У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
06 травня 2024 року справа № 927/423/24
Господарський суд Чернігівської області у складі судді Демидової М.О., розглянувши матеріали позовної заяви від 02.05.2024 за позовом: Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Жабинського 2д», вул. Жабинського, 2д, м. Чернігів, 14017, код 44231890
до відповідача: Чернігівської міської ради, вул. Магістратська, 7, м. Чернігів, 14000, код 34339125
про визнання незаконним та скасування рішення
встановив:
03.05.2024 до Господарського суду Чернігівської області надійшла позовна заява Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Жабинського 2д» до Чернігівської міської ради про визнання незаконним та скасування рішення Чернігівської міської ради від 13.09.2023 № 34/VIII-27 «Про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, технічних документацій із землеустрою, надання, вилучення і передачу земельних ділянок юридичним і фізичним особам» у такій частині: «Встановити безстроковий безоплатний сервітут на частину земельної ділянки площею 0,0484 га, з метою права проходу та проїзду до земельної ділянки (кадастровий номер 7410100000:01:030:0070).
Відповідно до п. 9 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити: попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Позивач у позовній заяві зазначив про те, що попередній (орієнтовний) розрахунок судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку з розглядом справи: судовий збір та витрати на правову допомогу. При цьому орієнтовний розмір витрат на правову допомогу позивачем не заначений, відповідні документи до позовної заяви не додані. Договір про надання правової допомоги суми гонорару адвокату не містить, інших документів у підтвердження будь-якої суми відповідних витрат позивач не надав та у позові жодної суми не зазначив.
Отже, позивачем не дотримані вимоги статті 162 Господарського процесуального кодексу України, зокрема, п. 9 ч. 3 ст. 162 ГПК України щодо визначення орієнтовної суми судових витрат.
Таким чином, суд дійшов висновку про те, що позивачем не виконано вимоги ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України.
Суд звертає увагу позивача на правову позицію Великої Палати Верховного Суду від 12.11.2019 у справі № 904/4494/18 щодо відмови позивачу у покладенні витрат на правову допомогу на відповідача у зв`язку з незаявленням в суді першої інстанції орієнтовного розміру витрат на правову допомогу.
Крім того, позивач у позовній заяві зазначив як третіх осіб «Товариство з обмеженою відповідальністю «Житлокомунсервіс» (код 30647515) та Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Жабинського 2е» (код 43840004), однак клопотання про їх залучення до учасників справи до суду відповідно до ч. 1, 3 ст. 50 ГПК України не заявив. Також позивач не обґрунтував правового статусу цих осіб (наявність / відсутність самостійних вимог на предмет спору; сторону, на боці якої мають бути залучені вказані ним особи; а також підстави їх залучення до складу учасників справи).
У відповідності до ч.1,2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Положеннями ч. 3 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
З огляду на вищевикладене, позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк у 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення зазначених недоліків, а саме: подання до суду попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Керуючись статтями 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Позивачу протягом 10 днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви шляхом надання до суду: попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
3. Роз`яснити позивачу, що у відповідності до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, у разі не усунення ним недоліків позовної заяви у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суд звертає увагу учасників справи на те, що відповідно до приписів частин 5-8 статті 6 та частин 5, 6 статті 242 ГПК України, пунктів 5.6, 5.8, 10, 16, 17, 29, 37 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, учасникам справи (їх представникам), які є користувачами Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, судові рішення в паперовій формі не надсилаються і не вручаються. Суд надсилає такі рішення в електронній формі до електронного кабінету таких осіб і вони вважаються врученими в день отримання повідомлення про доставку копії судового рішення на офіційну електронну адресу учасника справи (його представника), з якого і починається перебіг процесуального строку, встановленого законом або судом. Обмін процесуальними документами в електронній формі між судом та/або особами, що є (повинні бути) користувачами Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, має здійснюватися виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
З повним текстом ухвали можна ознайомитись у Єдиному державному реєстрі судових рішень за веб-адресою:http://reyestr.court.gov.ua/.
Суддя М.О. Демидова
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 06.05.2024 |
Оприлюднено | 07.05.2024 |
Номер документу | 118837097 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Демидова М.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні