Сквирський районний суд Київської області
Справа № 376/254/24
Провадження № 2/376/383/2024
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"22" січня 2024 р.
Суддя Сквирського районного суду Київської області Віговський С.І. розглянувши клопотання позивачів про витребування доказів у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , про визнання права власності на майно в порядку спадкування за законом, -
В С Т А Н О В И В :
В провадженні Сквирського районного суду Київської області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , про визнання права власності на майно в порядку спадкування за законом.
Разом з позовною заявою, позивачами було подано клопотання про витребування у уповноважених осіб АТ КБ «ПРИВАТБАНК» інформації щодо карткового рахунку відкритого у зазначеній фінансовій установі на ім`я « ОСОБА_4 », ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 ).
Позивачі обґрунтовують клопотання тим, що після смерті ОСОБА_4 , яка сталася ІНФОРМАЦІЯ_2 відкрилася спадщина, до складу якої відповідно до ст.ст. 1218, 1228 ЦК України входить право вимоги грошових коштів, які були внесені і знаходяться у банках. Окрім того, як зазначають позивачі, за життя ОСОБА_4 користувався послугами вищезазначеної фінансової установи та йому належала банківська картка за № НОМЕР_2 . Відсутність у позивачів інформації відносно грошових коштів, які можливо перебувають на балансі вказаної установи позбавляє їх можливості оформити спадщину у встановлений законом порядок.
Суд, вивчивши клопотання, заслухавши думку позивача та ознайомившись з матеріалами справи приходить до наступного.
Статтею 16 ЦК України визначено, що кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Відповідно до ч. 3 ст. 12, ч. 1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Положеннями ст. 43 ЦПК України передбачено, що учасники справи мають право зокрема подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб.
Частиною 1 статті 83 ЦПК України встановлено, що сторони та інші учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду.
Відповідно до ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Згідно ч. 1 ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинахдругійтатретійстатті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
Відповідно до ст. 60 Закону України «Про банки і банківську діяльність» інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам при наданні послуг банку, є банківською таємницею.
Частиною 1 статті 1076 ЦК України встановлено, що відомості про операції та рахунки можуть бути надані тільки самим клієнтам або їхнім представникам. Іншим особам, у тому числі органам державної влади, їхнім посадовим і службовим особам, такі відомості можуть бути надані виключно у випадках та в порядку, встановлених законом про банки і банківську діяльність.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 62 Закону України «Про банки і банківську діяльність» інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками за рішенням суду.
У відповідності до вимог п. 4 ч. 5 ст. 12 ЦПК України суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.
Як зазначає ЄСПЛ у своєму рішенні у справі «Рожков протиРФ» від 31.10.2013, кожній зі сторін повинна бути надана розумна можливість представляти свою правову позицію, включаючи свої докази таким чином, щоб вона не була поставлена в значно менш вигідне становище, ніж інша сторона.
В даному випадку, сторона позивачів з об`єктивних причин позбавлена можливості отримати докази, які входять до предмету доказування, тому суд з метою повного та всебічного з`ясування всіх обставин, що мають значення для правильного вирішення справи, вважає за необхідне клопотання задовольнити та витребувати з АТ КБ «ПРИВАТБАНК» запитувану інформацію.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 12, 43, 81, 83, 84 ЦПК України, ст.ст. 16, 1076 ЦК України, ст.ст. 60, 62 ЗУ «Про банкиі банківськудіяльність»,-
У Х В А Л И В :
Клопотання позивачів, ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_3 ) та ОСОБА_2 (адреса: АДРЕСА_1 ,РНОКПП: НОМЕР_4 ), про витребування доказів - задовольнити.
Витребувати у Акціонерного товаристваКомерційний банк«ПРИВАТБАНК» (юридичнаадреса:вул.Грушевського,1Д,м.Київ,Код ЄДРПОУ:14360570)інформацію щодо карткового рахунку відкритого у зазначеній фінансовій установі на ім`я « ОСОБА_4 », ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 ).
Зобов`язати уповноважених осіб Акціонерного товаристваКомерційний банк«ПРИВАТБАНК» надати витребовувані докази у строк, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення даної ухвали суду.
Роз`яснити, що будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Роз`яснити, що особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
Роз`яснити, що у разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені ЦПК України. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя С.І. Віговський
Суд | Сквирський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 22.01.2024 |
Оприлюднено | 08.05.2024 |
Номер документу | 118851444 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Сквирський районний суд Київської області
Віговський С. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні