Справа № 473/6809/23
РІШЕННЯ
іменем України
"03" травня 2024 р. Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області у складі: головуючого судді Ротар М.М.
за участю секретаря судового засідання Ніколаєнко Г.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні залу суду в місті Вознесенську Миколаївської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Територіальної громади м. Вознесенська в особі Вознесенської міської ради Миколаївської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору ОСОБА_2 про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування
встановив
позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Територіальної громади м. Вознесенська в особі Вознесенської міської ради Миколаївської області про визнання права власності на житловий будинок АДРЕСА_1 , в порядку спадкування після смерті її батька ОСОБА_3 , який помер14 ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Обґрунтовуючи свої вимоги позивач зазначила, що вона є спадкоємицею за заповітом після смерті батька, однак нотаріусом було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину, яка відкрилася після його смерті, оскільки правовстановлюючий документ на житловий будинок містить незастережні дописки.
Таким чином, вона позбавлена можливості у нотаріальному порядку оформити свої спадкові права, тому вимушена звернутися до суду з даним позовом.
Ухвалою суду від 11 грудня 2023 року відкрито провадження по справі та справа призначена до розгляду в порядку загального позовного провадження.
Ухвалою суду від 03 квітня 2024 року залучена до участі у справі в якості третьої особи без самостійних вимог ОСОБА_2 .
Позивач ОСОБА_1 у судове засідання не з`явилась, подала суду заяву про розгляд справи за її відсутності, позовні вимоги підтримує у повному обсязі та просила їх задовольнити.
Представник відповідача у судове засідання не з`явився, подав суду заяву про розгляд справи за його відсутності, відповідно до якої позовні вимоги визнав повністю та не заперечував щодо їх задоволення.
Третя особа ОСОБА_2 у судове засідання не з`явилась, подала суду заяву про розгляд справи за її відсутності, проти задоволення позовних вимог не заперечує.
Дослідивши матеріали справи та заяви сторін, з`ясувавши всі обставини справи в їх сукупності, суд дійшов наступного висновку.
В судовому засіданні було встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько позивачки ОСОБА_3 .
Після смерті батька відкрилась спадщина на належний йому житловий будинок із господарчими будівлями і спорудами АДРЕСА_1 .
Спадщину після смерті матері, відповідно до ч. 1 ст. 1269 ЦК України, прийняла позивач ОСОБА_1 шляхом подачі до Першої Вознесенської державної нотаріальної контори Миколаївського нотаріального округу заяви про прийняття спадщини за заповітом у шестимісячний строк з моменту смерті батька.
В Першій Вознесенській державній нотаріальній конторі Миколаївського нотаріального округу заведено спадкову справу № 34/202.
Однак 25.05.2023 року державним нотаріусом надані письмові роз`яснення про неможливість видати свідоцтво про право на спадщину на житловий будинок, оскільки у правовому документі на житловий будинок присутні наявні, незастережні дописки, виправлення та рекомендовано звернутись до суду. (довідка в.о. завідувача Першої Вознесенської державної нотаріальної контори від 25.05.2023 року №363/02-31).
Як слідує із змісту роз`яснень Пленуму Верховного Суду України, викладених у п. 23 постанови № 7 від 30 травня 2008 року "Про судову практику у справах про спадкування" за відсутності умов для одержання свідоцтва про право на спадщину, або у разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину спадкоємець має право пред`явити вимоги про визнання права на спадщину у судовому порядку за правилами позовного провадження.
Відповідно до ст. 15 ЦК України передбачено право кожної особи на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа також має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного судочинства. Відтак зазначена норма визначає об 'єктом захисту порушене, невизнане або оспорюване право чи цивільний інтерес.
Порушене право пов 'язане з позбавленням його володільця можливості здійснити (реалізувати) своє право повністю або частково. При оспоренні або невизнанні права виникає невизначеність у праві. Таким чином, порушення, невизнання або оспорення суб`єктивного права є підставою для звернення особи за захистом свого права із застосуванням відповідного способу захисту. Способи захисту порушеного права або інтересу передбачені ст. 16 ЦК України.
Згідно ч.2 ст. 124 Конституції України юрисдикція суду поширюється на всі правовідносини, які виникають у державі.
Ст. 55 Конституції України гарантує судовий захист прав і свобод людини і громадянина. Тобто, будь-які цивільні права та інтереси, які охороняються законом, можуть заслуговувати на судовий захист.
Згідно з ст. 328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Як передбачено ст. 1216 ЦК України, спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Згідно з ст. 1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Згідно ст. 1218 ЦК України, до складу спадщини входять усі права та обов`язки, які належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Положенням ч.4 ст.206 ЦПК України визначено, що у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
З огляду на викладене та враховуючи визнання відповідачем пред`явленого позову, яке не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, аналізуючи зібрані у справі докази у їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги про визнання право власності на житловий будинок за позивачем є такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.4, 200, 206, 263-265, 273 ЦПК України, суд
ухвалив
позов - задовольнити.
Визнати ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 , (РНОКПП НОМЕР_1 ) право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті батька ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Рішення може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги до Миколаївського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Повний текст рішення виготовлено 07 травня 2024 року.
Суддя М.М. Ротар
Суд | Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 03.05.2024 |
Оприлюднено | 08.05.2024 |
Номер документу | 118849354 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Цивільне
Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області
Ротар М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні