ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116 (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua
УХВАЛА
"06" травня 2024 р. Справа№ 873/70/24
Північний апеляційний господарський суд у складі:
суддя: Поліщук В.Ю.
розглянувши матеріали апеляційної скарги Акціонерного товариства «К.Енерго»
на рішення Постійно діючого Третейського суду при Асоціації українських банків від 15.12.2023 року
третейська справа №84/23 (суддя Оберемко Р.А.)
за позовом Публічного акціонерного товариства «Банк Столиця», Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Ресурси», Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрметалзабезпечення» та Товариства з обмеженою відповідальністю «Альтернатива Груп»
про звернення стягнення на заставне майно повністю, -
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Постійно діючого Третейського суду при Асоціації українських банків від 15.12.2023 року у третейській справі №84/23 позов ПАТ «Банк Столиця» задоволено частково.
АТ «К.Енерго», звернулось до Північного апеляційного господарського суду з заявою (в порядку апеляційного оскарження) про скасування рішення Постійно діючого Третейського суду при Асоціації українських банків від 15.12.2023 року у справі №84/23 за позовом ПАТ «Банк Столиця», ТзОВ «Торговий дім «Ресурси», ТзОВ «Укрметалзабезпечення» та ТзОВ «Альтернатива Груп» про звернення стягнення на заставне майно повністю.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 30.04.2024 року, справа №873/70/24 передана на розгляд судді Поліщук В.Ю.
Розглянувши матеріали заяви, Північний апеляційний господарський суд встановив наступне.
Відповідно до ст. 346 ГПК України, сторони, треті особи, а також особи, які не брали участі у справі, у разі якщо третейський суд вирішив питання про їхні права та (або) обов`язки, мають право звернутися до суду із заявою про скасування рішення третейського суду. Заява про скасування рішення третейського суду подається до апеляційного господарського суду за місцем розгляду справи третейським судом стороною, третьою особою протягом дев`яноста днів з дня ухвалення рішення третейським судом, а особою, яка не брала участі у справі, у разі якщо третейський суд вирішив питання про її права та (або) обов`язки, - протягом дев`яноста днів з дня, коли вона дізналася або повинна була дізнатися про ухвалення рішення третейського суду. Заява, подана після закінчення строку, встановленого частиною другою цієї статті, повертається. Суд за клопотанням заявника може поновити пропущений строк на подання заяви про скасування рішення третейського суду, якщо визнає причини його пропуску поважними.
Статтею 347 ГПК України, встановлено вимоги до форми і змісту заяви про скасування рішення третейського суду.
Відповідно до п.1) ч. 4 ст. 347 ГПК України до заяви про скасування рішення третейського суду додаються:
- оригінал рішення третейського суду або належним чином завірена його копія. Копія рішення постійно діючого третейського суду завіряється головою постійно діючого третейського суду, а копія рішення третейського суду для вирішення конкретного спору має бути нотаріально завірена.
Апеляційним господарським судом встановлено, що, всупереч вимогам п.1) ч. 4 ст. 347 ГПК України, заявником не надано оригіналу рішення третейського суду або належним чином завірена його копія.
Відповідно до ч. 5 ст. 347 ГПК України, до заяви про скасування рішення третейського суду, яка подана без додержання вимог, визначених у цій статті, застосовуються правила статті 174 цього Кодексу.
У свою чергу частина 1 ст. 174 ГПК України містить положення, відповідно до якого суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст.162,164,172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви приймає ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, заява АТ «К.Енерго», про скасування рішення Постійно діючого Третейського суду при Асоціації українських банків від 15.12.2023 року у третейській справі №84/23 підлягає залишенню без руху на підставі зазначених приписів процесуального законодавства, з огляду на неподання документів, передбачених ч. 4 ст. 347 ГПК України.
При цьому, апеляційний господарський суд зазначає, що згідно з ч. 2 ст. 174 ГПК України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою (ч. 4 ст. 174 ГПК України).
Керуючись ст.ст.174, 352-354 ГПК України, Північний апеляційний господарський суд, -
УХВАЛИВ:
1. Заяву АТ «К.Енерго», про скасування рішення Постійно діючого Третейського суду при Асоціації українських банків від 15.12.2023 року у третейській справі №84/23 залишити без руху, надавши заявнику строк не більше семи днів з дня отримання копії цієї ухвали для усунення недоліків заяви, зазначених у мотивувальній частині.
2. Попередити АТ «К.Енерго», що у випадку неусунення у встановлений термін недоліків, подану заяву буде повернуто заявнику.
Суддя В.Ю. Поліщук
Суд | Північний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 06.05.2024 |
Оприлюднено | 08.05.2024 |
Номер документу | 118863261 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи щодо оскарження рішень третейських судів та про видачу наказів на примусове виконання рішень третейських судів, з них про скасування рішення третейського суду |
Господарське
Північний апеляційний господарський суд
Поліщук В.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні