Справа № 686/31293/23
Провадження № 1-кс/686/3951/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 травня 2024 року м. Хмельницький
Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Хмельницькому клопотання слідчого ВРЗЗС СУ ГУ Національної поліції в Хмельницькій області ОСОБА_3 , погодженого з прокурором, про тимчасовий доступ до речей і документів, у кримінальному провадженні за № 12023240000000764 від 23.11.2023 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.3,4 ст. 190 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
Слідчий ВРЗЗС СУ ГУ Національної поліції в Хмельницькій області майор поліції ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області із клопотанням, погодженим прокурором відділу Хмельницької обласної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 ).
В обґрунтування клопотання слідчий зазначає, що невстановлені особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄРДПОУ НОМЕР_1 , тел. НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , електронна адреса ІНФОРМАЦІЯ_3 ), в період з жовтня 2023, під приводом купівлі зернових культур, заволоділи майном ПП « ІНФОРМАЦІЯ_9 », а саме зерном кукурудзи урожаю 2023 року, чим завдали збитків підприємству у великих розмірах.
Крім того що невстановлені особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄРДПОУ НОМЕР_1 , тел. НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , електронна адреса ІНФОРМАЦІЯ_3 ), в період з жовтня 2023, під приводом купівлі сільськогосподарських культур, шахрайським шляхом вчиненого в умовах воєнного стану, заволоділи майном ФГ Софія-Агро 2021», а саме насінням соняшника урожаю 2023 року, на загальну суму 300048 грн, 48 копійок, чим спричинили значної шкоди потерпілому.
Також невстановлені особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄРДПОУ НОМЕР_1 , тел. НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , електронна адреса ІНФОРМАЦІЯ_3 ), в період з жовтня 2023, під приводом купівлі сільськогосподарських культур, шахрайським шляхом вчиненого в умовах воєнного стану, заволоділи майном «АСК Довжок-05», а саме насінням сої урожаю 2023 року, на загальну суму 257857 грн, чим спричинили значної шкоди потерпілому.
Допитаний ОСОБА_6 повідомив, що він є директором приватного підприємства "ВІКНИНИ", так в жовтні 2023 року до нього зателефонував чоловік з номера НОМЕР_2 , який представився представником фірми ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » код ЄРДПУ НОМЕР_1 на ім`я ОСОБА_7 , який запитав чи продають вони зерно, та запропонував нам ціну 4600 грн. за 1 тону, на що вони погодились. В подальшому між ними був укладений договір поставки № 391. Згідно з договором зерно кукурудзи в об`ємі 3 тисячі тон ми мали поставити на елеватор ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » до 30 листопада 2023 року, проплату ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » мав здійснити не пізніше п`яти днів з моменту доставки зерна згідно ТТН поставок зерна на елеватор. Всього в період з 19.10.2023 по 27.10.2023 власним транспортом було доставлено на елеватор ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » 841,06 тон зерна кукурудзи урожаю 2023 року за договором на загальну суму 3 393 752 грн. Однак після поставок зерна покупець - фірма ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » не сплатила жодної гривні.
Подібні показання надали представник ІНФОРМАЦІЯ_5 » ОСОБА_8 , та голова ФГ Софія-Агро 2021 ОСОБА_9 .
ОСОБА_10 надав пояснення, згідно із якими в мережі інтернет він знайшов оголошення про продаж фірми ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » код ЄДРПОУ НОМЕР_1 та домовився про купівлю установчих документів за ціною 3000 доларів США. Після отримання пакету документів на фірму він розпочав пошук потенційних клієнтів, які б хотіли продати зерно. В жовтні 2023 року серед бази фермерів знайшов фермерське господарство ПП « ІНФОРМАЦІЯ_9 » та з номеру НОМЕР_2 зателефонував його керівнику ОСОБА_11 та запропонував йому продати зерно кукурудзи врожаю 2023 року за ціною 4600 грн. за 1 тону ПП « ІНФОРМАЦІЯ_9 ». Після чого ОСОБА_10 на своєму ноутбуці марки «Соні» виготовив договір поставки №391, роздрукував його, поставив відбиток печатки фірми ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », підписав власноручно замість керівника та від сканував договір і відправив сканований варіант договору на електронну адресу ПП « ІНФОРМАЦІЯ_9 ». Так починаючи з 19.10.2023 по 27.10.2023 ПП « ІНФОРМАЦІЯ_9 » доставлено на елеватор ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » в порядку 800 тон зерна кукурудзи урожаю 2023 року. Оплату за доставку зерна я мав сплатити на протязі 5 днів після кожної доставки згідно ТТН, однак жодної гривні не сплатив та наміру сплачувати не мав.
Аналогічні пояснення надала ОСОБА_12 .
19.04.2024 року у кримінальному провадженні призначено судово-почеркознавчу експертизу підпису директора ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ОСОБА_13 , та особи, яка представлялася представником ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ОСОБА_10 ..
30.04.2024 року на адресу ІНФОРМАЦІЯ_6 надійшло клопотання експерта про надання вільних зразків підпису ОСОБА_13 та ОСОБА_10 на 10-15 документах.
Встановлено, що ОСОБА_13 притягувався до кримінальної відповідальності Вироком ІНФОРМАЦІЯ_1 номер провадження 1-кп/641/177/2016 справа № 641/3170/14-к за ст. 186 КК України по кримінальному провадженні №12014220540000590 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого, передбаченого ч.2 ст.186 КК України, та в матеріалах кримінального провадження та судовій справі містяться документи з оригіналами підпису ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_7 .
З метою встановлення обставин, що підлягають доказуванню для проведення судово-почеркознавчої експертизи, слідчий просить надати тимчасовий доступу до документів з можливістю їх вилучення, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (місцезнаходження: АДРЕСА_1 ), а саме:
- матеріалів кримінального провадження № №12014220540000590 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого, передбаченого ч.2 ст.186 КК України та судової справи номер провадження1-кп/641/177/2016 справа №641/3170/14-к за обвинуваченням ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_7 в яких містяться оригінали підпису останнього.
Вказані документи мають суттєве значення встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, так як в ході досудового розслідування необхідно ознайомитися з ними, оглянути їх, перевірити їх достовірність та автентичність, і надати зазначені документи для проведення судово-почеркознавчої експертизи.
Слідчий в судове засідання не з`явився, в матеріалах справи міститься заява про проведення розгляду клопотання без його участі та зазначено, що вимоги клопотання підтримує в повному обсязі. Також, слідчий просить провести розгляд клопотання за відсутності особи, у володінні якої перебувають вказані речі та документи.
Відповідно до ч.ч. 1, 4 ст. 107 КПК України рішення про фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час досудового розслідування приймає особа, яка проводить відповідну процесуальну дію. За клопотанням учасників процесуальної дії застосування технічних засобів фіксування є обов`язковим. Фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Вивчивши надані матеріали, слідчий суддя дійшов до висновку, що клопотання підлягає задоволенню частково з таких підстав.
Відповідно до положень ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором - ч.1 ст.160 КПК України.
Відповідно до пунктів 5 та 6 ч.2 ст.160 КПК України у клопотанні повинно бути зазначено зокрема значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні та можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
У клопотанні зазначаються: короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання; правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
При цьому, обов`язок доведення обґрунтованості клопотання КПК покладає на слідчого, прокурора, який звертається із відповідним клопотанням.
Як передбачено ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідно із ч. 5 ст.110 КПК України під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні надати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
Згідно із п.10 ч.1 ст.3 КПК України кримінальне провадження - досудове розслідування і судове провадження, процесуальні дії у зв`язку із вчиненням діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність.
Також КПК України у п.24 ч.1 ст.3 КПК України оперує поняттям «судове провадження» - кримінальне провадження у суді першої інстанції, яке включає підготовче судове провадження, судовий розгляд і ухвалення та проголошення судового рішення, провадження з перегляду судових рішень в апеляційному, касаційному порядку, а також за нововиявленими або виключними обставинами.
Водночас судові установи не є володільцями матеріалів кримінальних проваджень органів досудового розслідування, зокрема з відповідним номером у кримінальному провадженні №12014220540000590 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого, передбаченого ч.2 ст.186 КК України, а тому тимчасовий доступ може бути наданий до документів судової справи, яка згідно із ст.317 КПК України у межах судового провадження і є матеріалами кримінального провадження (кримінальною справою) у розумінні КПК України.
Водночас з урахуванням обставин кримінального провадження і відповідно до його кваліфікації слідчий суддя вважає за необхідне конкретизувати перелік документів до яких слід надати тимчасовий доступ, оскільки слідчий не довів необхідності вилучення усіх матеріалів провадження.
Враховуючи викладене, з метою забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування, клопотання підлягає задоволенню частково.
Керуючись ст.ст.163, 164 КПК України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання слідчого ВРЗЗС СУ ГУ Національної поліції в Хмельницькій області ОСОБА_3 - задовольнити частково.
Надати дозвіл заступнику начальника ВРЗЗС СУ ГУНП в Хмельницькій області майору поліції ОСОБА_3 , старшому слідчому в ОВС ВРЗЗС СУ ГУНП в Хмельницькій області майору поліції ОСОБА_14 , старшому слідчому ВРЗЗС СУ ГУНП в Хмельницькій області капітану поліції ОСОБА_15 , старшому слідчому ВРОТЗ СУ ГУНП в Хмельницькій області капітану поліції ОСОБА_16 , старшому слідчому ВРЗЗС СУ ГУНП в Хмельницькій області майору поліції ОСОБА_17 , слідчому ВРЗЗС СУ ГУНП в Хмельницькій області капітану поліції ОСОБА_18 , слідчому СП ВРЗЗС СУ ГУНП в Хмельницькій області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_19 , слідчому СВ Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області капітану поліції ОСОБА_20 , на тимчасовий доступ до документів, які перебувають в ІНФОРМАЦІЯ_8 ( АДРЕСА_1 ) у матеріалах судової справи №641/3170/14-к, номер провадження 1-кп/641/177/2016 за обвинуваченням ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_7 зокрема до 15 документів в яких містяться оригінали підпису ОСОБА_13 .
В іншій частині вимог клопотання відмовити.
Службовим особам ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 ) забезпечити тимчасовий доступ до указаних документів та надати можливість їх вилучити.
Ухвала діє по 30 червня 2024 року.
Відповідно до ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
На підставі ч.4 ст. 535 КПК України повідомити суд про виконання ухвали суду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Суд | Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 07.05.2024 |
Оприлюднено | 09.05.2024 |
Номер документу | 118864618 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
Дзюбак О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні