01.05.2024 Справа № 756/3682/24
Унікальний № 756/3682/24
Провадження № 2/756/2540/24
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 травня 2024 року Оболонський районний суд м. Києва в складі:
головуючого - судді Яценко Н.О.,
за участю секретаря Євтушик В.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , про стягнення аліментів, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач у березні 2024 року через представника адвоката Стукальську І.М. за допомогою системи «Електронний суд» звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів.
В обґрунтування позову вказує, що з 28.04.2005 року сторони уклали шлюб. Від даного шлюбу подружжя має дітей - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Позивач зазначила, що з початку вторгнення російських військ до України, з дітьми змушена була поїхати до Німеччини та отримати тимчасовий захист. Діти проживають разом з позивачем, ходять до школи та дитячого садочку в Німеччині, також додатково займаються спортивними заняттями. Шлюб між сторонами не розірвано, але відповідач не зважаючи, що позивач знаходиться з дітьми не в Україні, подав позовну заяву на розлучення та окремо позовну заяву на поділ майна. Оскільки, позивач з дітьми перебуває в чужій країні, займається навчанням та вихованням дітей, але не може повноцінно забезпечити своє утримання та дітей, оскільки не працює і багато часу проводить з дітьми, також коли діти хворіють, позивач змушена за власні кошти їх лікувати та купувати необхідні ліки, зазначає що, відповідач лише при цьому скидає кишенькові кошти на карту дітям, не враховуючи потреби, лікування, харчування та одяг для дітей, які зростають і потреби збільшуються.
Оскільки, відповідач працює директором на ТОВ «ВЕБ СТУДІЯ «СТЕРЛІНГ» ЄДРПОУ 37037701, яка знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Щекавицька буд. 37/48 офіс 1., також працює окремо як фізична особа -підприємець, та отримує заробітну плату, вважає, що відповідач має також утримувати дітей та надавати грошову допомогу, у зв`язку з чим просить суд стягнути з відповідача, на користь позивача, аліменти на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 та неповнолітнього сина ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 , в розмірі 1/3 частини з усіх видів заробітку (доходу), але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для однієї дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи стягнення з 20.03.2024 року і до досягнення повноліття дітей.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи від 21.03.2024 року головуючим у справі визначено суддю Яценко Н.О.
Ухвалою Оболонського районного суду м. Києва від 02.04.2024 року було відкрито спрощене позовне провадження по справі.
Позивач у судове засідання не з`явилась, про розгляд справи повідомлялась належним чином, подала на клопотання про розгляд справи за її відсутності.
Відповідач подав клопотання в якому позовні вимоги визнав та проти задоволення позову не заперечував.
Суд вважає за можливе провести розгляд справи без участі сторін.
Дослідивши письмові докази по справі, суд приходить до висновку, що позов необхідно задовольнити з наступних підстав.
Судом встановлено, що 28.04.2005 року сторони зареєстрували шлюб, що підтверджується свідоцтвом про шлюб видане Відділом реєстрації актів цивільного стану Тальнівського районного управління юстиції Черкаської області, актовий запис №40.
Від даного шлюбу подружжя має дітей: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_1 від 27 грудня 2011 року та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_2 від 13 лютого 2018 року, які проживають разом з матір`ю.
Згідно ч. 3 ст. 181 СК України, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина. Спосіб стягнення аліментів, визначений рішенням суду, змінюється за рішенням суду за позовом одержувача аліментів.
Відповідно до ч.1 ст.191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред`явлення позову.
Відповідно до ч.1 ст.182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров`я та матеріальне становище дитини; стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; наявність на праві власності, володіння та/або користування у платника аліментів майна та майнових прав, у тому числі рухомого та нерухомого майна, грошових коштів, виключних прав на результати інтелектуальної діяльності, корпоративних прав; доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; інші обставини, що мають істотне значення.
Відповідно до ч.2 ст. 182 СК України, розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 27 Конвенції ООН про права дитини від 20 листопада 1989 року, яка ратифікована постановою Верховної Ради України № 789-ХІІ від 27 лютого 1991 року та набула чинності для України 27 вересня 1991 року, держава визнає право кожної дитини на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дитини. Батьки або інші особи, які виховують дитину, несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здібностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини.
Згідно із ст. 18 Конвенції про захист прав дитини суд повинен докласти всіх можливих зусиль для того, щоб забезпечити визнання принципу загальної та однакової відповідальності обох батьків за виховання і розвиток дитини.
Батьки несуть основну відповідальність за виховання та розвиток дитини. Найкращі інтереси дитини є предметом їх основного піклування.
Підсумовуючи вищезазначене, з урахуванням того, що відповідач визнав позовні вимоги та розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дітей, та обов`язку обох батьків по утриманню дітей, суд вважає необхідним задовольнити позовні вимоги про стягнення аліментів, стягнувши з відповідача та користь позивача аліменти на аліменти на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 та неповнолітнього сина ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 , в розмірі 1/3 частини з усіх видів заробітку (доходу), але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для однієї дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи стягнення з 20.03.2024 року і до досягнення повноліття дітей.
Відповідно до ст. 192 Сімейного кодексу України, розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров`я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 4 ст. 273 ЦПК України, якщо після набрання рішенням суду законної сили, яким з відповідача присуджені періодичні платежі, зміняться обставини, що впливають на визначені розміри платежів, їх тривалість чи припинення, кожна сторона має право шляхом пред`явлення нового позову вимагати зміни розміру, строків платежів або звільнення від них.
Враховуючи положення ст.ст. 133, 141, 142 ЦПК України та те, що відповідач визнав позов, з відповідача підлягають стягненню на користь держави судові витрати в сумі 605 грн. 60 коп.
Допустити негайне виконання судового рішення в межах суми платежу за один місяць.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 12, 19, 81, 133, 141, 142, 206, 223, 258, 265, 273, 279, 430 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В :
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , про стягнення аліментів - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 (РНОКПП - НОМЕР_3 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 ) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП - НОМЕР_4 , місце реєстрації: АДРЕСА_2 ) аліменти на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 та неповнолітнього сина ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 , в розмірі 1/3 частини з усіх видів заробітку (доходу), але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для однієї дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи стягнення з 20.03.2024 року і до досягнення повноліття дітей.
Стягнути з ОСОБА_2 (РНОКПП - НОМЕР_3 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 ) на користь держави судовий збір у сумі 605 грн. 60 коп.
Рішення в частині стягнення аліментів підлягає негайному виконанню у межах суми платежу за один місяць.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Київського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Н.О. Яценко
Суд | Оболонський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 01.05.2024 |
Оприлюднено | 07.05.2024 |
Номер документу | 118841516 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про стягнення аліментів |
Цивільне
Оболонський районний суд міста Києва
Яценко Н. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні