Комінтернівський районнийсуд м.Харкова
Номер провадження № 1-кс/641/1089/2024 Справа № 641/2750/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 травня 2024 року м. Харків
Слідчий суддя Комінтернівського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 , за участю - секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань у приміщенні Комінтернівського районного суду м. Харкова клопотання старшого слідчого СВ ВП №2 ХРУП №1 ГУНП в Харківській області капітана поліції ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Слобідської окружної прокуратури м. Харкова ОСОБА_4 про арешт майна у кримінальному провадженні, відомості про кримінальне правопорушення у якому внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024221150000531 від 06.04.2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Слідчий звернувся до слідчого судді з клопотанням, в якому просить накласти арешт на: «болторіз» вироблений з металу, з ручками червоного кольору, на даному «болторізі» маються витиснені гравірування з позначенням довжини ручок «450» та позначення у вигляді 18 дюймів, окрім цього на з?єднувальній планці мається назва виробника «болторізів» ТМ «Intertool», який було вилучено 01.05.2024 під час проведення огляду місця події, за адресою: АДРЕСА_1 . Місцем зберігання речового доказу визначити: камеру схову речових доказів ВП № 2 ХРУП № 1 ГУНП в Харківській області за адресою: АДРЕСА_2 .
В обґрунтування клопотання слідчий зазначає, що в провадженні СВ ВП № 2 ХРУП № 1 ГУНП в Харківській області перебувають матеріали кримінального провадження внесені до ЄРДР за№ 12024221150000531 від 06.04.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України
Під час досудового розслідування встановлено, що 05.04.2024 до ЧЧ ВП № 2 ХРУП № 1 ГУНП в Х/о надійшло повідомлення від ОСОБА_5 про те, що невстановлена особа шляхом вільного доступу здійснила крадіжку велосипеду ТМ "Fort" який перебував за адресою: АДРЕСА_3 , а саме на стоянці для велосипедів поруч з супермаркетом "Рост", чим було завдано матеріальної шкоди останньому. Дане повідомлення зареєстроване до ЖЄО за (№ 5078 від 05.04.2024).
01.05.2024 року в період часу з 17:50 до 18:10 в присутності понятих було проведено огляд місця події, за адресою: АДРЕСА_1 , під час якого гр. ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_1 добровільно погодився видати працівникам поліції «болторізи» вироблені з металу, з ручками червоного кольору, на даних «болторізах» маються витиснені гравірування з позначенням довжини ручок «450» та позначення у вигляді 18 дюймів, окрім цього на з?єднувальній планці мається назва виробника «болторізів» ТМ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
02.05.2024 слідчим винесено постанову про визнання речового доказу, а саме: «болторізи» вироблені з металу, з ручками червоного кольору, на даних «болторізах» маються витиснені гравірування з позначенням довжини ручок «450» та позначення у вигляді 18 дюймів, окрім цього на з?єднувальній планці мається назва виробника «болторізів» ТМ « Intertool».
З метою збереження речових доказів у кримінальному провадженні слідчий просить накласти арешт на вищевказане майно.
В судове засідання слідчий та прокурор не з`явилися, надали слідчому судді заяви про розгляд клопотання без їх участі.
У відповідності до ч.1ст.172 КПК Українинеприбуття учасників кримінального провадження у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.
Слідчий суддя, дослідивши надані докази, встановив, що слідчим відділенням ВП №2 ХРУП №1 ГУНП в Харківській області проводиться досудове розслідування у даному кримінальному провадженні, відомості про кримінальне правопорушення у якому внесені до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань за № 12024221150000531 від 06.04.2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України.
Відповідно до ч.1 ст.170КПКУкраїни арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Згідно з положеннями п.1 ч.2 ст.170КПКУкраїни арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.
За змістом ч. 3 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому п. 1 ч. 2 цього Кодексу, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст.98 цього Кодексу.
Згідно ч.1 ст.98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Відповідно ч.2 ст.173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу);3)наявністьобґрунтованоїпідозри увчиненніособоюкримінального правопорушенняабосуспільнонебезпечного діяння,щопідпадаєпід ознакидіяння,передбаченогозакономУкраїни прокримінальнувідповідальність(якщоарештмайнанакладається увипадках,передбаченихпунктами3,4частинидругоїстатті 170цьогоКодексу); 3-1)можливістьспеціальноїконфіскації майна(якщоарештмайнанакладається увипадку,передбаченомупунктом2частинидругоїстатті 170цьогоКодексу); 4)розміршкоди,завданоїкримінальнимправопорушенням,неправомірноївигоди,якаотриманаюридичною особою(якщоарештмайнанакладається увипадку,передбаченомупунктом4частинидругоїстатті 170цьогоКодексу); 5)розумністьтаспіврозмірність обмеженняправавласностізавданням кримінальногопровадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Відповідно до ч. 11 ст. 170 КПК України, заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.
З матеріалів клопотання вбачається, що вищевказане майно, вилучене під час огляду місця події, має значення для забезпечення кримінального провадження, за існування розумних підозр вважати, що це майно є знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегло на собі його сліди, та існує можливість його використання як доказу у кримінальному провадженні.
На виконання вимог ч.1 ст.173КПКУкраїни орган досудового розслідування довів слідчому судді необхідність арешту майна, а також наявність ризиків, передбачених абз. 1 ч.1 ст.170 КПК України, а тому клопотання про накладення арешту на вказане майно підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.2,7,170-173,309,372 КПК України,слідчийсуддя, -
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого про арешт майна - задовольнити.
Накласти арешт на «болторіз» вироблений з металу, з ручками червоного кольору, на даному «болторізі» маються витиснені гравірування з позначенням довжини ручок «450» та позначення у вигляді 18 дюймів, окрім цього на з?єднувальній планці мається назва виробника «болторізів» ТМ «Intertool», який було вилучено 01.05.2024 під час проведення огляду місця події, за адресою: АДРЕСА_1 .
Місцем зберігання речового доказу визначити: камеру схову речових доказів ВП № 2 ХРУП № 1 ГУНП в Харківській області за адресою: АДРЕСА_2 .
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Харківського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення.
Слідчий суддя- ОСОБА_1
Суд | Комінтернівський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 03.05.2024 |
Оприлюднено | 06.05.2024 |
Номер документу | 118810672 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Комінтернівський районний суд м.Харкова
Богдан М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні