Ухвала
від 09.05.2024 по справі 468/933/24
БАШТАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 468/933/24

2/468/514/24

БАШТАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД

56101 Миколаївська область м. Баштанка вул. Полтавська 43

УХВАЛА

09.05.2024 року суддя Баштанського районного суду Миколаївської області Муругов В.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення факту, що має юридичне значення,

В С Т А Н О В И В:

08.05.2024 року до суду в порядку цивільного судочинства надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення факту, що має юридичне значення.

З тексту позовної заяви та долучених до неї матеріалів слідує, що сторони просять суд встановити, що їх спадкодавець ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , був засновником та власником Фермерського господарства «Схід». При цьому вказане фермерське господарство є самостійною юридичною особою.

Відповідно до ч.1 ст. 19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.

При цьому, згідно з ч.1 ст. 20 ГПК України господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв`язку із здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених частиною другою цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках, зокрема: справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин, в тому числі у спорах між учасниками (засновниками, акціонерами, членами) юридичної особи або між юридичною особою та її учасником (засновником, акціонером, членом), у тому числі учасником, який вибув, пов`язані зі створенням, діяльністю, управлінням або припиненням діяльності такої юридичної особи, крім трудових спорів.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про селянське (фермерське) господарство» (норми якого діяли на час створення фермерського господарства) головою селянського (фермерського) господарства є його засновник або особа, яка є його правонаступником.

Крім того згідно зі ст.5, 9 Закону України «Про селянське (фермерське) господарство» передбачало складення цілого ряду документів при створенні фермерського господарства, які фіксують особу засновника такого фермерського господарства.

Відповідно до ч.4 ст. 263 ЦПК України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Відповідно допостанови ВерховногоСуду від18.03.2020року посправі № 904/686/19 Верховний Суд виходить з того, що спір у справі незалежно від суб`єктного складу на підставі пунктів 3 та 13 частини 1 статті 20 Господарського процесуального кодексу України належить до юрисдикції господарського суду, оскільки позивачі обґрунтовують позовні вимоги порушенням їхніх корпоративних прав, як засновників та власників ФГ "ДАР", спір пов`язаний із діяльністю фермерського господарства та членством у ньому, тобто виник з корпоративних відносин.

За такого, спір про визнання певної особи засновником (учасником) юридичної особи, є спором саме з такою юридичною особою, пов`язаним із її діяльністю та членством у ній, тобто виник з корпоративних відносин.

Отже визнання певної особи засновником та власником фермерського господарства нерозривно пов`язане з корпоративними відносинами такого господарства, спір щодо яких підсудний господарським судам.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 186 ЦПК України суддя відмовляєу відкриттіпровадження усправі,якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Згідно з ч.5 ст. 186 ЦПК України, відмовляючи у відкритті провадження з підстави, встановленої пунктом 1 частини першої цієї статті, суд повинен роз`яснити заявнику, до юрисдикції якого суду віднесено розгляд справи.

Зазначене є підставою для відмови у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про того факту, що ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , був засновником та власником Фермерського господарства «Схід», оскільки дана заява не підлягає розгляду у порядку цивільного судочинства та розгляд даної справи відноситься до юрисдикції господарського суду.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 186 ч.1 п.1, 260 ЦПК України, суддя

ПОСТАНОВИВ :

Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення факту, що має юридичне значення, оскільки дана заява не підлягає розгляду у порядку цивільного судочинства.

Роз`яснити позивачу, що розгляд даного спору відноситься до юрисдикції господарського суду.

Роз`яснити позивачу право на звернення до Баштанського районного суду Миколаївської області з клопотанням про повернення сплаченої суми судового збору відповідно до ст. 7 Закону України «Про судовий збір».

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана Миколаївському апеляційному суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

СУДДЯ:

СудБаштанський районний суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення09.05.2024
Оприлюднено10.05.2024
Номер документу118918999
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:.

Судовий реєстр по справі —468/933/24

Рішення від 12.11.2024

Цивільне

Баштанський районний суд Миколаївської області

Муругов В. В.

Ухвала від 05.07.2024

Цивільне

Баштанський районний суд Миколаївської області

Муругов В. В.

Ухвала від 30.05.2024

Цивільне

Миколаївський апеляційний суд

Локтіонова О. В.

Ухвала від 30.05.2024

Цивільне

Миколаївський апеляційний суд

Локтіонова О. В.

Ухвала від 09.05.2024

Цивільне

Баштанський районний суд Миколаївської області

Муругов В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні