Рішення
від 30.04.2024 по справі 760/9750/23
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 760/9750/23

Провадження № 2/344/655/24

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

30 квітня 2024 року місто Івано-Франківськ

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області у складі:

головуючого судді Мелещенко Л.В.

секретаря судового засідання Ласки І.О.

за участю сторін:

позивача ОСОБА_1

представника позивача адвоката Шнайдера С.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Івано-Франківськ за правилами загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Кредитної спілки «Експрес кредит юніон» про стягнення грошових коштів за депозитним вкладом члена кредитної спілки,-

В С Т А Н О В И В:

03травня 2023року позивач ОСОБА_1 звернувсядо Солом`янськогорайонного судум.Києва з позовом до відповідача Кредитної спілки «Експрес кредит юніон» про стягнення грошових коштів за депозитним вкладом члена кредитної спілки.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач вказує, що 20 вересня 2021 року уклав з відповідачем в особі відділення №10 (вул. Драгоманова, 25/121, м. Київ, 02068, ЄДРПОУ 43269043) договір №62/09-21/В10 про залучення строкового внеску (вкладу) члена кредитної спілки на депозитний рахунок та передав відповідачу грошові кошти у сумі 200 000,09 гривень зі строком повернення 21 жовтня 2022 року та щомісячною виплатою відсотків у розмірі 13,5%. Укладення договору та передача відповідачу коштів за договором підтверджується доданими до позовної заяви документами. До цього часу ні сума вкладу, ні відсотки за вкладом позивачу не повернуті, незважаючи на його вимоги. Відповідачем порушене право власності на грошові кошти позивача як споживача фінансових послуг, а також право, передбачене пунктом 8 частини першої статті 21 Закону України «Про захист прав споживачів» щодо своєчасного отримання документів, які підтверджують виконання Договору: повернення йому вкладу у сумі 200 000,09 гривень та нарахованих, але не сплачених відсотків у сумі 20250,00 гривень.

За умовами договору вкладник вносить строковий внесок (вклад) члена кредитної спілки на депозитний рахунок до спілки, а спілка приймає вклад і зобов`язується повернути вклад та виплатити проценти за ставкою 13,5% згідно пункту 1.3 договору.

Пунктом 1.2 договору сторони погодили, що договір укладено строком на 13 місяців. Дата внесення вкладу - 20 вересня 2021 року, отже, датою повернення вкладу є наступний день, після дня закінчення строку дії договору, тобто 21 жовтня 2022 року. Проценти виплачуються щомісячно 21 числа на вимогу члена кредитної спілки. Згідно з пунктами 2.7, 2.10 договору, з настанням терміну повернення вкладу, вклад повертається вкладнику разом із нарахованими, але не виплаченими процентами.

24 лютого 2022 року позивач з`явився до Відділення № 10 Кредитної спілки «Експрес кредит юніон» з метою отримати нараховані проценти, однак відділення було зачинено, телефони не відповідали, свої грошові кошти позивач не отримав. Позивач звернувся із листом-вимогою щодо повернення вкладу та нарахованих процентів до відповідача, повідомивши, що після закінчення строку дії договору не має наміру його пролонгувати. Поштовий конверт із вказаною вимогою повернувся позивачу з відміткою відділення поштового зв`язку «за закінченням терміну зберігання». Позивач неодноразово намагався зв`язатись з представниками кредитної спілки, однак ці спроби не мали успіху.

На час звернення із позовною заявою до суду відповідач зобов`язання за договором не виконав, чим порушив право власності позивача на вклад у розмірі 200000,09 гривень та відсотків у розмірі 20250,00 гривень

За таких обставин позивач просить стягнути з відповідача на користь позивача суму вкладу у розмірі 200 000,09 гривень та нараховані, але не сплачені відсотки у розмірі 20250,00 гривень за договором вкладу № 62/09-21/В10 від 20 вересня 2021 року (а.с. 1-4).

Ухвалою Солом`янського районного суду м. Києва від 18 травня 2023 року дану цивільну справу передано за підсудністю до Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області (а.с. 23-24).

Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 14 вересня 2023 року вказану справу розподілено головуючому судді Мелещенко Л.В. (а.с.26).

Ухвалою суду від 18 вересня 2023 року прийнято до розгляду та відкрито провадження у цивільній справі за даним позовом, розгляд справи ухвалено проводити за правилами загального позовного провадження з викликом сторін (а.с. 27-28).

Ухвалою суду від 12 жовтня 2023 року клопотання представникапозивача ОСОБА_1 -адвоката ШнайдераСергія Володимировичапро проведеннясудового засіданняв режимівідеоконференції звикористанням власнихтехнічних засобів та програмного забезпечення «EasyCon» у цивільнійсправі запозовом ОСОБА_1 до Кредитноїспілки «Експрескредит юніон»про стягненнягрошових коштівза депозитнимвкладом членакредитної спілки задоволено у повному обсязі (а.с. 36-37).

Ухвалою суду від 08листопада 2023року задоволеноу повномуобсязі клопотанняпредставника позивача ОСОБА_1 -адвоката ШнайдераСергія Володимировичапро проведеннясудового засіданняв режимівідеоконференції звикористанням власнихтехнічних засобів та програмного забезпечення «EasyCon» у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Кредитної спілки «Експрес кредит юніон» про стягнення грошових коштів за депозитним вкладом члена кредитної спілки (а.с. 69-70).

Ухвалою суду від 18 січня 2024 року закрито підготовче провадження по справі та призначено справу до судового розгляду по суті (а.с. 97-99).

29квітня 2024року представник Кредитної спілки «Експрес кредит юніон» подала до суду додаткові пояснення у справі.

Представник відповідача зазначає, що відповідачем не допущено порушення зобов`язань за договором вкладу, що виключає можливість стягнення заборгованості в примусовому порядку. Діяльність кредитної спілки тимчасово зупинена. Строк повернення вкладу члена кредитної спілки, який припадає на період тимчасового зупинення діяльності кредитної спілки, вважається таким, що настає на 121 календарний день з дня припинення або скасування воєнного стану в Україні чи на 31 календарний день з дня відновлення діяльності кредитної спілки за рішенням її спостережної ради. Тимчасове зупинення діяльності кредитної спілки передбачає, що кредитна спілка з дати прийняття відповідного рішення її спостережною/наглядовою радою не здійснює: залучення та повернення внесків (вкладів) членів кредитної спілки на депозитні рахунки, виплату процентів на внески (вклади) членів кредитної спілки. Тимчасове зупинення діяльності кредитної спілки може тривати з дати прийняття спостережною/наглядовою радою кредитної спілки відповідного рішення до дев`яносто першого календарного дня з дня припинення або скасування воєнного стану в Україні. Строк повернення внесків (вкладів) членів кредитної спілки та виплати процентів, нарахованих на внески (вклади) членів кредитної спілки, який припадає на період тимчасового зупинення діяльності кредитної спілки, вважається таким, що настає на сто двадцять перший календарний день з дня припинення або скасування воєнного стану в Україні чи на тридцять перший календарний день з дня відновлення діяльності кредитної спілки за рішенням її спостережної/наглядової ради.

У даній справі, з урахування приписів Закону України «Про кредитні спілки» від 14 липня 2023 року (№3254-IX), строк виконання відповідачем своїх зобов`язань за договором про залучення строкового внеску (вкладу) члена кредитної спілки на депозитний рахунок настане лише із спливом 90 календарних днів після припинення або скасування воєнного стану в Україні. Відповідно, Кредитною спілкою не допущено порушення зобов`язань за договором про залучення строкового внеску (вкладу) члена кредитної спілки на депозитний рахунок, що виключає можливість задоволення позову та стягнення заборгованості в примусовому порядку.

У позовній заяві позивач вказує, що на виконання умов договору позивачем було розміщено на депозитному рахунку внески на загальну суму 200 000,09 гривень. При цьому у матеріалах справи відсутні належні та допустимі докази внесення позивачем грошових коштів у сумі 200 000,09 гривень. Бухгалтерська довідка не є належним доказом підтвердження внесення коштів на рахунок кредитної спілки. Більше того, з вказаної довідки вбачається про виплату вкладу по депозитному договору. Крім цього договору № 59/08-20/В10 від 19 серпня 2020 року позивач не надає доказів внесення коштів.

Відтак, позивачем не долучено до матеріалів справи належних доказів виконання ним умов договору та внесення коштів у сумі 200 000,09 гривень на поточний рахунок кредитної спілки (а.с. 147-152).

Позивач та представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримали з підстав, викладених у позовній заяві, просили позов задовольнити у повному обсязі.

У судове засідання представник відповідача не прибув, будучи належним чином повідомленим про день, час та місце розгляду справи, про причини неявки суд не повідомив. Жодних заяв або клопотань до суду не надходило.

Суд, вислухавши пояснення учасників справи, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення на них, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, застосувавши до спірних правовідносин відповідні норми матеріального та процесуального права, встановив наступні фактичні обставини та відповідні їм правовідносини.

20 вересня 2021 року між Кредитною спілкою «Експрес кредит юніон», Спілкою, та ОСОБА_1 , Членом кредитної спілки, укладено договір №62/09-21/В10 про залучення строкового внеску (вкладу) члена кредитної спілки на депозитний рахунок (вклад з періодичною виплатою процентів та поповненням), відповідно до умов якого Член кредитної спілки вносить строковий внесок (вклад) на депозитний рахунок до Спілки в сумі 200 000,09 гривень зі строком повернення вкладу - 21 жовтня 2022 року та щомісячною виплатою відсотків у розмірі 13,5% річних (а.с. 7-8, 47-48).

Згідно бухгалтерської довідки 2015 від 20 вересня 2021 року, ОСОБА_1 внесено 200 000,09 гривень, зміст проводки: виплата вкладу по депозитному договору шляхом зарахування як вклад по іншому договору №62/09-21/В10 від 20 вересня 2021 року (а.с. 9, 49).

З листа Національного банку України вбачається, що станом на день надання відповіді Кредитна спілка «Експрес кредит юніон» не повідомляла Національний банк України про тимчасове зупинення діяльності кредитної спілки. 31 березня 2022 року Комітет з нагляду ухвалив рішення № 21/578-рк про виключення Кредитної спілки «Експрес кредит юніон» з Державного реєстру фінансових установ та анулювання свідоцтва про реєстрацію фінансової установи у зв`язку з відсутністю чинних ліцензій на провадження діяльності з надання фінансових послуг (а.с. 14-15, 52-53).

Позивач звертався до відповідача із заявою про повернення строкового вкладу у зв`язку із закінченням терміну дії договору, що залишилася без відповіді (а.с. 10-13, 50-51).

У відповідності зі статтею 15 Цивільного кодексу України, кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.

Згідно частини першої-другої статті 13 Цивільного процесуального кодексу України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у цивільних справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд має право збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи лише у випадках, коли це необхідно для захисту малолітніх чи неповнолітніх осіб або осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом.

Частини перша-друга статті 509 Цивільного кодексу України визначають, що зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов`язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку. Зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

Підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини (пункт 1 частини другої статті 11 Цивільного кодексу України).

Відповідно до частини першої статті 626 Цивільного кодексу України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.

Стаття 629 Цивільного кодексу України визначає, що договір є обов`язковим для виконання сторонами.

Частина перша статті 627 Цивільного кодексу України передбачає, що відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

Згідно зі статтею 638 Цивільного кодексу України, договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору, до яких закон відносить умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду. Договір укладається шляхом пропозиції однієї сторони укласти договір (оферти) і прийняття пропозиції (акцепту) другою стороною.

Згідно частини першої статті 23 Закону України «Про кредитні спілки», внески (вклади) членів кредитної спілки на депозитні рахунки, а також нарахована на такі кошти та пайові внески плата (проценти) належать членам кредитної спілки на праві приватної власності.

Кожний член кредитної спілки має право одержати належні йому кошти, зазначені в частині першій цієї статті, у порядку і строки, які визначені відповідно до частини сьомої статті 10 цього Закону, статуту кредитної спілки або укладеними з членом кредитної спілки договорами (абзац 3 частини другої статті 23 Закону України «Про кредитні спілки»).

Відповідно до частини сьомої статті 10 Закону України «Про кредиті спілки», у разі припинення членства фізичної особи у кредитній спілці вступний внесок їй не повертається. Повернення обов`язкового пайового та інших внесків, крім вступного внеску, провадиться в порядку, передбаченому статутом кредитної спілки, але не пізніше ніж через один місяць після прийняття загальними зборами або спостережною радою кредитної спілки відповідного рішення. Повернення вкладів провадиться за взаємною згодою сторін або не пізніше строку, передбаченого відповідним договором.

За своєю правовою природою договір про залучення внеску (вкладу) члена кредитної спілки на депозитний рахунок має багато спільного з договором банківського вкладу, відтак допустимим є застосування аналогії закону щодо прогалин правового регулювання відносин за договорами про залучення внеску (вкладу), які укладаються кредитними спілками.

Згідно частини першої статті 1058 Цивільного кодексу України, за договором банківського вкладу (депозиту) одна сторона (банк), що прийняла від другої сторони (вкладника) або для неї грошову суму (вклад), що надійшла, зобов`язується виплачувати вкладникові таку суму та проценти на неї або дохід в іншій формі на умовах та в порядку, встановлених договором.

Договір банківського вкладу укладається у письмовій формі (частина перша статті 1059 Цивільного кодексу України).

Вклад (депозит)- це кошти в готівковій або у безготівковій формі, у валюті України або в іноземній валюті, які розміщені клієнтами на їх іменних рахунках у банку на договірних засадах на визначений строк зберігання або без зазначення такого строку і підлягають виплаті вкладнику відповідно до законодавства України та умов договору (стаття 2 Закону України «Про банки і банківську діяльність»).

Відповідно до частини першої статті 1060 Цивільного кодексу України, договір банківського вкладу укладається на умовах видачі вкладу на першу вимогу (вклад на вимогу) або на умовах повернення вкладу зі спливом встановленого договором строку (строковий вклад). Договором може бути передбачено внесення грошової суми на інших умовах її повернення.

За договором банківського вкладу на вимогу банк зобов`язаний видати вклад або його частину на першу вимогу вкладника. Умова договору банківського вкладу на вимогу про відмову від права на одержання вкладу на першу вимогу є нікчемною. За договором банківського строкового вкладу банк зобов`язаний видати вклад та нараховані проценти за цим вкладом із спливом строку, визначеного у договорі банківського вкладу. Повернення вкладникові банківського строкового вкладу та нарахованих процентів за цим вкладом на його вимогу до спливу строку або до настання інших обставин, визначених договором, можливе виключно у випадках, якщо це передбачено умовами договору банківського строкового вкладу (частини друга-третя статті 1060 Цивільного кодексу України).

Відповідно до частини першої та частини п`ятої статті 1061 Цивільного кодексу України, банк виплачує вкладникові проценти на суму вкладу в розмірі, встановленому договором банківського вкладу. Якщо договором не встановлений розмір процентів, банк зобов`язаний виплачувати проценти у розмірі облікової ставки Національного банку України. Проценти на банківський вклад нараховуються від дня, наступного за днем надходження вкладу у банк, до дня, який передує його поверненню вкладникові або списанню з рахунка вкладника з інших підстав.

Порядок надання депозитних послуг кредитними спілками визначений Правилами здійснення депозитних операцій для кредитних спілок, затвердженими розпорядженням Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг від 30 грудня 2011 року № 821, відповідно до яких операції, які здійснюються із внесками (вкладами) на депозитні рахунки та включають залучення і виплату грошових коштів, нарахування та виплату процентів за такими внесками (вкладами), що підлягають обов`язковій фіксації в комплексній інформаційній системі кредитної спілки. Сума внеску (вкладу) на депозитний рахунок, строки дії договору залучення внеску (вкладу) члена кредитної спілки на депозитний рахунок, умови залучення та повернення внеску (вкладу) на депозитний рахунок, а також нараховані на такі внески (вклади) на депозитний рахунок проценти (плата) визначаються між кредитною спілкою та членом кредитної спілки на договірних умовах. Договір про залучення внеску (вкладу) члена кредитної спілки на депозитний рахунок укладається в письмовій формі. Нарахування процентів визначається умовами договору про залучення внеску (вкладу) члена кредитної спілки на депозитний рахунок. Кредитні спілки повертають внески (вклади) на депозитні рахунки та сплачують нараховані проценти у строки, що визначені умовами договору про залучення внеску (вкладу) члена кредитної спілки на депозитний рахунок між вкладником і кредитною спілкою. Кредитна спілка виплачує вкладникові проценти на суму внеску (вкладу) члена кредитної спілки на депозитний рахунок у розмірі, який встановлюється в договорі про залучення внеску (вкладу) члена кредитної спілки на депозитний рахунок.

Відповідно до абзацу 2 частини другої Розділу ІІ «Договірне регулювання операцій кредитної спілки з внесками (вкладами) членів кредитної спілки на депозитні рахунки» вказаних Правил, підтвердженням залучення внесків (вкладів) членів кредитної спілки на депозитні рахунки є укладені в письмовій формі договори, первинні бухгалтерські документи, оформлені згідно з вимогами законодавства України, та належним чином зафіксована в комплексній інформаційній системі кредитної спілки інформація про операції кредитної спілки з внесками (вкладами) членів кредитної спілки на депозитних рахунках.

Такий правовий висновок викладений у постанові Верховного Суду від 20 березня 2019 року у справі № 121/11524/17.

Судом встановлено, що 20 вересня 2021 року між Кредитною спілкою «Експрес кредит юніон», Спілкою, та ОСОБА_1 , Членом кредитної спілки, укладено договір № 62/09-21/В10 про залучення строкового внеску (вкладу) члена кредитної спілки на депозитний рахунок (вклад з періодичною виплатою процентів та поповненням), відповідно до умов якого Член кредитної спілки вносить строковий внесок (вклад) на депозитний рахунок до Спілки в сумі 200 000,09 гривень зі строком повернення вкладу - 21 жовтня 2022 року та щомісячною виплатою відсотків у розмірі 13,5% річних.

Згідно домовленостей сторін (підпункт 3.2.2 пункту 3 договору про залучення строкового внеску (вкладу) члена кредитної спілки на депозитний рахунок), Спілка зобов`язується нараховувати та виплачувати проценти за вкладом.

За підпунктом 3.2.8 пункту 3 договору, Спілка зобов`язана повернути вклад та нараховані проценти за вкладом по закінченню строку вкладу, а у випадку, якщо договором передбачено дострокове повернення вкладу, повернути вклад протягом 30 днів з дня отримання письмової вимоги.

Відповідно до підпункту 2.3 пункту 2 договору, нарахування процентів за договором відбувається за фактичну кількість днів користування Спілкою вкладом члена КС. Нарахування процентів починається з дня, наступного за днем надходження вкладу у Спілку та закінчується в день, що передує дню повернення вкладу по закінченню строку договору чи з інших підстав. В день повернення вкладу проценти не нараховуються.

Суд критично ставиться до пояснень відповідача про те, що бухгалтерська довідка не є належним доказом підтвердження внесення коштів на рахунок кредитної спілки, оскільки з бухгалтерської довідки 2015 від 20 вересня 2021 року вбачається, що ОСОБА_1 неодноразово укладався депозитний договір з відповідачем, а 20 вересня 2021 року було внесено 200 000,09 гривень, зміст проводки: виплата вкладу по депозитному договору шляхом зарахування як вклад по іншому договору №62/09-21/В10 від 20 вересня 2021 року.

Також суд враховує те, що 31 березня 2022 року Комітет з нагляду Національного банку України ухвалив рішення № 21/578-рк про виключення Кредитної спілки «Експрес кредит юніон» з Державного реєстру фінансових установ та анулювання свідоцтва про реєстрацію фінансової установи у зв`язку з відсутністю чинних ліцензій на провадження діяльності з надання фінансових послуг.

Аналіз правових норм та умов договору дає підстави для висновку про те, що відповідно до статті 598 Цивільного кодексу України, зобов`язання спілки в розмірі та на умовах, визначених договором вкладу, припинилися у строк, визначений умовами договору, з 21 жовтня 2022 року настав строк виконання зобов`язань, в тому числі щодо повернення суми вкладу.

Відповідно до частини першої статті 526 Цивільного кодексу України, зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Приймаючи до уваги, що відповідач ухиляється від взятих на себе зобов`язань щодо повернення суми вкладу, заявлена вимога про стягнення 200 000,09 гривень як суми коштів, внесених на депозит, підлягає до задоволення.

При визначенні розміру відсотків, передбачених до виплати, суд виходить з вищевикладеного правового врегулювання, а також положень договору, згідно яких нарахування відсотків починається з дня, наступного за днем надходження вкладу у Спілку, та закінчується у день, що передує дню повернення вкладу по закінченню строку дії договору; домовленостей учасників про те, що Спілка здійснює нарахування відсотків на вклад на підставі договору з дотриманням вимог підпункту 2.3.6. Положення про фінансові послуги в останній календарний день кожного місяця та «20» числа кожного місяця, а нарахування відсотків здійснюється з урахуванням календарної кількості днів у місяці та у році (підпункти 2.3-2.5 пункту 2 договору).

Позивачем складений розрахунок нарахованих та несплачених процентів за договором у розмірі 20250,00 гривень (а.с. 3-4).

Відповідач не спростував вказаного розрахунку, контррозрахунку не подав, порушень нарахування судом не встановлено.

Оскільки відповідачем не надано будь-яких заперечень відносно відомостей про виплату нарахованих відсотків, суд приймає до уваги наданий позивачем розрахунок та вважає за можливе стягнути з відповідача на користь позивача 20250,00 гривень нарахованих, але не сплачених відсотків за період з 01 лютого 2022 року по 21 жовтня 2022 року.

Усі інші пояснення сторін, їх докази і аргументи не спростовують висновків суду, зазначених у цьому судовому рішенні, їх дослідження та оцінка судом не надала можливості встановити обставини, які б були підставою для ухвалення будь-якого іншого судового рішення.

У відповідності до частини першої статті 81 Цивільного процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Виходячи із вищевикладеного, оцінивши докази, надані сторонами у справі, їх належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, відповідно до статті 89 Цивільного процесуального кодексу України, суд дійшов висновку, що позовні вимоги слід задовольнити у повному обсязі.

На підставі вищенаведеного, відповідно до ст.ст.10,23Закону України«Про кредитніспілки»,ст.2Закону України«Про банкиі банківськудіяльність»,ст.ст.11,16,22,23,509,525,526,527,530,610,611,626,627,629,638,1058,1059,1060,1061,Цивільного кодексу України, керуючись ст.ст. 4, 10-13, 15, 76-81,89,133, 137, 141, 259,263-265,268, 273, 279, 354, 355 Цивільного процесуального кодексу України, суд -

В И Р І Ш И В :

Позовні вимоги ОСОБА_1 доКредитної спілки«Експрес кредитюніон» простягнення грошовихкоштів задепозитним вкладомчлена кредитноїспілки- задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з Кредитної спілки«Експрес кредитюніон»,код ЄДРПОУ39045012,на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , суму вкладу у розмірі 200 000,09 грн (двісті тисяч гривень девять копійок) та нараховані, але не сплачені відсотки у розмірі 20250,00 грн (двадцять тисяч двісті пятдесят гривень нуль копійок) за договором вкладу № 62/09-21/В10 від 20 вересня 2021 року.

Рішення може бути оскаржене до Івано-Франківського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повне найменування учасників справи:

Позивач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,реєстраційний номероблікової карткиплатника податківНОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 .

Відповідач - Кредитна спілка «Експрес кредит юніон», код ЄДРПОУ 39045012, місцезнаходження:вул.Галицька,буд.32м.Івано-Франківськ,76018.

Вступна та резолютивна частини рішення складені, підписані у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 30 квітня 2024 року.

Повний текст рішення складено та підписано 08 травня 2024 року.

Суддя МелещенкоЛ.В.

СудІвано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення30.04.2024
Оприлюднено09.05.2024
Номер документу118876679
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них

Судовий реєстр по справі —760/9750/23

Рішення від 08.05.2024

Цивільне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Мелещенко Л. В.

Рішення від 30.04.2024

Цивільне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Мелещенко Л. В.

Рішення від 30.04.2024

Цивільне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Мелещенко Л. В.

Ухвала від 18.01.2024

Цивільне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Мелещенко Л. В.

Ухвала від 08.11.2023

Цивільне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Мелещенко Л. В.

Ухвала від 12.10.2023

Цивільне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Мелещенко Л. В.

Ухвала від 18.09.2023

Цивільне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Мелещенко Л. В.

Ухвала від 18.05.2023

Цивільне

Солом'янський районний суд міста Києва

Митрофанова А. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні