ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/5945/24
провадження № 1-кп/753/1328/24
В И Р О К
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"26" березня 2024 р. Дарницький районний суд м. Києва в складі головуючої судді - ОСОБА_1 , провівши у спрощеному провадженні в залі суду в м. Києві судовий розгляд по кримінальному провадженню №12024105020000463 від 13.03.2024 по обвинуваченню ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянка України, уродженка села Леміщиха Жашківського району Черкаської області, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_2 , з вищою освітою, незаміжня, не військовослужбовиця, не маюча дітей на утриманні, не інвалід, працююча вихователем в ТОВ «Приватний навчальний заклад «Беби смайл», раніше не судима
у вчиненні кримінальних проступків, передбачених ч. 5 ст. 27 ч.1 ст.358, ч.4 ст. 358 КК України,
ВСТАНОВИВ :
ОСОБА_3 , працюючи вихователем в приватному дитячому садочку денного догляду «Бебі смайл», що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Ахматової 5 та відповідно до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06.04.2000 №1645-ІІІ, постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов`язковим профілактичним медичним оглядам, порядку проведення цих оглядів та видачі особистих медичних книжок» від 23.05.2001 №559, наказу Міністерства охорони здоров`я України «Щодо організації проведення обов`язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов`язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб» №280 від 23.07.2002 зобов`язана проходити обов`язковий профілактичний медичний огляд та мати особисту медичну книжку, однак всупереч вимогам вирішила сприяти виготовленню підробленого офіційного документа, з метою його використання під час своєї професійної діяльності, а саме особистої медичної книжки та медичної карти огляду осіб для визначення спроможності займатися відповідним видом діяльності за станом здоров`я до неї, виданих на її ім`я.
З метою реалізації свого протиправного умислу, направленого на пособництво у виготовленні завідомо підробленого офіційного документа ОСОБА_2 незаконно, всупереч чинному законодавству, яке передбачає порядок проходження обов`язкових профілактичних медичних оглядів 22.11.2023 близько 19 год. 00 хв. перебуваючи за місцем мешкання, що за адресою: АДРЕСА_1 замовила через мережу Інтернет у невстановленої досудовим розслідуванням особи підроблений офіційний документ та надала їй свої анкетні дані, яка за грошову винагороду у сумі 250 грн. 00 коп. виготовила на її ім`я - особисту медичну книжку 2 Серія ААД №092616 та медичну карту огляду осіб для визначення спроможності займатися відповідним видом діяльності за станом здоров`я до неї, що видані ТОВ «Клініка імені ОСОБА_4 », ідентифікаційний код 36854296, згідно яких остання нібито пройшла медичний огляд.
Після чого, ОСОБА_2 отримала та почала зберігати за місцем роботи особисту медичну книжку 2 Серія ААД №092616 та медичну карту огляду осіб для визначення спроможності займатися відповідним видом діяльності за станом здоров`я до неї, усвідомлюючи, що вони підроблені, з метою їх подальшого використання.
12 березня 2024 року приблизно о 11 годині 35 хвилин, ОСОБА_2 , перебуваючи на робочому місці, а саме приватному дитячому садочку денного догляду «Бебі смайл», що знаходиться за адресою: АДРЕСА_3 на законну вимогу представників робочої групи створеної відповідно до протоколу Постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 31.01.2024 №2 пред`явити особисту медичну книжку, достовірно знаючи про те, що особиста медична книжка 2 Серія ААД №092616 та медична карта огляду осіб для визначення спроможності займатися відповідним видом діяльності за станом здоров`я до неї - підроблені, їх пред`явила, тим самим використала завідомо підроблений документ.
Таким чином, ОСОБА_2 своїми умисними діями, які виразилися у пособництві в підробленні офіційного документу, який видається підприємством та надає право займатися певним видом діяльності, з метою використання його підроблювачем, вчинила кримінальний проступок, передбачений ч. 5 ст. 27, ч. 1 ст. 358 КК України та здійснила використання завідомо підробленого документу тобто, вчинила кримінальний проступок, передбачений ч. 4 ст. 358 КК України.
Частинами 2, 3 ст. 381 КПК України визначено, що суд розглядає обвинувальний акт щодо вчинення кримінального проступку без проведення судового розгляду в судовому засіданні за відсутності учасників судового провадження, якщо обвинувачений не оспорює встановлені під час дізнання обставини і згоден з розглядом обвинувального акта. Спрощене провадження щодо кримінальних проступків здійснюється згідно із загальними правилами судового провадження, передбаченими цим Кодексом, з урахуванням положень цього параграфа.
В обвинувальному акті прокурором викладено клопотання, в якому вказано, що враховуючи те, що підозрювана беззаперечно визнала свою винуватість, не оспорює встановлені досудовим розслідуванням обставини і згодна з розглядом обвинувального акту за її відсутності, у відповідності до положень ч.1 ст.302 КПК України просить суд розглянути кримінальне провадження у спрощеному порядку без проведення судового розгляду в судовому засіданні.
До обвинувального акта долучено письмову заяву підозрюваної ОСОБА_2 , яка складена за участю захисника ОСОБА_5 , в якій вона зазначає, що свою вину у вчиненні кримінальних проступків беззаперечно визнає, згодна із встановленими досудовим розслідуванням обставинами.
Також, у вказаній заяві підозрювана зазначила, що їй роз`яснено та зрозуміло зміст встановлених досудовим розслідуванням обставин, а також про її обізнаність у тому, що у разі надання згоди на розгляд обвинувального акта у спрощеному порядку вона буде позбавлена права оскаржувати вирок в апеляційному порядку з підстав розгляду провадження за відсутності учасників судового провадження, не дослідження доказів у судовому засіданні, або з метою оспорити встановлені досудовим розслідуванням обставини.
Відповідно до частин 2 та 3 ст. 382 КПК України вирок суду за результатами спрощеного провадження ухвалюється в порядку, визначеному КПК України, та повинен відповідати загальним вимогам до вироку суду. У вироку суду за результатами спрощеного провадження замість доказів на підтвердження встановлених судом обставин зазначаються встановлені органом досудового розслідування обставини, які не оспорюються учасниками судового провадження.
Суд має право призначити розгляд у судовому засіданні обвинувального акта щодо вчинення кримінального проступку та викликати для участі в ньому учасників кримінального провадження, якщо визнає це за необхідне.
Враховуючи викладене, те, що ОСОБА_2 обвинувачується у вчиненні кримінальних проступків, її заяву, в якій вона зазначає, що не оспорює встановлені під час дізнання обставини і згодна з розглядом обвинувального акта у спрощеному порядку без її участі, відсутність сумнівів в добровільності такої позиції обвинуваченої, суд дійшов висновку, що обвинувальний акт має бути розглянутий в порядку, визначеному статтями 381-382 КПК України.
При цьому, у відповідності до частини 4 ст. 107 КПК України в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Таким чином, дослідивши зібрані досудовим розслідуванням у справі докази в їх сукупності, обмежившись згідно ч.2 ст. 382 КПК України зазначенням у вироку встановлених органом досудового розслідування обставин, які не оспорюються учасниками кримінального провадження, суд приходить до висновку, що вина обвинуваченої ОСОБА_2 у скоєнні інкримінованих кримінальних проступків доведена повністю.
При вирішенні питання про обрання виду та міри покарання обвинуваченій ОСОБА_2 суд, відповідно до ст. 65 КК України, враховує ступінь тяжкості вчинених кримінальних правопорушень, які згідно ст. 12 КК України є кримінальними проступками, дані про особу винної, яка раніше не судима, офіційно працевлаштована, має постійний дохід, на обліку у лікарів нарколога та психіатра не перебуває та обставини, що пом`якшують та обтяжують її покарання.
Обставиною, що пом`якшує покарання ОСОБА_2 суд визнає щире каяття.
Обставин, що обтяжують покарання ОСОБА_2 відповідно до ст. 67 КК України судом не встановлено.
Враховуючи вищевикладені обставини, суд вважає, що покарання ОСОБА_2 слід призначити у виді штрафу у межах санкцій, передбачених ч. 1 та ч. 4 ст. 358 КК України із визначенням остаточної міри покарання за сукупність кримінальних правопорушень за правилами ст. 70 КК України шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим.
Саме таке покарання на думку суду є достатнім для виправлення обвинуваченої та попередження нових кримінальних правопорушень.
Питання речових доказів суд вирішує відповідно до ст. 100 КПК України.
Процесуальні витрати відстуні.
Керуючись ст. ст. 381-382, ст. ст. 368-371, 373-374, 376 КПК України, суд,
ЗАСУДИВ :
ОСОБА_2 визнати винуватою у вчиненні кримінальних проступків, передбачених ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 358, ч. 4 ст. 358 КК України та призначити їй покарання:
за ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 358 КК України у виді штрафу у розмірі 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 5100 гривень;
за ч. 4 ст. 358 КК України у виді 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень;
На підставі ст. 70 КК України, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим призначити ОСОБА_2 остаточне покарання за сукупністю кримінальних правопорушень у виді штрафу у розмірі 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 5100 гривень.
Речові докази: особиста медична книжка 2 Серія ААД №092616 та медична карта огляду осіб для визначення спроможності займатися відповідним видом діяльності за станом здоров`я до неї, які знаходяться у спецпакеті WAR605275 та долучені до матеріалів кримінального провадження підлягають знищенню.
На вирок можуть бути подані учасниками судового провадження апеляційні скарги до Київського апеляційного суду через Дарницький районний суд м. Києва протягом тридцяти днів з моменту його проголошення.
У відповідності до частини 1 статті 394 КПК України вирок суду першої інстанції, ухвалений за результатами спрощеного провадження в порядку, передбаченому статями 381 та 382 цього Кодексу, не може бути оскаржений в апеляційному порядку з підстав розгляду провадження за відсутності учасників судового провадження, недослідження доказів у судовому засіданні або з метою оспорити встановлені досудовим розслідуванням обставини.
Вирок суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Копію вироку за результатами розгляду обвинувального акта щодо вчинення кримінального проступку не пізніше дня, наступного за днем його ухвалення, надіслати учасникам судового провадження.
СУДДЯ
Суд | Дарницький районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 26.03.2024 |
Оприлюднено | 10.05.2024 |
Номер документу | 118897946 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян та злочини проти журналістів Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, а також збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів |
Кримінальне
Дарницький районний суд міста Києва
Щасна Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні