Справа № 694/633/24
Провадження № 2/700/219/24
УХВАЛА
про залишенняпозовної заявибех руху
07 травня 2024 року селище Лисянка
Лисянський районний суд Черкаської області в складі головоючої судді Чорненької О.І., розглянувши матеріали цивільної справи за позовною заявою ОСОБА_1 , представник позивача - адвокат Михайленко Олександр Васильович, до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: виконавчий комітет Миколаївської міської ради (Орган опіки та піклування Миколаївської міської ради) про позбавлення батьківських прав,
ВСТАНОВИВ:
Представником позивача - адвокатом Михайленком Олександром Васильовичем (свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю від 07.03.2017року №001085) пред`явлено позов в інтересах позивачки до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: виконавчий комітет Миколаївської міської ради (Орган опіки та піклування Миколаївської міської ради) про позбавлення його батьківських прав відносно доньки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями вказана справа передана у провадження судді Чорненької О.І.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі суд керується нормами статті 175 ЦПК України, які чітко та імперативно визначають вимоги щодо форми і змісту позовної заяви.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі судом встановлено, що позивачем заявлено позовну вимогу немайнового характеру.
Судовий збір - це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат (частина перша статті 1 Закону України "Про судовий збір").
Відповідно до частини першої статті 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» встановлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб на місяць з 01 січня 2024 року становить 3028,00 гривень.
Підпунктом 2 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що ставка судового збору за подання до суду позовної заяви немайнового характеру поданої фізичною особою становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить (1211,20 грн.).
До матеріалів позовної заяви позивачем не додано підтверджуючих документів про сплату судового збору на суму 1211,20 грн.
В позовній заяві представник позивача просить звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору за подання позовної заяви до суду в зв`язку з тим, що вона є матір`ю багатодітної сім`ї. На підтвердження статусу багатодітної матері, доказів до позовної заяви позивачем не надано.
Таким чином, позивачем при поданні позовної заяви за позовну вимогу немайногового характеру, а саме позбавлення батьківських прав ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , відносно неповнолітньої доньки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , має бути сплачений судовий збір у розмірі 1211,20 грн. В разі вирішення судом питання щодо звільнення позивача від сплати судового збору, позивачу необхідно підтвердити своє прохання належними доказами.
Згідно з частиною 4 статті 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Частиною 1 статті 185 ЦПК України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до частини 2 статті 185 ЦПК України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Відтак, з урахуванням зазначеного вище, суд позбавлений можливості вирішити питання про відкриття провадження у справі, оскільки заява містить недоліки, а саме до матеріалів позовної заяви не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
До матеріалів позовної заяви позивачем не приєднано квитанцію про сплату судового збору. Таким чином, позивачем при подання зазначеної позовної заяви за позовну вимогу немайногового характеру має бути сплачений судовий збір у розмірі 1211,20 гривень, який необхідно сплатити на рахунок:
Платiжнi реквiзити для перерахування судового збору в гривнях
Отримувач коштів ГУК уЧерк.обл/ ТГ с. Лисянка/22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37930566
Банк отримувача Казначейство України(ел. адм. подат.)
Код банку отримувача (МФО) 899998
Рахунок отримувача UA 768999980313111206000023685
Код класифікації доходів бюджету 22030101
Призначення платежу *;101;_(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи; Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Лисянський районний суд Черкаської області (назва суду, де розглядається справа)
Частиною 3 статті 185 ЦПК України передбачено, що якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Вказані недоліки перешкоджають вирішенню питання про відкриття провадження, тому вказану заяву необхідно залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків. У разі не усунення недоліків у встановлений в ухвалі строк, позовна заява буде вважатися неподаною і повернута позивачу.
Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви (частина 7 статті 185 ЦПК України).
Зважаючи на викладене, суд приходить до висновку, що дану позовну заяву слід залишити без руху, а позивачу надати строк, протягом якого необхідно усунути вказані недоліки.
Керуючись ст.ст.175-177,185 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_4 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: виконавчий комітет Миколаївської міської ради (Орган опіки та піклування Миколаївської міської ради) про позбавлення батьківських прав,залишити без руху.
Надати позивачу десятиденний строк здня отриманняданої ухвали, для усунення зазначенихнедоліків.
У разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява відповідно до частини 3 статті 185 ЦПК України, буде вважатися неподаною та підлягатиме поверненню позивачу.
Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Головуюча суддя Олена ЧОРНЕНЬКА
Суд | Лисянський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 07.05.2024 |
Оприлюднено | 09.05.2024 |
Номер документу | 118867750 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Лисянський районний суд Черкаської області
Чорненька О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні