ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
03.05.2024 р. Справа № 914/1131/24
За позовом:Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , Львівська обл., с. Лавриків до відповідача:Комунального некомерційного підприємства «Добросинсько-Магерівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Добросинсько-Магерівської сільської ради Львівського району Львівської області, Львівська обл., смт Магерівпро:стягнення заборгованості, інфляційних втрат та 3% річних Суддя Крупник Р.В.
ВСТАНОВИВ:
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 (надалі Позивач) звернувся до Господарського суду Львівської області із позовною заявою до Комунального некомерційного підприємства «Добросинсько-Магерівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Добросинсько-Магерівської сільської ради Львівського району Львівської області (надалі Відповідач) про стягнення заборгованості, інфляційних втрат та 3% річних.
Позов обґрунтовано тим, що 29.11.2022 між позивачем (підрядник) та відповідачем (замовник) укладено Договір №26, предметом якого є «Поточний ремонт перекриття, підлоги, заміна вікон та водопостачання і водовідведення лікарської амбулаторії загальної практики-сімейної медицини на вул. Грушевського,8 у с. Боброїди Львівського району Львівської області» (Код ДК 021:2015:45450000-6 інші завершальні будівельні роботи).
Як стверджує позивач, свої зобов`язання за договором він виконав належним чином та здійснив будівельні роботи на загальну суму 442`191,00 грн. Разом з цим, відповідач у встановлений строк повністю не оплатив вартості підрядник робіт.
Зважаючи на це, позивач просить стягнути із відповідача 487`714,38 грн., з яких 442`191,00 грн. основний борг, 17`445,34 грн. інфляційні втрати та 28`078,04 грн. 3% річних.
Вирішуючи питання про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі, судом встановлено наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.
Згідно із пунктом 1 частини 1 статті 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують: направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Відповідно до частини 1 статті 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копію та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Відповідно до частини 7 статті 42 ГПК України якщо цим Кодексом передбачено обов`язок учасника справи щодо надсилання копій документів іншим учасникам справи, такі документи в електронній формі можуть направлятися з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а в разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.
Згідно абзацу 2 частини 7 статті 42 ГПК України якщо інший учасник справи відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язаний зареєструвати електронний кабінет, але не зареєстрував його, учасник справи, який подає документи до суду в електронній формі з використанням електронного кабінету, звільняється від обов`язку надсилання копій документів такому учаснику справи.
Системний аналіз наведених положень свідчить про те, що звертаючись до суду з позовною заявою, позивач зобов`язаний направити іншим учасникам її копію та копії доданих до неї документів. Цей обов`язок позивача є основоположним в господарському процесі, оскільки завдяки цьому забезпечується дотримання таких основних засад (принципів) господарського судочинства, як рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом та змагальність сторін (пункти 2, 4 частини 3 статті 2 ГПК України). Ці засади превалюють над будь-якими іншими нормами господарського процесу, в тому числі і нормами передбаченими в абзаці 2 частини 7 статті 42 ГПК України. Подання позовної заяви до суду без доказів її надіслання відповідачу позбавляє останнього права бути обізнаним як про ініціювання позивачем судового процесу так і про зміст цього процесу, що не відповідає вимогам ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Стаття 172 ГПК України встановлює обов`язок позивача направити іншим учасникам копію позовної заяви і доданих до неї документів двома способами: 1) в паперовій формі листом з описом вкладення або 2) в електронній формі через електронний кабінет. Якщо позивач подає позовну заяву в електронній формі, то надсилання її копії іншим учасникам справи здійснюється теж в електронній формі, з урахуванням положень статті 42 ГПК, а саме з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи.
Якщо учасник справи, який зобов`язаний зареєструвати електронний кабінет не зробив цього, то в позивача відсутній обов`язок надсилати йому копії документів в електронній формі. Разом з тим, позивач не звільняється від обов`язку повідомити відповідача про ініціювання ним судового спору та про зміст цього спору. А тому, за відсутності зареєстрованого електронного кабінету у відповідача, позивач направляє йому паперову форму цієї заяви і доданих до неї документів листом з описом вкладення, докази чого додає до додатків електронної позовної заяви.
Як встановлено судом, у відповідача відсутній зареєстрований електронний кабінет. Водночас, в додатках до поданої позовної заяви відсутні докази її направлення відповідачу листом з описом вкладення.
Зважаючи на викладене вище, суд доходить висновку, що позивачу необхідно усунути недоліки позову шляхом надання доказів надіслання позовної заяви та доданих до неї документів відповідачу (поштової квитанції про направлення цінного листа та опису вкладання в цей лист).
У відповідності до частини 1 статті 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст. 162, 164, 172, 174, 234-235 Господарського процесуального кодексу України, суд,
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Комунального некомерційного підприємства «Добросинсько-Магерівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Добросинсько-Магерівської сільської ради Львівського району Львівської області про стягнення заборгованості, інфляційних втрат та 3% річних залишити без руху.
2. Надати Фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 строк для усунення недоліків 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Встановити Фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом надання:
- доказів направлення позовної заяви із додатками до неї на юридичну адресу відповідача (поштової квитанції про направлення цінного листа та опису вкладання в цей лист).
4. Роз`яснити Фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 , що у випадку не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною і буде повернута особі, що звернулася із позовною заявою.
5. Ухвала набирає законної сили в порядку ст. 235 ГПК України.
Веб-адреса сторінки суду http://lv.arbitr.gov.ua на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі.
Суддя Крупник Р.В.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 03.05.2024 |
Оприлюднено | 06.05.2024 |
Номер документу | 118818134 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань підряду |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Крупник Р.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні