32/54-А
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
ПОСТАНОВА
20.11.07 Справа№ 32/54-А
Господарський суд Львівської області у складі судді Сухович Ю.О. при секретарі судових засідань Горонному О.О. розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
За позовом: Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, м. Львів
До відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Львівська газета», м.Львів
Про стягнення 5 866,65 грн., з яких 5 760,86 грн. боргу та 105,79 грн. пені.
За участю представників сторін:
Від позивача: Горбань М.І. –головний спеціаліст (довіреність № 01-7/346-443 від 10.05.2007р.)
Від відповідача: не з»явився.
Права та обов”язки сторін передбачені ст.ст. 49,51 КАС України роз”яснено, заяв про відвід судді не поступало, клопотань про технічну фіксацію судового процесу не надходило.
Суть спору: Львівським обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів, м. Львів заявлено позов про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Львівська газета», м.Львів 5 866,65 грн., з яких 5 760,86 грн. боргу та 105,79 грн. пені.
Ухвалою господарського суду від 27.09.2007р. відкрито провадження в адміністративній справі та призначено до розгляду на 16.10.2007р. Розгляд справи було відкладено на 20.11.2007р. з підстав зазначених в ухвалі суду від 16.10.2007р.
В судовому засіданні 20.11.2007р. представник позивача позовні вимоги підтримав повністю.
Відповідач будь-яких пояснень на вимогу суду по суті заявлених позовних вимог не надав, позовні вимоги по суті не спростував, вимоги ухвали суду не виконав, в судове засідання не з»явився, оскільки ухвала надіслана судом рекомендованою кореспонденцією на адресу: м.Львів, вул.Водогінна, 2, яка вказана позивачем у позовній заяві повернулась з довідкою поштового відділення зв»язку про те, що адресат вибув.
Згідно витягу від 24.10.2007р. № 20-09/2803 з ЄДРПОУ наданого на запит господарського суду Головним управлінням статистики у Львівській області ТзОВ «Львівська газета»зареєстрована за адресою: м.Львів, вул.Водогінна, 2».
Враховуючи вищенаведене, суд вважає за можливе розглянути справу при відсутності відзиву на позовну заяву та представника відповідача за наявними у справі матеріалами, яких достатньо для встановлення обставин та вирішення спору по суті.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, господарський суд Львівської області в с т а н о в и в:
Львівське обласне відділення Фонду України соціального захисту інвалідів відповідно до Положення "Про Фонд України соціального захисту Інвалідів" затвердженого постановою КМУ від 26.09.2002р. №1434 є урядовим органом державного управління і на нього покладено завдання щодо здійснення контролю за додержанням підприємствами, установами і організаціями всіх форм власності і господарювання нормативів робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів, сприяння створенню таких робочих місць та здійснення контролю за своєчасним перерахуванням сум штрафних санкцій, що надходять від підприємств, за недодержання ними нормативів робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів.
Згідно ст.17 Закону України ”Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” від 21.03.1991р. № 875-ХІІ (із змінами та доповненнями) з метою реалізації творчих і виробничих здібностей інвалідів та з урахуванням індивідуальних програм реабілітації їм забезпечується право працювати на підприємствах, в установах, організаціях, а також займатися підприємницькою та іншою трудовою діяльністю, яка не заборонена законом. Підприємства, установи і організації за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів або за рішенням місцевої ради за рахунок власних коштів, у разі необхідності, створюють спеціальні робочі місця для працевлаштування інвалідів, здійснюючи для цього адаптацію основного і додаткового обладнання, технічного оснащення і пристосування тощо з урахуванням обмежених можливостей інваліда.
За умовами ст.18 Закону України від 21.03.1991р. № 875-ХІІ підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ст.19 Закону України від 21.03.1991р. № 875-ХІІ для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця. Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів. При розрахунках кількість робочих місць округлюється до цілого значення. Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих місць виходячи з вимог статті 18 цього Закону.
Згідно положень ст.20 Закону України від 21.03.1991р. № 875-ХІІ та „Порядку сплати підприємствами (об'єднаннями), установами і організаціями штрафних санкцій до відділень Фонду соціального захисту інвалідів, акумуляції, обліку та використання цих коштів”, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2001р. №1767 підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю. Положення цієї частини не поширюється на підприємства, установи і організації, що повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів. Порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, зазначеними в частині першій цієї статті, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого частиною першою статті 19 цього Закону. При цьому до правовідносин із стягнення адміністративно-господарських санкцій, передбачених цим Законом, не застосовуються строки, визначені статтею 250 Господарського кодексу України.
Як вбачається з матеріалів справи, зокрема Звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2006 рік, який було подано відповідачем до Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів та прийнятий Фондом, чисельність працівників на підприємстві у 2006 році складала 69 чоловік, отже норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів 4 відсотки становить 3 чоловіки. Відповідачем працевлаштовано в 2006р. 2-ох інвалідів, відтак норматив робочих місць повністю не дотримано.
Згідно розрахунку позивача сума коштів належних до сплати за одне незаняте робоче місце інваліда становить 5 760,86 грн.
Крім того, за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій позивач нарахував пеню в сумі 105,79 грн.
Позивачем правомірно нараховано адміністративно-господарські санкції та пеню.
Згідно ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обгрунтовані, підтверджуються матеріалами справи, відповідачем не спростовані і підлягають до задоволення.
Керуючись ст.ст.19, 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, ст.ст.17,94,158-163,167, 254 КАС України, суд ,-
П О С Т А Н О В И В:
Позов задоволити повністю.
Стягнути з ТзОВ «Львівська газета», м.Львів, вул.Водогінна, 2 (р/р 2600200002281 у ВАТ «Укрексімбанк», ЄДРПОУ 32127177) на користь Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, м. Львів, пл.Маланюка, 6 (р/р 31213230700002 в УДК у Львівській області, МФО 825014, ЄДРПОУ 23949066) –5 866,65 грн. заборгованості, з яких 5 760,86 грн. адміністративно-господарських санкцій та 105,79 грн. пені.
Виконавчий лист видати за заявою позивача, після набрання постановою законної сили.
Стягнути з ТзОВ «Львівська газета», м.Львів, вул.Водогінна, 2 (р/р 2600200002281 у ВАТ «Укрексімбанк», ЄДРПОУ 32127177) в доход державного бюджету- 58,66 грн. судового збору. Виконавчий лист видати.
Постанова набирає законної сили у відповідності до вимог ст.254 КАС України і може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Суддя
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 20.11.2007 |
Оприлюднено | 12.12.2007 |
Номер документу | 1189038 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Сухович Ю.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні