Ухвала
від 07.05.2024 по справі 902/518/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Пирогова, 29, м. Вінниця, 21018, тел./факс (0432)55-80-00, (0432)55-80-06 E-mail: inbox@vn.arbitr.gov.ua


УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"07" травня 2024 р. Cправа № 902/518/24

Суддя господарського суду Вінницької області Маслій І.В., розглянувши матеріали

за позовом: Могилів-Подільської міської ради Вінницької області (площа Шевченка, буд. 6/16, м. Могилів-Подільський, Вінницька обл., 24000)

до: Приватного підприємства "Говерла" (вул. Вокзальна, 25, м. Могилів-Подільський, Вінницька обл., 24000)

про внесення змін до договорів оренди землі

В С Т А Н О В И В :

Могилів-Подільська міська рада Вінницької області звернулась до Господарського суду Вінницької області з позовом до Приватного підприємства "Говерла" про внесення змін до договорів оренди землі.

Дослідивши матеріали позовної заяви №05-29/22 від 22.04.2024 господарський суд дійшов висновку, що остання підлягає залишенню без руху з огляду на наступне.

Так, згідно ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Як вбачається зі змісту позовної заяви позивач обґрунтовує позов не згодою відповідача внести зміни до договорів оренди землі №89 та №90 від 30.08.2016 в частині розміру орендної плати, укладених між Могилів-Подільською міською радою Вінницької області та Приватним підприємством "Говерла" щодо оренди земельних ділянок з кадастровими номерами 0510400000:00:001:0048 та 0510400000:00:001:0083.

Однак в прохальній частині позовної заяви, позивач просить суд

- Внести зміни до договору оренди землі від 30.08.2016, а саме: в п.9 Договору викласти в новій редакції "Орендна плата вноситься орендарем в розмірі 12% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, кадастровий номер 0510400000:00:001:0048, площею 0,2022 га та 0510400000:00:001:0083, площею 0,2022 га, укладеного Могилів-Подільською міською радою Вінницької області та орендарем ОСОБА_1 .

Відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.

З огляду на це, суд вважає за необхідне зобов`язати позивача визначитись зі змістом позовних вимог (предметом спору - один договір чи два) та визначитись зі стороною орендаря (Приватне підприємство "Говерла" чи ОСОБА_1 ) і в зв`язку з цим вирішити питання, пов`язані зі сплатою судового збору у встановленому розмірі.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Позивачем до позовної заяви додано докази сплати судового збору в розмірі 3028,00 грн, як за одну вимогу немайнового характеру, однак в прохальній частині позовної заяви позивачем фактично об`єднано дві немайнові вимоги в одну, а відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Таким чином, при зверненні з даним позовом до суду позивачем мав бути оплачений судовий збір у розмірі 6056,00 грн. - за дві немайнові вимоги.

Суд звертає увагу, що відповідно до приписів ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

З врахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що Могилів-Подільською міською радою Вінницької області не виконано вимоги частини 3 ст. 162 та частини 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, що відповідно до вимог ч.1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України є підставою для залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.

З огляду на викладене, керуючись ст.ст. 77, 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовну заяву №05-29/22 від 22.04.2024 Могилів-Подільської міської ради Вінницької області залишити без руху.

2. Могилів-Подільській міській раді Вінницької області усунути недоліки позовної заяви №05-29/22 від 22.04.2024.

3. Встановити Могилів-Подільській міській раді Вінницької області строк для усунення недоліків позовної заяви: 10 днів з дня вручення цієї ухвали.

4. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.

5. Примірник ухвали направити позивачу в зареєстрований електронний кабінет в підсистемі ЄСІТС "Електронний суд" та рекомендованим листом з повідомленням про вручення, крім того на відому суду адресу електронної пошти: позивача - vkpr.mpmr@ukr.net.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.

Ухвала підписана 07.05.2024.

Суддя Ігор МАСЛІЙ

віддрук. прим.:

1 - до справи

2 - позивачу (площа Шевченка, буд. 6/16, м. Могилів-Подільський, Вінницька обл., 24000)

СудГосподарський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення07.05.2024
Оприлюднено09.05.2024
Номер документу118863411
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин про невиконання або неналежне виконання зобов’язань що виникають з договорів оренди

Судовий реєстр по справі —902/518/24

Рішення від 16.10.2024

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Маслій І.В.

Ухвала від 12.08.2024

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Маслій І.В.

Ухвала від 17.06.2024

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Маслій І.В.

Ухвала від 21.05.2024

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Маслій І.В.

Ухвала від 07.05.2024

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Маслій І.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні