ЄУН: 335/4393/23
Провадження №: 2/336/278/2024
УХВАЛА
про витребування доказів
07 травня 2024 року Шевченківський районний суд м. Запоріжжя у складі:
головуючого судді - Звєздової Н.С.,
при секретарі судового засідання Іванченко О.С.,
за участі представника позивача адвоката Новікова І.О.,
представника відповідача (ЗМР) Крата А.С.,
розглянувши в підготовчому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Запорізької міської ради, треті особи: Головне управління держгеокадастру у Запорізькій області, Обслуговуючий Садово-городній кооператив «Граніт» про скасування рішення про передання у власність земельної ділянки та визнання недійсним державного акту, -
ВСТАНОВИВ:
28.06.2023 в провадження судді Шевченківського районного суду м Запоріжжя Карабак Л.Г. надійшла вказана позовна заява, в якій представник позивачки адвокат Новіков І.О., який діє на підставі Ордеру на надання правничої (правової) допомоги від 23.05.2023 серії АР №1125212, Свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю серії ЗП №001226 від 27.01.2017, просить: 1) визнати незаконним рішення Запорізької міської ради, від 09.12.2009 року, № 32 «Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянки громадян», та скасувати його у частині передання у власність земельної ділянки № НОМЕР_1 , що розташований в Обслуговуючому Садово-городнього кооперативу «Граніт», кадастровий номер № 2310100000:07:084:0216 для обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд та для ведення садівництва за ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , іпн. код НОМЕР_2 ; 2) визнати недійсним Державний акт на право власності на земельну ділянку, виданий 07 червня 2010 року, Запорізькою міською радою, на земельну ділянку площею 0,1167 га, кадастровий номер № 2310100000:07:084:0216, для ведення садівництва, яка розташована м. Запоріжжя, ОСГК «ГРАНІТ», зареєстрований в Книзі записів реєстрації державних актів на право приватної власності на землю за № 011029101110.
Протоколом повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 16.01.2024 вказана справа на підставі Розпорядження керівника апарату Шевченківського районного суду м. Запоріжжя №63 від 16.01.2024 була передана на розгляд судді Звєздовій Н.С.
Ухвалою суду від 03.07.2023 відкрито провадження по вказаній справі, розгляд якої призначено в порядку загального позовного провадження.
01.08.2023 представником відповідача - Запорізької міської ради, надано відзив на позов.
18.08.2023 представником третьої особи - Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області, подано пояснення щодо позову та відзиву на позов. Також подано заяву про розгляд справи без їх участі.
22.08.2023 позивачка подала заяву про забезпечення позову.
Протоколом повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 16.01.2024 вказана справа на підставі Розпорядження керівника апарату Шевченківського районного суду м. Запоріжжя №63 від 16.01.2024 була передана на розгляд судді Звєздовій Н.С.
Ухвалою суду від 17.01.2024 прийнято до свого провадження справу, розгляд якої призначено за правилами загального позовного провадження. Підготовче засідання призначено на 07.03.2024.
02.02.2024 представником відповідача Запорізької міської ради подано відзив на позовну заяву, в якому просив відмовити в задоволенні позову.
Підготовче судове засідання, призначене на 07.03.2024 було перенесено, у зв`язку з перебуванням судді в нарадчій кімнаті по кримінальному провадженню.
07.03.2024 представником позивачки адвокатом Новіковим І.О. подано заяву про забезпечення позову.
Ухвалою суду від 07.03.2024 заяву задоволено, позов забезпечено шляхом накладення арешту на земельну ділянку № НОМЕР_1 , площею 0,1167 га, кадастровий номер №2310100000:07:084:0216, для ведення садівництва, яка розташована в м. Запоріжжя, ОСГК «ГРАНІТ», та заборонити будь-яким особам вчиняти буд-які дії щодо вказаної земельної ділянки.
07.05.2024 представником позивачки - адвокатом Новіковим І.О. подано клопотання про витребування у третьої особи Головного управління держгеокадастру у Запорізькій області оригіналів Технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку (Державного акту на право власності на земельну ділянку АДРЕСА_1 , кадастровий номер: 2310100000:07:084:0216, замовником якої був ОСОБА_2 .
В підготовчому судовому засіданні адвокат підтримав заявлене клопотання, просив його задовольнити.
Представник Запорізької міської ради залишив вирішення клопотання на розсуд суду.
Інші учасники справи в судове засідання не з`явилися, їх неявка не перешкоджає розгляду вказаного клопотання.
Вивчивши надані суду докази, ознайомившись з поданим клопотанням, суд приходить до наступного висновку.
Завданням цивільного судочинства у контексті статті 2 ЦПК України є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних справ, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави. Виконання завдань цивільного судочинства залежить від встановлення судом у справі об`єктивної істини та правильного застосування норм матеріального і процесуального права.
Об`єктивний, повний та всебічний розгляд цивільної справи в значній мірі залежить від ефективного та всебічного дослідження судом доказів, які надаються сторонами конфлікту та аргументують їхню позицію по справі і тим самим надають судді можливість вивчити обставини, які спричинили конфлікт.
Процес доказування та докази, які надаються в обґрунтування позиції сторін, використовуються сторонами для того, щоб довести свою правоту в конфліктних правовідносинах і захистити чи відновити свої права. І саме, від якості та повноти, поданих доказів, залежить майбутня позиція суду у вирішенні цього конфлікту між сторонами і прийняття мотивованого рішення.
Доказування в цивільному процесі тісно пов`язане з реалізацією принципу цивільного судочинства «змагальності сторін». Принцип змагальності процесу означає, що кожній стороні повинна бути надана можливість ознайомитися з усіма доказами та зауваженнями, наданими іншою стороною, і відповісти на них (рішення у справі «Ruiz-Mateos проти Іспанії», п. 63).
Разом з тим, принцип змагальності сторін у цивільному процесі нерозривно пов`язаний і з принципом рівності сторін.
Для справедливого судового розгляду в контексті належного доказування непересічне значення має, з погляду Європейського суду з прав людини, наявність у судовому рішенні достатніх підстав та аргументів, на основі яких воно було ухвалене. Підтвердження цього відображено у цілій низці судових прецедентів Європейського суду з прав людини. Так, у рішенні в справі «Руіс Торіа проти Іспанії» від 9 грудня 1994 року Європейський суд наголосив, що «у відповідності зі встановленим прецедентним правом, яке відображає принцип належного здійснення правосуддя, у рішеннях судів мають бути належним чином вказані підстави, за якими вони були ухвалені. Пункт 1 статті 6 Європейської конвенції про захист прав і основоположних свобод людини зобов`язує судові інстанції вказувати мотивацію ухвалених ними рішень» [1, с. 13-14].
У відповідності до ст.12, ст.81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Доказами, у контексті статті 76 ЦПК України, є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Доказами у цивільному процесі можуть бути: письмові, речові та електронні докази; висновки експертів; показання свідків.
Стаття 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі - Конвенція) гарантує право на справедливий і публічний розгляд справи. Право на розгляд справи означає право особи звернутися до суду та право на те, що його справа буде розглянута та вирішена судом. При цьому, особі має бути забезпечена можливість реалізувати вказані права без будь-яких перепон чи ускладнень. Здатність особи безперешкодно отримати судовий захист є змістом поняття доступу до правосуддя. Перешкоди у доступі до правосуддя можуть виникати як через особливості внутрішнього процесуального законодавства, так і через передбачені матеріальним правом обмеження. Для ЄСПЛ природа перешкод у реалізації права на доступ до суду не має принципового значення.
При цьому слід зазначити, що надмірно формальне, бюрократичне застосування правових норм і вчинення дій, що мають юридичне значення, безвідносне врахування їх доцільності, зважаючи на обставини конкретної справи, і необхідності забезпечення ефективного захисту прав, свобод та інтересів у цивільному судочинстві може призвести до порушення права на справедливий судовий розгляд.
З урахуванням зазначеного, зберігаючи об`єктивність і неупередженість, сприяючи учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених ЦПК України, суд прийшов до висновку про необхідність витребування у Головного управління держгеокадастру у Запорізькій області оригіналів Технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку (Державного акту на право власності на земельну ділянку АДРЕСА_1 , кадастровий номер: 2310100000:07:084:0216, замовником якої був ОСОБА_2 .
Керуючись ст.ст.4, 43, 49, 84, 260 ЦПК України, суд, -
ПОСТАНОВИЛА:
Відкласти підготовче засідання по справі на 12.30 годину 01 липня 2024 року.
Клопотання про витребування доказів задовольнити.
Витребувати у Головного управління держгеокадастру у Запорізькій області (код ЄДРПОУ 39820689, місцезнаходження: 69095, м. Запоріжжя, вул. Українська, 50, E-mail: zaporizhzhia@land.gov.ua)
оригіналів Технічноїдокументації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку (Державного акту на право власності на земельну ділянку № НОМЕР_1 , що розташована у м. Запоріжжі, Шевченківський район, ОСГК «ГРАНІТ», кадастровий номер: 2310100000:07:084:0216, замовником якої був ОСОБА_2 .
Витребувані докази надати безпосередньо до суду в строк протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії вказаної ухвали.
Попередити осіб, на яких цією ухвалою покладено обов`язок подати докази, що у разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені ЦПК України.
Особи, які не мають можливості подати витребувані докази взагалі або у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня отримання цієї ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її проголошення і оскарженню не підлягає.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається http://court.gov.ua.
Суддя: Н.С. Звєздова
Суд | Шевченківський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 07.05.2024 |
Оприлюднено | 09.05.2024 |
Номер документу | 118878498 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: визнання незаконним акта, що порушує право власності на земельну ділянку |
Цивільне
Шевченківський районний суд м. Запоріжжя
Звєздова Н. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні