Справа 127/12498/24
Провадження 1-кс/127/5257/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 квітня 2024 року м. Вінниця
Слідчий суддя Вінницького міського суду Вінницької області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши в залі Вінницького міського суду Вінницької області клопотання старшого слідчого СУ ГУНП у Вінницькій області капітана поліції ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей та документів, за відсутності фіксації судового розгляду технічними засобами,-
ВСТАНОВИВ:
Старший слідчий ОСОБА_3 , звернулася до суду з вищевказаним клопотанням, яке погоджено з прокурором про тимчасовий доступ до речей та документів.
Клопотання мотивовано тим, що в провадженні слідчого знаходяться матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42024020000000051 від 01.03.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212 КК України, у зв`язку із чим у органу досудового розслідування постала необхідність у отриманні дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів.
Під час судового розгляду, з матеріалів клопотання встановлено, що відповідно до висновку аналітичного дослідження ІНФОРМАЦІЯ_1 від 28.02.2024 фінансово-господарської діяльності ОСОБА_4 (РНОКПП НОМЕР_1 ) виявлено можливі порушення Податкового кодексу України, внаслідок яких ОСОБА_4 у період з 2020 по 2024 рік не сплачено до бюджету податок на доходи фізичних осіб та військовий збір на суму 5 574 709 грн. з доходів, отриманих внаслідок продажу майнових прав на об`єкти нерухомості по АДРЕСА_1 та по АДРЕСА_2 .
В ході досудового розслідування було встановлено, що на земельній ділянці з кадастровим номером: 0510100000:02:050:0222 зареєстровано право власності на будинок, загальною площею 814,5 кв.м., адреса: АДРЕСА_1 ; на земельній ділянці з кадастровим номером 0510136600:02:022:0089 зареєстровано право власності на житловий будинок, загальною площею 82,7 кв.м., адреса: АДРЕСА_3 ; на земельній ділянці з кадастровим номером 0510100000:02:068:0425 зареєстровано право власності на частини житлового будинку, загальною площею 668,6 кв.м., адреса: АДРЕСА_2 .
Так, за результатами проведеного відділом запобігання фінансовим операціям, пов`язаним з легалізацією доходів, одержаних злочинним шляхом ІНФОРМАЦІЯ_1 аналітичного дослідження фінансово-господарської діяльності ФОП ОСОБА_4 , РНОКПП НОМЕР_1 , щодо наявності ознак правопорушень, які можуть бути пов`язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом та/або інших правопорушень за період 01.01.2020 по 31.01.2024 встановлено наступні можливі порушення: ймовірна несплата фізичною особою ОСОБА_4 , РНОКПП НОМЕР_1 до бюджету податків та зборів на загальну суму 5574 709 грн, в тому числі податку на доходи фізичних осіб у сумі 5 145 885 грн. та військового збору у сумі 428 824 грн, шляхом не проведення декларування фізичною особою ОСОБА_4 , РНОКПП НОМЕР_1 доходів, одержаних від продажу майнових прав на квартири на загальну суму 28 588 250 грн.
Зазначені операції вчинені фізичною особою ОСОБА_4 , РНОКПП НОМЕР_1 , яка повинна була знати, що отримання зазначених доходів внаслідок вчинення незаконних дій, які призвели до несплати податків до бюджету в значних розмірах, може розглядатися як одержання доходів злочинним шляхом
Відповідно до статті 27 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» забудова присадибних, дачних і садових земельних ділянок може здійснюватися на підставі будівельного паспорта забудови земельної ділянки (далі - будівельний паспорт).
Будівельний паспорт визначає комплекс містобудівних та архітектурних вимог до розміщення і будівництва індивідуального (садибного) житлового будинку, садового, дачного будинку не вище двох поверхів (без урахування мансардного поверху) з площею до 500 квадратних метрів, господарських будівель і споруд, гаражів, елементів благоустрою та озеленення земельної ділянки.
Будівельний паспорт складається з текстових та графічних матеріалів.
За наявності плану зонування території розроблення будівельного паспорта здійснюється на його підставі.
Проектування на підставі будівельного паспорта здійснюється без отримання містобудівних умов та обмежень. Для об`єктів, зазначених у частині першій цієї статті, розроблення проекту будівництва здійснюється виключно за бажанням замовника.
Надання будівельного паспорта здійснюється уповноваженим органом містобудування та архітектури на безоплатній основі протягом десяти робочих днів з дня надходження відповідної заяви та пакета документів, перелік яких визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.
Таким чином, група людей, які отримали земельні ділянки з цільовим призначенням для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, що відносяться до категорії наслідків СС1, з метою ухилення від сплати адміністративних та інших послуг, визначеним Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності», подали до ІНФОРМАЦІЯ_2 завідомо неправдиві будівельні паспорти та фактично здійснюють забудову дев`яти триповерхових будинків, які за визначенням класу наслідків (відповідальності) та категорії складності об`єктів будівництва ДСТУ - Н Б В.1.2-16:2013, окремо відносяться до класу наслідків (відповідальності) СС1, при цьому відповідно до проведених розрахунків за критеріями таблиці А1, житловий комплекс у цілому може належати до класу наслідків (відповідальності) СС2.
З метою з`ясування обставин у даному кримінальному провадженні, їх дослідження під час проведення будівельно-технічної експертизи, необхідно отримати документи у КП " ІНФОРМАЦІЯ_3 " ЄДРПОУ НОМЕР_2 , а саме: належним чином завірені копії інвентаризаційних справ на наступні об`єкти: житлові будинки у АДРЕСА_1 та по АДРЕСА_2 .
Вказані документи мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, містять інформацію про ці обставини та події кримінального правопорушення, є важливими для встановлення винних осіб. При цьому неможливо іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.
Відповідно до ст. 159 Кримінального процесуального кодексу України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Статтею 160 КПК України передбачено право сторони кримінального провадження звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів.
Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.
Частина 5 статті 163 КПК України передбачає, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 91 Кримінального процесуального кодексу України у кримінальному провадженні підлягають доказуванню подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення).
Таким чином, для забезпечення доказової бази в кримінальному провадженні, доведенні обставин, які відповідно до ст. 91 Кримінального процесуального кодексу України підлягають доказуванню, проведення будівельно-технічної експертизи, з метою повного, всебічного та об`єктивного розслідування даного кримінального провадження, а тому слідчий просила слідчого суддю клопотання задовольнити.
Слідчий в судове засідання не з`явилася, завчасно подала заяву про розгляд клопотання у її відсутність, клопотання підтримала у повному обсязі.
Суд вважає за необхідне розглянути клопотання у відсутності особи, у володінні якої знаходяться речі та документи, відповідно до вимог ст. 163 КПК України.
Дослідивши матеріали клопотання, оцінивши докази в їх сукупності, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Враховуючи наведене, судовий розгляд клопотання здійснювався за відсутності фіксації судового процесу технічними засобами.
Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.
Відповідно до ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
Згідно ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної юридичної особи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з якими подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Матеріалами кримінального провадження та клопотанням слідчого підтверджено те, що речі та документи про доступ до яких клопоче слідчий мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та проведення експертиз.
Враховуючи те, що вказані обставини є доведеними матеріалами кримінального провадження, оскільки сукупність інших заходів, застосованих слідчим підтверджує неможливість отримання вказаних відомостей іншими способами, а в подальшому відомості, що містяться в речах та документах можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні, тому слідчий суддя дійшов висновку, що дане клопотання слід задовольнити.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 159, 162, 163, 164, 165 КПК України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання старшого слідчого СУ ГУНП у Вінницькій області капітана поліції ОСОБА_3 задовольнити.
Надати дозвіл старшому слідчому СУ ГУНП у Вінницькій області капітану поліції ОСОБА_3 та слідчим групи слідчих у кримінальному проваджені № 42024020000000051 від 01.03.2024, на тимчасовий доступ, виїмку належним чином завірених копій документів, що перебувають у володінні КП " ІНФОРМАЦІЯ_3 " (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), а саме:
- інвентаризаційних справ на наступні об`єкти: житлові будинки у АДРЕСА_1 та по АДРЕСА_2 .
Ухвала діє протягом двох місяців з дня її постановлення.
У разі невиконання даної ухвали, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, суд має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала слідчого судді є остаточною та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 24.04.2024 |
Оприлюднено | 10.05.2024 |
Номер документу | 118907267 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Вінницький міський суд Вінницької області
Каленяк Р. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні