ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
06.05.2024Справа № 910/4190/24
Суддя Н.Плотницька, розглянувши заяву Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Ахматової-24" про скасування судового наказу, у справі
за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Київські енергетичні послуги"
до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Ахматової-24"
про видачу судового наказу про стягнення 75 916 грн 80 коп.
Представники: не викликались
ВСТАНОВИВ:
05.04.2024 до Господарського суду міста Києва надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Київські енергетичні послуги" про видачу судового наказу за вимогою про стягнення з Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Ахматової-24" заборгованості за договором про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг від 01.12.2018 № 62368012ПУ у розмірі 86 406 грн 75 коп., в тому числі: 75 916 грн 80 коп. основного боргу, 3 234 грн 66 коп. 3 % річних, 7 255 грн 29 коп. інфляційних втрат.
08.04.2024, в результаті часткового задоволення заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Київські енергетичні послуги", було видано судовий наказ про стягнення з Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Ахматової-24" на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Київські енергетичні послуги" заборгованості за договором про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг від 01.12.2018 № 62368012ПУ у розмірі 86 406 грн 75 коп. та суму судових витрат у розмірі 242 грн 24 коп.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 08.04.2024 відмовлено Товариству з обмеженою відповідальністю "Київські енергетичні послуги" у видачі судового наказу за вимогами про стягнення 3 234 грн 66 коп. 3 % річних, 7 255 грн 29 коп. інфляційних втрат.
02.05.2024 до Господарського суду міста Києва від Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Ахматової-24" надійшла заява про скасування судового наказу.
В обґрунтування заяви про скасування судового наказу Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Ахматової-24" заявляє, що вимоги про стягнення заборгованості за договором про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг від 01.12.2018 № 62368012ПУ є безпідставними та необґрунтованими. Крім того, боржник зазначає, що ним не було отримано оскаржуваний судовий наказ з додатками, а про наявність вказаного судового наказу боржнику випадково стало відомо 26.04.2024 з сайту "Судова влада".
Розглянувши подану боржником заяву суд дійшов висновку про наступне.
Частиною 3 статті 158 Господарського процесуального кодексу України визначено, що у разі відсутності підстав для повернення заяви про скасування судового наказу суддя не пізніше двох днів після її подання постановляє ухвалу про скасування судового наказу, в якій роз`яснює заявнику (стягувачу) його право звернутися до суду із тими самими вимогами в порядку спрощеного позовного провадження. В ухвалі про скасування судового наказу суд за клопотанням боржника вирішує питання про поворот виконання судового наказу в порядку, встановленому статтею 333 цього Кодексу.
Підстав для повернення заяви про скасування судового наказу, у зв`язку з недотриманням заявником вимог до форми та змісту такої заяви, які передбачено частинами 3, 4, 5 статті 157 Господарського процесуального кодексу України, судом не встановлено.
При цьому, положення Господарського процесуального кодексу України не ставлять в залежність можливість скасування судового наказу від обґрунтованості доводів боржника, викладених у заяві про скасування судового наказу. Пункт 5 частини 3 статті 157 Господарського процесуального кодексу України лише містить вимогу до боржника зазначити про повну або часткову необґрунтованість вимог стягувача.
Враховуючи вищевикладене, приймаючи до уваги заперечення боржника щодо існування в останнього заборгованості за послугу з управління багатоквартирним будинком в розмірі 86 406 грн 75 коп., суд вбачає, що між сторонами наявний спір про право, а отже вимоги за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Київські енергетичні послуги" не є безспірними, відтак, суд приходить до висновку про наявність підстав для скасування судового наказу № 910/4190/24 від 08.04.2024, виданого за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Київські енергетичні послуги".
Керуючись статтями 118, 119, 157, 158, 233-235 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Скасувати судовий наказ від 08.04.2024 у справі № 910/4190/24 за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Київські енергетичні послуги" про стягнення з Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Ахматової-24" заборгованості за договором про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг від 01.12.2018 № 62368012ПУ у розмірі 86 406 грн 75 коп. та суму судових витрат у розмірі 242 грн 24 коп.
2. Роз`яснити Товариству з обмеженою відповідальністю "Київські енергетичні послуги", що останній не позбавлений права звернутися до суду із тими самими вимогами в порядку спрощеного позовного провадження.
3. Повідомити Товариству з обмеженою відповідальністю "Київські енергетичні послуги", що згідно з частиною 2 статті 151 Господарського процесуального кодексу України у разі скасування судового наказу внесена сума судового збору стягувачу не повертається. У разі пред`явлення стягувачем позову до боржника у порядку позовного провадження, сума судового збору, сплаченого за подання заяви про видачу судового наказу, зараховується до суми судового збору, встановленої за подання позовної заяви.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Н.Плотницька
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 06.05.2024 |
Оприлюднено | 08.05.2024 |
Номер документу | 118863848 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи наказного провадження |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Плотницька Н.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні