Справа 127/12561/24
Провадження 1-кс/127/5272/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 квітня 2024 року м. Вінниця
Слідчий суддя Вінницького міського суду Вінницької області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання дізнавача сектору дізнання відділення поліції №1 Вінницького районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області капітана поліції ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей та документів, за відсутності фіксації судового розгляду технічними засобами, -
ВСТАНОВИВ:
Дізнавач ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів.
Клопотання мотивовано тим, що проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12024025030000008 від 10.01.2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.358 КК України, у зв`язку з чим у органу досудового розслідування постала необхідність у отриманні дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів.
Під час розгляд з матеріалів клопотання встановлено, що 09 січня 2024 року до чергової частини ІНФОРМАЦІЯ_1 надійшли матеріали звернення, працівника ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 щодо можливої підробки документів та оформлення права власності на його ім`я земельної ділянки площею в 2 га.
Під час допиту в якості свідка ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_3 прож. АДРЕСА_1 , останній повідомив, що на виконання його платного запиту до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно за умовами пошуку: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , 19.12.2023 отримав інформаційну довідку (витяг) N?359013036 про те, що 24.06.2017 на його ім?я приватним нотаріусом Вінницького міського нотаріального округу ОСОБА_6 зареєстровано право власності на земельну ділянку, площею 2 га, для ведення особистого селянського господарства, у ІНФОРМАЦІЯ_4 , кадастровий номер 0523087800:04:001:1240, про що йому стало відомо лише при отриманні відповіді на даний запит. Також ОСОБА_5 зазначив, що будь-якого доручення на право представлення його інтересів з правом завіряти будь-які документи від його імені він не надавав.
Зважаючи на кваліфікацію кримінального правопорушення, зібрані в ході проведення досудового розслідування докази можливої протиправної діяльності невідомої особи з метою реалізації завдань кримінального судочинства та прийняття обґрунтованого процесуального рішення у кримінальному провадженні, виникла необхідність в отриманні дозволу на тимчасовий доступ до матеріалів нотаріальної справи щодо відомостей про речове право, яке було надано приватним нотаріусом ОСОБА_6 у Вінницькому міському нотаріальному округу Вінницькою обл. гр. ОСОБА_5 .
Відповідно до ч. 1 ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Крім того, згідно з ч. 2 ст. 98 КПК України, документи є речовими доказами, якщо вони містять ознаки, зазначені в частині першій цієї статті. У зв`язку з наведеним, враховуюче те, що матеріали справи нотаріальної справи щодо відомостей про речове право, яке було надано приватним нотаріусом №21149529, а саме ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_5 , знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_6 ( АДРЕСА_2 ), містять відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час даного кримінального провадження, вони мають значення речового доказу та мають бути оглянуті та долученні до матеріалів кримінального провадження.
Відповідно до ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, зокрема, належить, конфіденційна інформація, доступ до якої, згідно з ст. ст. 160, 164 КПК України, надається на підставі ухвали слідчого судді. Водночас, відповідно до п. 207 Перехідних положень КПК України, надання доступу до конфіденційної інформації на підставі постанови прокурора, погодженої з керівником прокуратури, не передбачено.
Беручи до уваги викладене та неможливість отримати відомості в інший спосіб, враховуючи, що відповідно до матеріалів кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, необхідно отримати тимчасовий доступ до документів, що знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_7 ( АДРЕСА_3 ).
Враховуючи викладене, дізнавач просив слідчого суддю клопотання задовольнити.
Дізнавач в судове засідання не з`явився, завчасно подав заяву про розгляд клопотання у його відсутність, клопотання підтримав у повному обсязі.Суд вважає за необхідне розглянути клопотання у відсутності особи, у володінні якої знаходяться речі та документи, відповідно до вимог ст. 163 КПК України.
Дослідивши матеріали клопотання, оцінивши докази в їх сукупності, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Враховуючи наведене, судовий розгляд клопотання здійснювався за відсутності фіксації судового процесу технічними засобами.
Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
Частиною шостою ст. 163 КПК України визначено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Приймаючи до уваги викладене, суд приходить до висновку, що клопотання обґрунтоване та наявні достатні підстави для надання дозволу на тимчасовий доступ до документів що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_6 , оскільки отримання доступу до вказаних у клопотанні матеріалів може сприяти встановленню важливих обставин у кримінальному провадженні, які підлягають доказуванню.
На підставі наведеного, керуючись ст. 159, 160, 161, 162, 163, 164, 309, 395 КПК України, слідчий суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання дізнавача сектору дізнання відділення поліції №1 Вінницького районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області капітана поліції ОСОБА_3 задовольнити.
Надати дозвіл дізнавачу сектору дізнання відділення поліції №1 Вінницького районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області капітану поліції ОСОБА_3 та дізнавачам групи дізнавачів у кримінальному проваджені № 12024025030000008 від 10.01.2024 року, на тимчасовий доступ, виїмку належним чином завірених копій документів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_6 ( АДРЕСА_2 ), а саме:
- матеріалів нотаріальної справи щодо відомостей про речове право № 21149529, яке було надано приватним нотаріусом ОСОБА_6 Вінницький міський нотаріальний округ Вінницькою обл. 24.06.2017 гр. ОСОБА_5 .
У разі невиконання даної ухвали, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, суд має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала слідчого судді не підлягає апеляційному оскарженню.
Ухвала залишається в силі протягом двох місяців з дня її постановлення.
Слідчий суддя
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 24.04.2024 |
Оприлюднено | 10.05.2024 |
Номер документу | 118907270 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Вінницький міський суд Вінницької області
Каленяк Р. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні