутського району Хмельницької області), що належить на праві приватної власності ОСОБА_1 , жительці с. Лисиче Шепетівського району Хмельницької області;

заборони державним реєстраторам Крупецької сільської ради Шепетівського району Хмельницької області (вул. Богдана Хмельницького, буд. 106 с. Крупець Хмельницької області, 30068) та іншим особам, наділеним функціями державних реєстраторів вчиняти будь-які реєстраційні дії щодо нерухомого майна земельної ділянки, кадастровий номер 6823984700:05:013:0073, площею 1,2643 га, із цільовим призначенням: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Крупецької сільської ради Шепетівського району Хмельницької області (до проведення адміністративної реформи Лисиченської сільської ради Славутського району Хмельницької області), що належить на праві приватної власності ОСОБА_1 , жительці с. Лисиче Шепетівського району Хмельницької області.

В обґрунтування поданої заяви представник позивача вказує, що на даний відповідач має і матиме реальну можливість укладати та розривати будь-які договори щодо спірної земельної ділянки, належної позивачці, а також подавати їх на державну реєстрацію. Державний реєстратор зможе вчиняти будь-які реєстраційні дії щодо земельної ділянки, що у випадку невжиття заходів із забезпечення позову може ускладнити або зробити неможливим виконання рішення суду.

У відповідності до ч. 1 ст. 153 ЦПК України, заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи.

Розглянувши заяву про забезпечення позову, дослідивши матеріали справи в межах заявленої заяви, суд прийшов до наступних висновків.

Відповідно до ст. 2 ЦПК України, завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Згідно ст. 5 ЦПК України, здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи чи інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, держави та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.

Для належної реалізації завдань цивільного судочинства слугує, зокрема те, що, відповідно до ст. 124 Конституції України, судові рішення є обов`язковими до виконання на всій території України.

Таким чином, порушене, невизнане, оспорюване право особи буде захищене та відновлене тільки після реального виконання рішення суду, яким спір буде вирішено по суті.

Згідно ч. 1 ст. 153 ЦПК України, заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи (учасників третейського (арбітражного) розгляду), крім випадків, передбачених частиною п`ятою цієї статті.

Відповідно до ст. 149 ЦПК України, суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся

Частиною 1 ст. 150 ЦПК України визначено, що позов забезпечується шляхом, зокрема: накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб; забороною вчиняти певні дії.

З Постанови Пленуму Верховною суду України «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову» від 22 грудня 2006 року за № 9 вбачається, що розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.

Отже, цивільний процесуальний закон не зобов`язує суд при розгляді питання про забезпечення позову перевіряти обставини, які мають значення для справи, а лише запобігає ситуації, при якій може бути утруднено чи взагалі стане не можливим виконання рішення у разі задоволення позову. Види забезпечення позову застосовуються для того, щоб гарантувати виконання можливого рішення суду, а таке рішення може бути ухваленим тільки у відповідності до заявлених позовних вимог.

Заходи забезпечення позову повинні застосовуватися лише у разі необхідності та бути співмірними із заявленими вимогами, оскільки безпідставне забезпечення позову може привести до порушення прав і законних інтересів інших осіб.

За таких обставин, враховуючи предмет позову та зазначені у ньому обставини, суд погоджується із твердження представника позивача про існування можливості укладення відповідачем договорів стосовно спірної земельної ділянки та подавати їх на державну реєстрацію, що у разі задоволення позову може утруднити виконання судового рішення.

Суд констатує, що обраний позивачем захід забезпечення позову є співмірним з заявленими позовними вимогами.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що заява підлягає задоволенню.

Роз`яснити, що за приписами ч. 1 ст. 158 ЦПК України суд може скасувати заходи забезпечення позову з власної ініціативи або за вмотивованим клопотанням учасника справи.

Керуючись ст. ст. 149, 150, 153, 258, 259, 260, 261, 353-355 ЦПК України, суддя,

у х в а л и в:

Заяву задовольнити.

Заборонити Товариству з обмеженою відовідальністю «АКРІС АГРО» (вул. Жилянська, буд. 106-Б, 01032) укладати та розривати будь-які договори (правочини) щодо нерухомого майна земельної ділянки, кадастровий номер 6823984700:05:013:0073, площею 1,2643 га, із цільовим призначенням: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Крупецької сільської ради Шепетівського району Хмельницької області (до проведення адміністративної реформи Лисиченської сільської ради Славутського району Хмельницької області), що належить на праві приватної власності ОСОБА_1 , жительці с. Лисиче Шепетівського району Хмельницької області;

Заборонити державним реєстраторам Крупецької сільської ради Шепетівського району Хмельницької області (вул. Богдана Хмельницького, буд. 106 с. Крупець Хмельницької області, 30068) та іншим особам, наділеним функціями державних реєстраторів вчиняти будь-які реєстраційні дії щодо нерухомого майна земельної ділянки, кадастровий номер 6823984700:05:013:0073, площею 1,2643 га, із цільовим призначенням: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Крупецької сільської ради Шепетівського району Хмельницької області (до проведення адміністративної реформи Лисиченської сільської ради Славутського району Хмельницької області), що належить на праві приватної власності ОСОБА_1 жительці с. Лисиче Шепетівського району Хмельницької області.

Ухвала підлягає негайному виконанню.

Копію ухвали направити для негайного виконання та вжиття відповідних заходів державному виконавцю та сторонам у справі.

Суд роз`яснює, що у відповідності до ч. 4 ст. 157 ЦПК України, особи, винні в невиконанні ухвали про забезпечення позову, несуть відповідальність, встановлену законом.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення(проголошення) до Хмельницького апеляційного суду в порядку ст. 355 ЦПК України. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Відповідно до вимог ст. 153 ЦПК України, подання апеляційної скарги не зупиняє виконання ухвали про забезпечення позову.

Суддя Мотонок Т. Я.

СудСлавутський міськрайонний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення03.05.2024
Оприлюднено06.05.2024
Номер документу118804779
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів

Судовий реєстр по справі —682/1237/24

Рішення від 11.10.2024

Цивільне

Славутський міськрайонний суд Хмельницької області

Мотонок Т. Я.

Рішення від 11.10.2024

Цивільне

Славутський міськрайонний суд Хмельницької області

Мотонок Т. Я.

Ухвала від 08.10.2024

Цивільне

Славутський міськрайонний суд Хмельницької області

Мотонок Т. Я.

Ухвала від 01.10.2024

Цивільне

Славутський міськрайонний суд Хмельницької області

Мотонок Т. Я.

Ухвала від 09.09.2024

Цивільне

Славутський міськрайонний суд Хмельницької області

Мотонок Т. Я.

Ухвала від 18.07.2024

Цивільне

Славутський міськрайонний суд Хмельницької області

Мотонок Т. Я.

Ухвала від 18.07.2024

Цивільне

Славутський міськрайонний суд Хмельницької області

Мотонок Т. Я.

Ухвала від 29.05.2024

Цивільне

Славутський міськрайонний суд Хмельницької області

Мотонок Т. Я.

Ухвала від 06.05.2024

Цивільне

Славутський міськрайонний суд Хмельницької області

Мотонок Т. Я.

Ухвала від 03.05.2024

Цивільне

Славутський міськрайонний суд Хмельницької області

Мотонок Т. Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні