Рішення
від 30.04.2024 по справі 922/594/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"30" квітня 2024 р.м. ХарківСправа № 922/594/24

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Шатернікова М.І.

розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження справу

за позовом Приватного акціонерного товариства "Харківенергозбут" (61057, м. Харків, вул. Гоголя, 10; ідент. код 42206328)

до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Наш дім-2012" (61001, м. Харків, вул. Державінська, буд. 13; код ЄДРПОУ: 38160230)

про стягнення 135 632,02 грн.

без виклику учасників справи

ВСТАНОВИВ:

Приватне акціонерне товариство "Харківенергозбут" 26.02.2024 звернулось до Господарського суду Харківської області з позовною заявою до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Наш дім-2012" про стягнення з відповідача заборгованості за Договором про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг № 4-2382С від 01.01.2019 за електричну енергію за період з червня 2023 року по листопад 2023 року в сумі 107367,12 грн, пені за період з червня 2023 року по листопад 2023 року у сумі 21360,50 грн, 3% річних за період з червня 2023 року по листопад 2023 року у сумі 2820,49 грн та індексу інфляції за період червня, липня 2023 року та жовтня, листопада 2023 року у сумі 4083,91 грн. Позовні вимоги обґрунтовано тим, що відповідач, в порушення умов Договору та приписів чинного законодавства, не в повному обсязі оплатив рахунки за спожиту електричну енергію, виставлені позивачем.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 01.03.2024 прийнято позовну заяву ПрАТ "Харківенергозбут" до розгляду, відкрито провадження у справі № 922/594/24 розгляд якої вирішено здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами. Відповідачеві, згідно ст. 251 ГПК України, встановлено строк 15 днів з дня вручення цієї ухвали для подання відзиву на позов та заяви із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження. Позивачеві, згідно статті 251 ГПК України, встановлено строк 5 днів на подання до суду відповіді на відзив з дня його отримання.

Клопотання від сторін, в порядку ч. 5 ст. 252 ГПК України, щодо проведення розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін до суду не надходило.

Частинами 2, 3 статті 120 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суд повідомляє учасників справи про дату, час і місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії, якщо їх явка є не обов`язковою. Виклики і повідомлення здійснюються шляхом вручення ухвали в порядку, передбаченому цим Кодексом для вручення судових рішень.

З метою повідомлення сторін про відкриття провадження у справі, в порядку приписів ст. 120 ГПК України, та надання останнім можливості реалізувати власні процесуальні права, судом засобами поштового зв`язку направлено копії ухвали від 01.03.2024 про відкриття провадження у справі на адреси місцезнаходження сторін.

З метою повідомлення відповідача про розгляд справи судом та про його право подати відзив на позовну заяву, на виконання приписів Господарського процесуального кодексу України, ухвала суду про відкриття провадження у справі від 01.03.2024 була направлена судом рекомендованим листом з повідомленнями про вручення (з відміткою судова повістка) на адресу місцезнаходження відповідача, зазначену в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а саме: 61001, м. Харків, вул. Державінська, буд. 13. Але, судова кореспонденція адресована відповідачу була повернута поштою на адресу суду із позначкою "адресат відсутній за вказаною адресою".

Відповідно до ч. 7 ст. 120 ГПК України, учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання під час розгляду справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв`язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає.

Згідно ч. 6 ст. 242 ГПК України, днем вручення судового рішення є, зокрема, день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.

Відтак, в силу пункту 5 частини 6 статті 242 ГПК України, день невдалої спроби вручення поштового відправлення за адресою місцезнаходження відповідача, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, вважається днем вручення відповідачу ухвал суду.

У даному випаду судом також враховано, що за приписами частини 1 статті 9 ГПК України ніхто не може бути позбавлений права на інформацію про дату, час і місце розгляду своєї справи або обмежений у праві отримання в суді усної або письмової інформації про результати розгляду його судової справи. Будь-яка особа, яка не є учасником справи, має право на доступ до судових рішень у порядку, встановленому законом. Відповідно до частини 2 статті 2 Закону України "Про доступ до судових рішень" усі судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі не пізніше наступного дня після їх виготовлення і підписання. Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 3 названого Закону, для доступу до судових рішень судів загальної юрисдикції Державна судова адміністрація України забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень. - автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень. Судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України (ч. 1 ст. 4 Закону України "Про доступ до судових рішень"). Враховуючи наведене, господарський суд зазначає, що відповідач не був позбавлений права та можливості ознайомитись з процесуальними документами у справі № 922/594/24 у Єдиному державному реєстрі судових рішень (www.reyestr.court.gov.ua).

Матеріали справи свідчать, що всім учасникам справи надано можливість для висловлення своєї правової позиції по суті позовних вимог та судом дотримано, під час розгляду справи, обумовлені чинним ГПК України процесуальні строки для звернення із заявами по суті справи та іншими заявами з процесуальних питань.

Отже, за висновками суду, в матеріалах справи достатньо документів, які мають значення для правильного вирішення спору, внаслідок чого справа може бути розглянута за наявними у справі матеріалами.

Згідно з ч. 4 ст. 240 ГПК України, у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.

Розглянувши матеріали справи, з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, всебічно та повно перевіривши матеріали справи та надані докази, суд встановив наступне.

У зв`язку з відокремленням функції з розподілу електричної енергії від функцій постачання електричної енергії, що визначено положеннями Закону України "Про ринок електричної енергії" від 13.04.2017 (далі - Закон), з 01.01.2019 ПрАТ "Харківенергозбут" (позивач) є постачальником універсальних послуг на території Харківської області у відповідності до Постанови НКРЕКП від 26.10.2018 № 1268.

ПрАТ "Харківенергозбут", як постачальник універсальних послуг, здійснює постачання електричної енергії з 01.01.2019 у порядку, визначеному "Правилами роздрібного ринку електричної енергії" (далі - Правила), затверджених Постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 312 (далі - Постанова), та на умовах Договору постачання універсальних послуг.

На виконання пункту 13 розділу XVII Закону під час здійснення заходів з відокремлення було створено електропостачальника ПрАТ "Харківенергозбут", а АТ "Харківобленерго" виконує функції з розподілу електричної енергії на території Харківської області та є оператором системи розподілу.

Відповідно до статті 4 Закону, учасники ринку електричної енергії провадять свою діяльність на ринку електричної енергії на договірних засадах.

Частиною 1 статті 63 Закону встановлено, що універсальні послуги надаються постачальником таких послуг виключно побутовим та малим непобутовим споживачам.

Договір про постачання універсальних послуг є публічним Договором приєднання та розробляється постачальником універсальної послуги на підставі типового Договору, форма якого затверджується Регулятором. Постачальник універсальних послуг розміщує Договір постачання універсальних послуг на своєму офіційному веб-сайті (ч. 4 ст. 63 Закону).

Абзацом п`ятим пункту 13 розділу XVII Закону встановлено, що фактом приєднання споживача до умов Договору постачання універсальних послуг (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, що засвідчують його бажання укласти договір, зокрема надання підписаної заяви про приєднання, оплата рахунка постачальника універсальної послуги та/або факт споживання електричної енергії.

Також згідно з п. 7 Постанови НКРЕКП від 14.03.2018 № 312, Договір про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг укладається шляхом приєднання до умов Договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг, опублікованого в засобах масової інформації та на веб-сайті постачальника, шляхом оплати рахунка, отриманого від постачальника універсальної послуги, або фактичного споживання будь-яких обсягів електричної енергії (за умови надання рахунка постачальником універсальної послуги), або підписання заяви-приєднання до умов договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг.

Разом з тим, у відповідності до п. 13 Перехідних положень Закону, передача постачальнику універсальних послуг персональних даних побутових та малих непобутових споживачів під час здійснення заходів з відокремлення оператора системи розподілу не потребує отримання згоди та повідомлення таких споживачів про передачу персональних даних і вважається такою, що здійснена в загальносуспільних інтересах з метою забезпечення постачання електричної енергії споживачам.

Як свідчать матеріали справи, Публічний договір про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг розміщений на офіційному сайті ПрАТ "Харківенергозбут": zbutenergo.kharkov.ua.

Враховуючи, що Об`єднанням співвласників багатоквартирного будинку "Наш дім-2012 було фактично спожито електричну енергію та були оплачені рахунки за спожиту електричну енергію Договір вважається укладеним на умовах Договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг № 4-2382С з 01.01.2019 (далі - Договір № 4-2382С) на умовах Комерційної пропозиції № 9 для установ та організацій, які утримуються за рахунок коштів (внесків) населення.

Дані про споживача передані від попереднього постачальника АТ "Харківобленерго".

Отже, відповідач приєднався до умов Договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг № 4-2382С від 01.01.2019 за вказаними у заяві об`єктами, що приєднані до електричних мереж оператора системи розподілу АТ "Харківобленерго", на умовах Комерційної пропозиції № 9 для установ та організацій, які утримуються за рахунок коштів (внесків) населення.

Порядок розрахунків за Договором № 4-2382С від 01.01.2019 визначається відповідно до Комерційної пропозиції № 9 для установ та організацій, які утримуються за рахунок коштів (внесків) населення.

Згідно п. 2.1 Договору, постачальник продає електричну енергію споживачу для забезпечення потреб електроустановок споживача, а споживач оплачує постачальнику вартість спожитої (купленої) електричної енергії та здійснює інші платежі згідно з умовами цього Договору.

Згідно з п.п. 4.12, 4.13 розділу IV Правил, затверджених Постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 312, розрахунки між споживачем та електропостачальником (іншими учасниками роздрібного ринку, якщо вони беруть участь у розрахунках) здійснюються згідно з даними, отриманими від адміністратора комерційного обліку в порядку, передбаченому Кодексом комерційного обліку, про обсяги поставленої, розподіленої (переданої) та купленої електричної енергії.

Згідно з п. 10 Постанови, до запуску електронної платформи Датахаб адміністратора комерційного обліку функції адміністратора комерційного обліку на роздрібному ринку електричної енергії, у тому числі адміністрування процедури зміни постачальника електричної енергії у межах території ліцензованої діяльності, виконує відповідний оператор системи розподілу.

Відповідно до п. 4.3 Правил, дані, необхідні для формування платіжних документів, у тому числі щодо обсягів електричної енергії, надаються учасникам роздрібного ринку адміністратором комерційного обліку в порядку, встановленому Кодексом комерційного обліку. На підставі отриманих даних відповідно до умов Договору (обраної споживачем комерційної пропозиції) сторони складають акти прийому-передачі проданих товарів та/або наданих послуг.

За вимогами п. 9.1.1 Розділу IX Кодексу комерційного обліку електричної енергії, обмін даними між адміністратором комерційного обліку, постачальником послуг комерційного обліку та учасниками ринку здійснюється у вигляді електронних документів відповідно до стандартів інформаційного обміну Датахаб, що розробляються адміністратором комерційного обліку (АТ "Харківобленерго") та затверджуються Регулятором.

Таким чином, розрахунки за спожиту електроенергію відповідача проведені на підставі переданих у відповідності до наведених вимог показів приладу обліку від оператора системи розподілу - АТ "Харківобленерго".

Відповідно до п. 5.8 Договору, розрахунковим періодом за укладеним між сторонами Договором є календарний місяць. Пунктом 5.9 та п. 5.13 Договору передбачено, що оплата вартості електричної енергії здійснюється споживачем виключно шляхом перерахування коштів на спецрахунок постачальника, споживач здійснює оплату за послугу з розподілу (передачі) електричної енергії через постачальника із зазначенням обраного способу оплати в комерційній пропозиції. Відповідно до п. 5.10 Договору, оплата рахунку постачальника має бути здійснена споживачем у строк, визначений в Комерційній пропозиції № 9 для установ та організацій, які утримуються за рахунок коштів (внесків) населення, яка є додатком № 3 до цього Договору.

За умовами п. 3 Комерційної пропозиції № 9, для установ та організацій, які утримуються за рахунок коштів (внесків) населення, оплата електричної енергії в тому числі послуги з розподілу електричної енергії, здійснюється споживачем один раз за фактичний обсяг відпущеної електричної енергії, визначеного за показами розрахункових засобів обліку (або розрахунковим шляхом), на підставі виставленого рахунка споживачу постачальником, в якому зазначаються сума до сплати за електричну енергію, в тому числі послуги з розподілу електричної енергії.

У разі відсутності графіка погашення заборгованості та при відсутності у платіжному документі у реквізиті "Призначення платежу" посилань на період, за який здійснюється оплата, або перевищення суми платежу, необхідної для цього періоду, ці кошти, перераховані споживачем за електричну енергію, постачальник має право зарахувати як погашення існуючої заборгованості споживача з найдавнішим терміном її виникнення.

У разі зміни тарифу надлишок (переплата) оплаченої, але не спожитої електричної енергії зараховується споживачу на його особовий рахунок як авансовий платіж за новими тарифами в наступному розрахунковому періоді.

Укладення сторонами та дотримання споживачем узгодженого графіка погашення заборгованості не звільняє споживача від оплати поточного споживання електричної енергії поточного періоду.

Відповідно до п. 6.2 Договору, споживач зобов`язується забезпечувати своєчасну та повну оплату спожитої електричної енергії відповідно до умов цього Договору та пов`язаних з постачанням електричної енергії послуг згідно з умовами цього Договору.

Пунктом 4 Комерційної пропозиції № 9 для установ та організацій, які утримуються за рахунок коштів (внесків) населення, встановлено, що Рахунок за спожиту електричну енергію надається споживачу протягом 5 робочих днів від дня закінчення розрахункового періоду. Рахунок за спожиту електричну енергію має бути оплачений протягом 5 робочих днів від дня отримання рахунка споживачем; рахунки на оплату надаються споживачу у відповідних структурних підрозділах постачальника; в разі неотримання споживачем рахунків постачальник направляє рахунки споживачу поштовим зв`язком; у такому разі рахунки вважаються отриманими споживачем з дня їх відправлення.

Згідно з переданими даними від АТ "Харківобленерго", відповідачу проведено нарахування та за результатами розрахункового періоду було сформовано та виставлено рахунки за період з лютого 2022 року по листопад 2023 року за спожиту електричну енергію:

- за лютий 2022 року на суму 21749,00 грн, ПДВ 20% 4349,80 грн, разом з ПДВ 26098,80 грн. Відповідачем за лютий 2022 року спожито 15535 кВт*год. Рахунок та Акт приймання-передачі електричної енергії за лютий 2022 року було надіслано відповідачу поштовим зв`язком 31.05.2023. Строк оплати рахунку - 07.06.2023. Рахунок не сплачено.

- за березень 2022 року на суму 1085,00 грн, ПДВ 20% 217,00 грн, разом з ПДВ 1302,00 грн. Відповідачем за березень 2022 року спожито 775 кВт*год. Рахунок та Акт приймання-передачі електричної енергії за березень 2022 року було надіслано відповідачу поштовим зв`язком 31.05.2023. Строк оплати рахунку - 07.06.2023. Рахунок не сплачено.

- за квітень 2022 року на суму 5110,00 грн, ПДВ 20% 1022,00 грн, разом з ПДВ 6132,00 грн. Відповідачем за квітень 2022 року спожито 3650 кВт*год. Рахунок та Акт приймання-передачі електричної енергії за квітень 2022 року було надіслано поштовим зв`язком 31.05.2023. Строк оплати рахунку - 07.06.2023. Рахунок не сплачено.

- за травень 2022 року на суму 6221,60 грн, ПДВ 20 % 1244,32 грн, разом з ПДВ 7465,92 грн. Відповідачем за травень 2022 спожито 4444 кВт*год. Рахунок та Акт приймання-передачі електричної енергії за травень 2022 року було надіслано відповідачу поштовим зв`язком 31.05.2023. Строк оплати рахунку - 07.06.2023. Рахунок не сплачено.

12.05.2022 відповідачем сплачено за квітень 2022 року у розмірі 6132,00 грн, згідно з платіжним дорученням № 400.

- за червень 2022 року на суму 8890,00 грн, ПДВ 20% 1778,00 грн, разом з ПДВ 10668,00 грн. Відповідачем за червень 2022 року спожито 6350 кВт*год. Рахунок та Акт приймання-передачі електричної енергії за червень 2022 року було надіслано відповідачу поштовим зв`язком 12.07.2022. Строк оплати рахунку - 19.07.2022. Рахунок не сплачено.

- за липень 2022 року на суму 5630,80 грн, ПДВ 20% 1126,16 грн, разом з ПДВ 6756,96 грн. Відповідачем за липень 2022 року спожито 4022 кВт*год. Рахунок та Акт приймання-передачі електричної енергії за липень 2022 року було надіслано поштовим зв`язком 05.08.2022. Строк оплати рахунку - 12.08.2022. Рахунок не сплачено.

- за серпень 2022 року на суму 5125,40 грн, ПДВ 20% 1025,08 грн, разом з ПДВ 6150,48 грн. Відповідачем за серпень 2022 року спожито 3661 кВт*год. Рахунок та Акт приймання-передачі електричної енергії за серпень 2022 року було надіслано відповідачу поштовим зв`язком 07.09.2022. Строк оплати рахунку - 14.09.2022. Рахунок не сплачено.

- за вересень 2022 року на суму 9567,60 грн, ПДВ 20% 1913,52 грн, разом з ПДВ 11481,12 грн. Відповідачем за вересень 2022 року спожито 6834 кВт*год. Рахунок та Акт приймання-передачі електричної енергії за вересень 2022 року було надіслано поштовим зв`язком 05.10.2022. Строк оплати рахунку - 12.10.2022. Рахунок не сплачено.

- за жовтень 2022 року на суму 8502,20 грн, ПДВ 20% 1700,44 грн, разом з ПДВ 10202,64 грн. Відповідачем за жовтень 2022 року спожито 6073 кВт*год. Рахунок та Акт приймання-передачі електричної енергії за жовтень 2022 року було надіслано відповідачу поштовим зв`язком 07.11.2022. Строк оплати рахунку - 14.11.2022. Рахунок не сплачено.

- за листопад 2022 року на суму 17033,80 грн, ПДВ 20% 3406,76 грн, разом з ПДВ 20440,56 грн. Відповідачем за листопад 2022 року спожито 12167 кВт*год. Рахунок та Акт приймання-передачі електричної енергії за листопад 2022 року було надіслано відповідачу поштовим зв`язком 12.12.2022. Строк оплати рахунку - 19.12.2022. Рахунок не сплачено.

- за грудень 2022 року на суму 13752,20 грн, ПДВ 20% 2750,44 грн, разом з ПДВ 16502,64 грн. Відповідачем за грудень 2022 року спожито 9823 кВт*год. Рахунок та Акт приймання-передачі електричної енергії за грудень 2022 року було надіслано відповідачу поштовим зв`язком 10.01.2023. Строк оплати рахунку - 17.01.2023. Рахунок не сплачено.

- за січень 2023 року на суму 10889,20 грн, ПДВ 20% 2177,84 грн, разом з ПДВ 13067,04 грн. Відповідачем за січень 2023 року спожито 7778 кВт*год. Рахунок та Акт приймання-передачі електричної енергії за січень 2023 року було надіслано поштовим зв`язком 10.02.2023. Строк оплати рахунку - 17.02.2023. Рахунок не сплачено.

- за лютий 2023 року на суму 10417,40 грн, ПДВ 20% 2083,48 грн, разом з ПДВ 12500,88 грн. Відповідачем за лютий 2023 року спожито 7441 кВт*год. Рахунок та Акт приймання-передачі електричної енергії за лютий 2023 року було надіслано поштовим зв`язком 08.03.2023. Строк оплати рахунку - 15.03.2023. Рахунок не сплачено.

- за березень 2023 року на суму 10990,00 грн, ПДВ 20% 2198,00 грн, разом з ПДВ 13188,00 грн. Відповідачем за березень 2023 року спожито 7850 кВт*год. Рахунок та Акт приймання-передачі електричної енергії за березень 2023 року було надіслано відповідачу поштовим зв`язком 11.04.2023. Строк оплати рахунку - 18.04.2023. Рахунок не сплачено.

- за квітень 2023 року на суму 11159,40 грн, ПДВ 20% 2231,88 грн, разом з ПДВ 13391,28 грн. Відповідачем за квітень 2023 року спожито 7971 кВт*год. Рахунок та Акт приймання-передачі електричної енергії за квітень 2023 року було надіслано відповідачу поштовим зв`язком 10.05.2023. Строк оплати рахунку - 17.05.2023. Рахунок не сплачено.

- за травень 2023 року на суму 11125,80 грн, ПДВ 20% 2225,16 грн, разом з ПДВ 13350,96 грн. Відповідачем за травень 2023 року спожито 7947 кВт*год. Рахунок та Акт приймання-передачі електричної енергії за травень 2023 року було надіслано відповідачу поштовим зв`язком 07.06.2023. Строк оплати рахунку - 14.06.2023. Рахунок не сплачено.

15.05.2023 сплачено за лютий 2022 року у сумі 6098,80 грн, згідно з платіжним дорученням № 14b8f46ес0.

- за червень 2023 на суму 14 689,40 грн., ПДВ 20 % 2937,88 грн, разом з ПДВ 17627,28 грн. Відповідачем за червень 2023 спожито 6677 кВт*год. Рахунок та Акт прийманняпередачі електричної енергії за червень 2023 було надіслано поштовим зв`язком 04.07.2023. Строк оплати рахунку - 11.07.2023. Рахунок не сплачено.

26.06.2023 сплачено за лютий 2022 року у сумі 8767,92 грн згідно платіжного доручення № 548.

- за липень 2023 на суму 13307,80 грн., ПДВ 20 % 2661,56 грн, разом з ПДВ 15969,36 грн. Відповідачем за липень 2023 спожито 6049 кВт*год. Рахунок та Акт приймання-передачі електричної енергії за липень 2023 було надіслано поштовим зв`язком 07.08.2023. Строк оплати рахунку 14.08.2023. Рахунок не сплачено.

27.07.2023 сплачено за лютий 2022 року у сумі 10668,00 грн згідно платіжного доручення № 560.

- за серпень 2023 на суму 16152,40 грн., ПДВ 20 % 3230,48 грн, разом з ПДВ 19382,88 грн. Відповідачем за серпень 2023 спожито 7342 кВт*год. Рахунок та Акт приймання-передачі електричної енергії за серпень 2023 було надіслано поштовим зв`язком 06.09.2023. Строк оплати рахунку 13.09.2023. Рахунок не сплачено.

21.08.2023 сплачено за лютий, березень та травень 2022 року у сумі 6756,96 грн згідно платіжного доручення № 570.

- за вересень 2023 на суму 12907,40 грн, ПДВ 20 % 2581,48 грн, разом з ПДВ 15488,88 грн. Відповідачем за вересень 2023 спожито 5867 кВт*год. Рахунок та Акт приймання-передачі електричної енергії за вересень 2023 було надіслано поштовим зв`язком 06.10.2023. Строк оплати рахунку 13.10.2023. Рахунок не сплачено.

19.09.2023 сплачено за травень, червень 2022 року у сумі 6150,48 грн згідно платіжного доручення № 582.

- за жовтень 2023 на суму 17883,80 грн, ПДВ 20 % 3576,76 грн, разом з ПДВ 21460,56 грн. Відповідачем за жовтень 2023 спожито 8129 кВт*год. Рахунок та Акт приймання-передачі електричної енергії за жовтень 2023 було надіслано поштовим зв`язком 07.11.2023. Строк оплати рахунку 14.11.2023. Рахунок не сплачено.

11.10.2023 сплачено за червень, липень 2022 року у сумі 11481,12 грн згідно платіжного доручення № 589.

- за листопад 2023 на суму 23034,00 грн, ПДВ 20 % 4606,80 грн, разом з ПДВ 27640,80 грн. Відповідачем за листопад 2023 спожито 10470 кВт*год. Рахунок та Акт приймання-передачі електричної енергії за листопад 2023 було надіслано поштовим зв`язком 07.12.2023. Строк оплати рахунку 14.12.2023. Рахунок не сплачено.

05.12.2023 сплачено за червень 2022 року у сумі 10202,64 грн згідно платіжного доручення № 608.

10.12.2023 сплачено за липень - грудень 2022 року у сумі 52265,63 грн згідно платіжного доручення № 4201.

24.12.2023 сплачено за грудень 2022, січень, лютий 2023 року у сумі 28834,90 грн згідно платіжного доручення № 4827.

08.01.2024 сплачено за лютий 2023 року у сумі 10185,80 грн згідно платіжного доручення № 5365.

17.01.2024 сплачено за лютий, березень 2023 року у сумі 1632,24 грн згідно платіжного доручення № 5668.

При цьому, предмет спору щодо основного боргу у цій справі є заборгованість за спожиту електричну енергію за період з червня 2023 по листопад 2023 року у розмірі 107367,12 грн.

А сума основного боргу за період з липня 2022 по травень 2023 року (включно) станом на 01.12.2023 з урахуванням оплати від 17.01.2024 року у розмірі 39725,43 грн, визнана рішенням Господарського суду Харківської області від 12.10.2023 у справі № 922/3693/23.

Отже, ПрАТ "Харківенергозбут", як постачальник, виконав свої зобов`язання за Договором у повному обсязі. Проте, відповідачем умови Договору щодо своєчасної сплати спожитої електричної енергії у встановлені Договором строки не виконано, внаслідок чого у нього утворилась заборгованість перед позивачем за спожиту електричну енергію за період з червня 2023 по листопад 2023 року за Договором № 4-2382С від 01.01.2019 у розмірі 107367,12 грн.

Відповідно до ст. 526 Цивільного кодексу України, зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу.

Частиною 1 ст. 530 Цивільного кодексу України визначено, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.

Стаття 525 Цивільного кодексу України встановлює, що одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно ч. 1 ст. 612 Цивільного кодексу України, боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Згідно ч. 1 ст. 625 ЦК України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання.

Відповідно до ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України, суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Частиною 7 цієї статті передбачено, що одностороння відмова від виконання зобов`язань, передбачених законом, а також відмова від виконання або відстрочка виконання з мотиву, що зобов`язання другої сторони за іншим договором не було виконано належним чином, не допускаються.

Факт передачі позивачем відповідачу товару та його вартість підтверджується наявними у матеріалах справи доказами.

Строк оплати наданих товару, відповідно до умов Договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг № 4-2382С від 01.01.2019 та Комерційної пропозиції № 9, є таким, що настав.

Оскільки відповідач не надав суду доказів сплати існуючої заборгованості, суд приходить до висновку про задоволення позову в частині стягнення з відповідача на користь позивача 107367,12 грн основного боргу.

Відповідно до ст. 610, 611 Цивільного кодексу України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання), а у разі порушення зобов`язання, настають правові наслідки, встановлені договором або законом.

У відповідності до пункту 3 частини першої статті 611 ЦК України у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, сплата неустойки.

Пунктом 7 Комерційної пропозиції № 9 для установ та організацій, які утримуються за рахунок коштів (внесків) населення, у разі порушення споживачем строків оплати електричної енергії, в тому числі послуги з розподілу електричної енергії, передбачених п. 4 Комерційної пропозиції постачальник проводить нарахування за весь час прострочення, у тому числі за день оплати: пені у розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла в період, за який здійснюються нарахування, від суми боргу, за кожен день прострочки; 3% річних з простроченої суми. При цьому сума грошового зобов`язання за договором повинна бути оплачена споживачем з урахуванням встановленого індексу інфляції. Суми пені, 3% річних, інфляційних зазначаються у розрахунковому документі окремим рядком, та повинні бути сплачені протягом 5 робочих днів від дня його отримання споживачем.

Крім суми заборгованості позивач просить суд стягнути з відповідача пеню в сумі 21360,50 грн пені за період з червня 2023 року по листопад 2023 року, 3% річних у сумі 2820,49 грн за період з червня 2023 року по листопад 2023 року, індекс інфляції в сумі 4083,91 грн за період червень, липень 2023 року та жовтень, листопад 2023 року.

Суд вважає, що зазначені суми нараховані позивачем відповідачеві частково обґрунтованими з наступних підстав.

Учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність за правопорушення у сфері господарювання шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставах і в порядку, передбачених цим Кодексом, іншими законами та договором (частини перша статті 216 ГК України).

Частиною третьої статті 549 ЦК України визначено, що пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання.

Договором передбачено нарахування пені за порушення строків оплати електричної енергії. Так, згідно з пунктом 7 Комерційної пропозиції № 9 у разі порушення споживачем строків оплати електричної енергії в тому числі послуги з розподілу електричної енергії, постачальник проводить за весь час прострочення, у тому числі за день оплати, пені в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла в період, за який здійснюється нарахування, від суми боргу за кожен день прострочки.

Разом із тим нарахування пені за період з червня 2023 по листопад 2023 року здійснено позивачем з порушенням актів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Указом Президента України №64/2022 від 24.02.2022 було введено воєнний стан в України з 24.02.2022, потім продовжено строк його дії по теперішній час.

Відповідно до статті 1 Закону України "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг" Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі - НКРЕКП, Регулятор), є постійно діючим центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, що утворений Кабінетом Міністрів України. Регулятор є колегіальним органом, що здійснює державне регулювання, моніторинг та контроль за діяльністю суб`єктів господарювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

НКРЕКП прийнято Постанову "Про забезпечення стабільного функціонування ринку електричної енергії, у тому числі фінансового стану учасників ринку електричної енергії на період дії в Україні воєнного стану" від 25.02.2022 №332.

Підпунктом 16 пункту 1 вказаної постанови (в редакції від 26.04.2022) визначено зупинити нарахування та стягнення штрафних санкцій, передбачених договорами, що укладені відповідно до Закону України "Про ринок електричної енергії" між учасниками ринку електричної енергії на період воєнного стану та протягом 30 днів після його припинення або скасування.

В даній справі спірні господарські правовідносини склалися відповідно до Закону України "Про ринок електричної енергії", у зв`язку з чим вказана постанова НКРЕКП підлягає застосуванню до цих спірних правовідносин.

Отже, враховуючи приписи пункту 16 постанови НКРЕКП від 25.02.2022 №332, яка є чинною та обов`язковою для суб`єктів спірних правовідносин, відсутні правові підстави для нарахування та стягнення з відповідача штрафної санкції у вигляді пені.

За таких обставин, вимога позивача про стягнення з відповідача пені в розмірі 21360,50 грн є безпідставною та такою, що не підлягає задоволенню.

Відповідно до частини другої статті 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Наведені вище норми права та встановлені судом обставини, а саме факт прострочення виконання відповідачем грошового зобов`язання, свідчать про правомірність нарахування позивачем відповідачеві 3% річних та індексу інфляції.

Зокрема, у зв`язку порушенням відповідачем виконання грошового зобов`язання щодо сплати заборгованості за спожиту електричну енергію за період з травня 2022 року по серпень 2023 року позивач просить стягнути з відповідача 3% річних у сумі 2820,49 грн, нарахованих за період з 08 червня 2023 року по 30 листопад 2023 року та інфляційні втрати в сумі 4083,91 грн, нараховані за період червень, липень 2023 року та жовтень, листопад 2023 року, на суму заборгованості за період з травня 2022 року по серпень 2023 року.

З аналізу ст. 625 ЦК України вбачається, що право на звернення з позовними вимогами про стягнення коштів на підставі ч. 2 зазначеної статті виникає у кредитора з моменту порушення грошового зобов`язання.

За змістом ч. 3 ст. 11, ч. 1 ст. 13 ЦК України, цивільні права та обов`язки можуть виникати безпосередньо з актів цивільного законодавства. Цивільні права особа здійснює в межах, наданих їй договором або актами цивільного законодавства.

Частиною 2 ст. 4 ЦК України передбачено, що цей Кодекс є основним актом цивільного законодавства України.

Відповідно до правового висновку, сформульованого Великою Палатою Верховного Суду, зокрема в постановах: від 09.02.2021 у справі № 520/17342/18, від 07.07.2020 у справі № 296/10217/15-ц та від 19.06.2019 у справах № 703/2718/16-ц та № 646/14523/15-ц, від 13.11.2019 у справі № 922/3095/18, від 18.03.2020 у справі № 902/417/18, передбачене законом право кредитора вимагати сплати боргу з урахуванням індексу інфляції та процентів річних не мають характеру штрафних санкцій і є способами захисту його майнового права та інтересу, суть яких полягає у відшкодуванні матеріальних втрат кредитора від знецінення грошових коштів внаслідок інфляційних процесів та отриманні компенсації (плати) від боржника за користування утримуваними ним грошовими коштами, належними до сплати кредиторові. Отже, кредитор вправі вимагати, в тому числі в судовому порядку, сплати боржником сум інфляційних нарахувань та процентів річних, навіть, якщо умовами договору не передбачено стягнення інфляційних та річних.

Нарахування інфляційних втрат на суму боргу та проценти річних відповідно до ст. 625 ЦК України входять до складу грошового зобов`язання та є мірою відповідальності боржника за прострочення грошового зобов`язання, оскільки носять компенсаційний характер та виступають способом захисту майнового права та інтересу, який полягає у відшкодуванні матеріальних втрат кредитора від знецінення грошових коштів унаслідок інфляційних процесів та отриманні компенсації боржника за неналежне виконання зобов`язання.

З урахуванням зазначеного, оскільки відповідачем порушено строки оплати за спожиту електричну енергію за договором про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг № 4-2382С від 01.01.2019 року, з огляду на умови п. 7 Комерційної пропозиції № 9 для установ та організацій, які утримуються за рахунок коштів (внесків) населення та вимоги ст. 625 ЦК України, у позивача - ПрАТ "Харківенергозбут" виникло право вимагати сплати відповідачем 3% річних та інфляційних втрат.

На підставі викладеного, перевіривши наданий позивачем до позовної заяви розрахунок 3% річних шляхом здійснення власного розрахунку, з огляду на приписи ч. 2 ст. 237 ГПК України, якою унормовано, що при ухваленні рішення суд не може виходити у рішенні за межі позовних вимог, суд дійшов висновку, що позовні вимоги в частині стягнення з відповідача 3% річних у сумі 2820,49 грн за період з 08 червня 2023 року по 30 листопад 2023 року є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, тому суд задовольняє позовні вимоги в цій частині в повному обсязі.

Стосовно вимог позивача про стягнення з відповідача інфляційних втрат в сумі 4083,91 грн, нарахованих за період червень, липень 2023 року та жовтень, листопад 2023 року, на суму заборгованості за період з травня 2022 року по серпень 2023 року, суд керується наступним.

Як вбачається з тексту позовної заяви та наданого позивачем до позовної заяви розрахунку заборгованості індексу інфляції, позивачем вказано, що періодом нарахування інфляційних втрат є період червень 2023 року, липень 2023 року, жовтень 2023 року та листопад 2023 року, тобто позивачем нараховано інфляційні лише за окремі місяці та не враховано періоди часу, коли інфляція становила менше одиниці.

Суд зазначає, що індекс інфляції - це показник, що характеризує динаміку загального рівня цін на товари та послуги, які купуються населенням для невиробничого споживання, і його найменший період визначення складає місяць. Розмір боргу з урахуванням індексу інфляції визначається виходячи з суми боргу, що існувала на останній день місяця, в якому платіж мав бути здійснений, помноженої на індекс інфляції, визначений названою Державною службою статистики України, за період прострочення починаючи з місяця, наступного за місяцем, у якому мав бути здійснений платіж, і за будь-який місяць (місяці), у якому (яких) мала місце інфляція. При цьому в розрахунок мають включатися й періоди часу, в які індекс інфляції становив менше одиниці (тобто мала місце дефляція).

Таким чином, базою для нарахування інфляційних є сума основного боргу не обтяжена додатковими нарахуваннями, що існує на останній день місяця, в якому платіж мав бути здійснений. Періодом, за який розраховуються інфляційні втрати, є час прострочення з місяця, наступного за місяцем, у якому мав бути здійснений платіж, і за будь-який місяць (місяці), у якому (яких) мала місце інфляція (дефляція).

Аналогічна правова позиція викладена в постановах Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду від 09.11.2022 у справі № 904/5899/21 та від 08.11.2022 у справі № 910/21124/20.

За змістом рекомендацій, викладених в листі Верховного Суду України від 03.04.1997 № 62-97р "Рекомендації відносно порядку застосування індексів інфляції при розгляді судових справ", сукупний коефіцієнт інфляції за певний період визначається шляхом перемноження місячних індексів інфляції цього періоду.

Кількість місячних індексів інфляційної індексації в межах визначеного з урахуванням пп. а) та б) проміжку часу (перемноження яких між собою утворюють сукупний коефіцієнт - другий множник), визначається кількістю цілих місяців, впродовж яких існувала непогашеним відповідна сума грошового зобов`язання тобто починаючи з наступного, за місяцем дати початку відліку періоду, і завершуючи місяцем, що передує місяцю, в якому відбулося погашення. При цьому, принциповим є врахування індексів виключно за цілі місяця існування прострочення певної суми, оскільки зі змісту п. 6 Методики, затвердженої Наказом Державного комітету статистики № 265 від 27.07.2007, однозначно випливає, що мінімальний період застосування індексу є саме повний місяць, за який він розрахований, оскільки відсутні будь-які підстави стверджувати про знецінення коштів на відповідний коефіцієнт індексу за частину такого місяця. Означений висновок узгоджується з правовою позицією Верховного Суду, викладеного в постанові № 910/9938/17 від 10.10.2018.

На підставі зазначеного, перевіривши наданий позивачем розрахунок інфляційних втрат, шляхом здійснення власного перерахунку, враховуючи, що позивачем у вказаному розрахунку нараховано до стягнення з відповідача інфляційні втрати за загальний період з червня 2023 року по листопад 2023 року без врахування місяців у вказаному періоді, в які індекс інфляції становив менше одиниці (тобто мала місце дефляція), суд дійшов висновку, що вказаний розрахунок є невірним, оскільки розмір інфляційних втрат за загальний період з червня 2023 року по листопад 2023 року на суму боргу за електричну енергію, спожиту відповідачем з травня 2022 року по серпень 2023 року, з урахуванням періодів, в які індекс інфляції становив менше одиниці, складає 1278,29 грн, з яких:

- Здійснивши перерахунок інфляційних на залишок заборгованість за електричну енергію, яка була спожита в травні 2022 за період з червня 2023 по вересень 2023 на суму 2575,04 грн, суд зазначає, що її арифметично вірний загальний розмір становить 33,58 грн;

- Здійснивши перерахунок інфляційних на заборгованість за електричну енергію, яка була спожита в червні 2022 за період з червня 2023 по 11.10.2023 на суму 10668,00 грн та з 12.10.2023 по листопад 2023 на суму 3575,44 грн, суд зазначає, що її арифметично вірний загальний розмір становить 46,62 грн;

- Здійснивши перерахунок інфляційних на заборгованість за електричну енергію, яка була спожита в липні 2022 за період з червня 2023 по 11.10.2023 на суму 6756,96 грн та з 12.10.2023 по листопад 2023 на суму 2368,40 грн, суд зазначає, що її арифметично вірний загальний розмір становить 30,88 грн;

- Здійснивши перерахунок інфляційних на заборгованість за електричну енергію, яка була спожита в серпні 2022 за період з червня 2023 по листопад 2023 на суму 6150,48 грн, суд зазначає, що її арифметично вірний загальний розмір становить 35,74 грн;

- Здійснивши перерахунок інфляційних на заборгованість за електричну енергію, яка була спожита в вересні 2022 за період з червня 2023 по листопад 2023 на суму 11481,12 грн, суд зазначає, що її арифметично вірний загальний розмір становить 66,72 грн;

- Здійснивши перерахунок інфляційних на заборгованість за електричну енергію, яка була спожита у жовтні 2022 за період з червня 2023 по листопад 2023 на суму 10202,64 грн, суд зазначає, що її арифметично вірний загальний розмір становить 59,29 грн;

- Здійснивши перерахунок інфляційних на заборгованість за електричну енергію, яка була спожита у листопаді 2022 за період з червня 2023 по листопад 2023 на суму 20440,56 грн, суд зазначає, що її арифметично вірний загальний розмір становить 118,79 грн;

- Здійснивши перерахунок інфляційних на заборгованість за електричну енергію, яка була спожита у грудні 2022 за період з червня 2023 по листопад 2023 на суму 16502,64 грн, суд зазначає, що її арифметично вірний загальний розмір становить 95,90 грн;

- Здійснивши перерахунок інфляційних на заборгованість за електричну енергію, яка була спожита у січні 2023 за період з червня 2023 по листопад 2023 на суму 13067,04 грн, суд зазначає, що її арифметично вірний загальний розмір становить 75,94 грн;

- Здійснивши перерахунок інфляційних на заборгованість за електричну енергію, яка була спожита у лютому 2023 за період з червня 2023 по листопад 2023 на суму 12500,88 грн, суд зазначає, що її арифметично вірний загальний розмір становить 72,65 грн;

- Здійснивши перерахунок інфляційних на заборгованість за електричну енергію, яка була спожита у березні 2023 за період з червня 2023 по листопад 2023 на суму 13188,00 грн, суд зазначає, що її арифметично вірний загальний розмір становить 76,64 грн;

- Здійснивши перерахунок інфляційних на заборгованість за електричну енергію, яка була спожита у квітні 2023 за період з червня 2023 по листопад 2023 на суму 13391,28 грн, суд зазначає, що її арифметично вірний загальний розмір становить 77,82 грн;

- Здійснивши перерахунок інфляційних на заборгованість за електричну енергію, яка була спожита у травні 2023 за період з червня 2023 по листопад 2023 на суму 13350,96 грн, суд зазначає, що її арифметично вірний загальний розмір становить 77,59 грн;

- Здійснивши перерахунок інфляційних на заборгованість за електричну енергію, яка була спожита у червні 2023 за період з липня 2023 по листопад 2023 на суму 17627,28 грн, суд зазначає, що її арифметично вірний загальний розмір становить 0 грн;

- Здійснивши перерахунок інфляційних на заборгованість за електричну енергію, яка була спожита у липні 2023 за період з серпня 2023 по листопад 2023 на суму 15969,3696 грн, суд зазначає, що її арифметично вірний загальний розмір становить 59,20 грн;

- Здійснивши перерахунок інфляційних на заборгованість за електричну енергію, яка була спожита у серпні 2023 за період з вересня 2023 по листопад 2023 на суму 19382,88 грн, суд зазначає, що її арифметично вірний загальний розмір становить 350,93 грн.

У зв`язку з чим позовні вимоги в частині стягнення інфляційних втрат в сумі 2805,62 грн є безпідставними та не підлягають задоволенню.

А відтак, суд задовольняє позовні вимоги в частині стягнення з відповідача інфляційних втрат в розмірі 1278,29 грн та відмовляє у стягненні інфляційних втрат в розмірі 2805,62 грн.

Підсумовуючи вищенаведене, виходячи із заявлених позивачем вимог та наявних у справі доказів, суд дійшов висновку про часткове задоволення вимог позивача, а саме: стягнення з відповідача на користь позивача заборгованості за спожиту електричну енергію за Договором про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг № 4-2382С від 01.01.2019 в сумі 107 367,12 грн; 3% річних, нарахованих за період з 08.06.2023 по 30.11.2023 у сумі 2820,49 грн, інфляційних втрат за період з 06/2023-11/2023 у сумі 1278,29 грн.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 129 Господарського процесуального кодексу України судовий збір у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

На підставі викладеного, враховуючи положення ст. 129 Господарського процесуального кодексу України та те, що спір виник внаслідок неправильних дій відповідача, пов`язаних з несвоєчасною сплатою заборгованості за поставлену електричну енергію, що змусило позивача звернутися до суду за захистом свого порушеного права, враховуючи сплату судового збору у мінімальному розмірі визначеному законом, суд приходить до висновку про необхідність покладення на відповідача витрат зі сплати судового збору у повному обсязі в сумі 2422,40 грн.

На підставі викладеного, керуючись статтями 1, 4, 13, 20, 73, 74, 76-79, 86, 123, 129, 236-238 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Наш дім - 2012" (вул. Державінська, буд. 13, м. Харків, 61001; код ЄДРПОУ: 38160230) на користь Приватного акціонерного товариства "Харківенергозбут" (вул. Гоголя, буд. 10, м. Харків, 61057; код ЄДРПОУ: 42206328) заборгованість за Договором про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг № 4-2382С від 01.01.2019 за електричну енергію за період з червня 2023 року по листопад 2023 року у сумі 107 367,12 грн; 3% річних за період з 08.06.2023 по 30.11.2023 у сумі 2820,49 грн; інфляційні втрати за період з червня 2023 року по листопад 2023 року в сумі 1278,29 грн; витрати зі сплати судового збору в розмірі 2422,402 грн.

3. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

4. Відмовити у задоволенні позовних вимог в частині стягнення пені в сумі 21 360,50 грн та інфляційних втрат в сумі 2805,62 грн.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано в строки та в порядку визначеному ст. 256, 257 ГПК України.

Повне рішення складено "30" квітня 2024 р.

СуддяМ.І. Шатерніков

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення30.04.2024
Оприлюднено06.05.2024
Номер документу118818375
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв

Судовий реєстр по справі —922/594/24

Рішення від 30.04.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Шатерніков М.І.

Ухвала від 01.03.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Шатерніков М.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні