Справа №752/1059/24
Провадження №2-о/752/118/24
УХВАЛА
про призначення експертизи
03 травня 2024 року м. Київ
Голосіївський районний суду міста Києва у складі:
головуючого судді Кордюкової Ж.І.,
за участю присяжних Фоменка С.Є., Русиника М.О.
секретаря Дураєвої А.О.
представника особи, щодо якої розглядається питання
про визнання її недієздатною, ОСОБА_1 ,
представника заінтересованої особи Капустянського О.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку окремого провадження цивільну справу за заявою ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , заінтересована особа Орган опіки та піклування в особі Голосіївської районної у місті Києві державної адміністрації про визнання ОСОБА_4 недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна,-
ВСТАНОВИВ:
В провадженні суду знаходиться цивільна справа за заявою ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , заінтересована особа Орган опіки та піклування в особі Голосіївської районної у місті Києві державної адміністрації про визнання ОСОБА_4 недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна.
Заявники звернулися до суду з клопотанням про призначення амбулаторної судово-психіатричної експертизи щодо ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з метою встановлення її психічного стану. Проведення експертизи просили доручити Державній установі «Інституту психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків Міністерства охорони здоров`я України».
Представник заінтересованої особи Органу опіки та піклування в особі Голосіївської районної у місті Києві державної адміністрації та представник ОСОБА_4 підтримали клопотання про призначення експертизи.
Заявники ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в судове засідання не з`явилися.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Заявники ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , звернулися до суду з заявою про визнання недієздатною їх доньки ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка від народження має інвалідність першої групи підгрупи «А», та яка, на їх думку, за своїм станом не здатна усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними.
Згідно з ч. 1 ст. 298 ЦПК України суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.
Відповідно до абзацу 3 ч. 1 ст. 299 ЦПК України для визначення фактичної можливості такої особи з`явитися в судове засідання, а також про можливість особисто дати пояснення по суті справи у разі необхідності суд може призначити відповідну експертизу.
Пунктом 2 ч. 1 ст. 105 ЦПК України передбачено, що призначення експертизи судом є обов`язковим у разі заявлення клопотання про призначення експертизи обома сторонами. Призначення експертизи судом є обов`язковим також за клопотанням хоча б однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити психічний стан особи.
Згідно з ч. 3, 4 ст. 103 ЦПК України при призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд. Суд з урахуванням обставин справи має право визначити експерта чи експертну установу самостійно. У разі необхідності може бути призначено декілька експертів для підготовки одного висновку (комісійна або комплексна експертиза).
Питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом.
Відповідно до ч. 1 ст. 104 ЦПК України про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.
Таким чином, є необхідним підтвердження хронічного, стійкого психічного розладу, внаслідок чого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не усвідомлює значення своїх дій та (або) не може керувати ними, що повинно бути підтверджено відповідним висновком амбулаторної судово-психіатричної експертизи.
За таких обставин суд вважає за необхідне задовольнити клопотання заявників та призначити амбулаторну судово-психіатричну експертизу, проведення якої доручити експертам Державної установи «Інституту психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків Міністерства охорони здоров`я України». (м. Київ, вул. Кирилівська, буд. 103-А), на вирішення якої поставити питання щодо того, чи хворіє ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 , на психічні хвороби, чи є стан ОСОБА_4 таким, що вона не може розуміти значення своїх дій та керувати ними, чи може ОСОБА_4 за станом здоров`я з`явитися у судове засідання та особисто дати пояснення по суті справи.
З урахуванням потреби у значному проміжку часу для проведення зазначеної експертизи, враховуючи положення п. 5 ч. 1 ст. 252, п. 9 ч. 1 ст. 253 ЦПК України, суд дійшов висновку щодо необхідності зупинення провадження по вказаній цивільній справі на час проведення експертизи.
Керуючись ст.ст. 103, 105, 107, 108-109, 252-253, 258-261, 293, 353-355 ЦПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання заявників про призначення амбулаторної судово-психіатричної експертизи задовольнити.
Призначити у цивільній справі за заявою ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , заінтересована особа Орган опіки та піклування в особі Голосіївської районної у місті Києві державної адміністрації про визнання ОСОБА_4 недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна, амбулаторну судово-психіатричну експертизу, на вирішення якої поставити наступні питання:
-Чи хворіє ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на психічні та фізичні хвороби?
- Чи здатна ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за станом здоров`я усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними?
- Чи може ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за станом здоров`я з`явитися у судове засідання та особисто дати пояснення по суті справи?
Проведення експертизи доручити експертам Державної установи «Інституту психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків Міністерства охорони здоров`я України», яке знаходиться за адресою м. Київ, вул. Кирилівська, буд. 103-А.
Встановити строк для проведення вказаної експертизи тривалістю один місяць.
Зупинити провадження по цивільній справі на час проведення експертизи.
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків відповідно до ст.ст. 384, 385 КК України.
Попередити сторони про наслідки ухилення від участі в експертизі, передбачені ст. 109 ЦПК України.
Витребувати у заявників ОСОБА_2 , ОСОБА_3 медичну документацію, що стосується ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та зобов`язати надати її безросередньо до суду впродовж семи днів від дня отримання цієї ухвали.
Роз`яснити особам, які беруть участь у справі, що у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення.
Суддя Ж. І. Кордюкова
Присяжні С.Є.Фоменко,
М.О.Русиник
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 03.05.2024 |
Оприлюднено | 06.05.2024 |
Номер документу | 118811591 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: |
Цивільне
Голосіївський районний суд міста Києва
Кордюкова Ж. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні